Městský lovec (1993)

Zial, v sucanosti uz takmer nepozeratelne a komixu sa tu prakticky nedrzi, holt ale i legendy, Jackie je jedna z najvacsich, maju svoje slabsie momenty. :) Ak vsak mozete preafektovany "humor" v azijskej kinematografii - zvlast v 90tkach..mozete to stravit. Neodporucam.

Opičí muž (2024)

Genericka, x-krat prevarena "vybijacka". Odvtedy, co sa americki tvorcovia nechali ohurit remeslom niektorych azijskych producentov martial-art filmov a zistili, ze to prilaka priemerneho divaka a teda peniazky, je mnohokrat vysledkom uplna scenaristicka blbina s efektnymi subojmi. Za tie roky som si vsak zvykol ocenovat skor autenticitu a nie "coolovost" a hlusinu. Patel je fajn a ani producentsky to ako prvotina nie je prepadak, ale natocit gulas Ong-baka, John-Wicka, Extraction a dalsich akcakov nepokladam za umenie, ze originalnu zabavu. Slabota s citelne prestrelenou s minutazou. Nuda.

Problém tří těles - Jedině pokrok (2024) (epizoda)

Paradny diel. Emocie, vedecky vtip a i posun v charakteroch niektorych postav. Uznavam vsak, ze to casto posobi prilis plocho - "chyba tomu krovie". Akekolvek...na scene su vzdy tie iste tvare a s realnym zivotom sa to nestretne ani na kamere..to znacne ubera na autenticite.

Problém tří těles - Vzhůru ke hvězdám (2024) (epizoda)

"I'm not designing a weapon!".."Not YET..." Vyborna atmosfera pri songu od Lany del Rey. Pocitovy diel. A ano, na to, ze bol "Svet v soku" sa toho moc nedialo. Zrejme preto ta "samota".

Beetlejuice (1988)

Kedze tu uz mame trailer na pokracovanie tejto klasiky s nazvom Beetlejuice, Beetlejuce , dal som si po mnohych rokoch reprizu. Mladucka Winona i sympos Baldwin s celym "herectvom", ktoremu kraluje samotny Keaton v cringe roli uz neposobia uplne "cerstvo" a i to je odvzany eufemizmus. Verim, ze sa dvojky nemusime bat. Jedine, co mi vyvolalo usmev na tvari je mrtvy typek so zmemsenou hlavickou a vytrestenymi ocami. :) Inak je to uz teraz naozaj slabunke. Burton je vsak legenda, ktora tymto filmom este len "rozklopla dvere".

Problém tří těles - Soudný den (2024) (epizoda)

Vynikajuci diel, ktory uroven "hry" dvihol uplne zasadne. Od radikalneho riesenia nano-vlaknami po "MMS-ku" od mimozemstanov. Nadherne vizualy.

Šógun (2024) (seriál)

Trosicku nadnesene pathviezdie. Vynikajuci historicky dobrodruzak z Japonska nadherne vykreslujuci nielen dobu, ale i pomery, kulturu a jej stret s vtedajsim prichodom krestanstva. Charizmaticky Sanada, jemna Anna Sawai a i "barbar" Cosmo Jarvis spolu so zvysnym hereckym obsadenim podali ozaj skvele vykony. Divacky zazitok ako ma byt. Odporucam. 85%

Šógun - Sen o snu (2024) (epizoda)

Predtucha epickej bitky, aku sme mavali pri GoT pravidelne, sa nekona. Naopak, naznaky a odkryte karty vazalovi jasne predurcuju dalsi historicky vyvoj. Doraz sa kladie na pochopenie obeti, vysvetlenie pohnutok, rozpolozeni...vravia sa posolstva a skladaju basne. Dostojny a pre niektore postavy katarzicky zaver. Velka spokojnost. Pre zaujimavost...tvorca Justin Marks makal i na vybornom sci-fi seriali Counterpart s J.K. Simmonsom, ktory tymto tiez odporucam.

Slunovrat (2019)

Takmer 3oj-hodinovy Director's cut ma nenudil. Aj ked nejde v pravom zmysle slova o "bezny" horor. Kvitujem, ze sa Ari Aster vyhral s velmi slusnou atmosferou. Tiez vypravou a kostymami vzdialenej komuny v kontraste s tym, ako to vnimali mladi studenti z vonku. A sice som nieco predvidal skor, ako to naozaj nastalo, scenaristicky velmi zaujimavy kusok. FIlm som dlho odkladal, cakajuc na DC. Myslim, ze to pomohlo. Zaujimavy experiment a rozne emocie pocas sledovania. Odporucam.  65%

Taboo (2017) (seriál)

"I have a USE for YOU....." aj po opatovnom vzhliadnuti po 7mich rokoch, rovnaky dojem. Paradne temna, spinava, drsna a mysteriozna zalezitost s excelentnym Hardym, vybornou Frankou Potente a Jessie Buckley. Chodte do toho. 85%