Argo (2012)

Docela strhující podívaná s našláplou atmosférou. A to tomu ani nemusí pomáhat "Podle skutečné události", kde v poslední části to tak dramatické určitě nebylo. Ale to vůbec nevadí.

Našrot (2013)

Pár vtipných momentů tam bylo, parádní soundtrack, žádný přehršle nechuťáren, já se bavil. Enough for me.

Nevědomí (2013)

Sci-fi postapo je moje krevní skupina. Sci-fi postapo s Freemanem a Cruisem? Nemůžu být šťastnější. Film staví na velmi kvalitní základně, která přínáší tu spránou atmosféru, na které následně graduje.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Ach, ty počítačové destrukce a efekty! A Dwayne Johnosn.

Iron Man 3 (2013)

Nic jiného, než skvělé pokračování jsem nečekal. A přesně to jsem dostal.

Velká ryba (2003)

Menší variace na Forresta Gumpa. S tímto snímkem jsem se ale dokázal víc sžít. Překrásný film.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Pohádka od začátku do konce. Ale né pro děti. Tenhle film splnil přesně to, co se od takových filmů čeká. Sem tam drsná hláška, nad hlavní hrdinku se dá slintat, těžce cool zbraně, vymazlený kostýmy a goodass troll... Jenom ty střihy mi přišly občas hodně zvláštní, jako kdyby se střihem ušmikli trochu víc. Nekazí to celý dojem, ale působí to amatérsky.

Podfukáři (2013)

Miluju takový filmy! Now You See Me se může hrdě postavit vedle Ocean Eleven. Po dlouhé době skvělý akční heist snímek, na který se hezky kouká. Atmosféra postupně vygradovaná rovnoběžně s hlavní dějovou linkou. Mark Ruffalo byl bezkonkurenční a žene celý film dopředu.

Černá labuť (2010)

Psycho - je velmi přesné označení tohoto snímku. I přes zdánlivě nutný námět jsem byl jak na trní celý film. Atmosféra, k jejiž dokonalosti jistě přispěly kostýmy a makeup, nádech hororu a střihy. To všechno přirozeně a krásně kontrastuje navíc s dokonalou hudbou. A obrovský potlesk Natálii Portman, která má oskara zaslouženě. Nejen, že se na ní hezky divá, ale její mimika byla naprosto trefná. Nebýt jí, tenhle film by byl jenom další z obyčejných. Jedinou výtku mám na scénu na diskotéce, která by dokázala přivodit epilepsii nejednomu člověku. Zelená světla v kontrastu k červené, která navíc byla nějak hnusně zpracovaná, to se tam nehodilo.

Já, padouch 2 (2013)

Trochu nuda. Samozřejmně jenom, když nejsou na scéně Mimoňové. Ti táhnou celý film nahoru a to tak razantním způsobem, že i ta nuda mimo ně se dá překousnout. Skutečně, asi nejvtipnější animované postavy. V kině mi připadalo, že film trvá dvě a půl hodiny, přišel mi neskutečně dlouhý. Nechápu, jak může mít stopáž jenom hodinu a 3/4. Prázdnost příběhu je asi vážně znát. Pár scén s mimoňi mě utvrzuje, že animáky už se skutečně netočí pro děti. Ty by nemohly pochopit parodie na tak staré klipy jako od Mungo Jerryho. Jo a naprosto perfektní animace!