Příběh služebnice - Neznámé číslo (2019) (epizoda)

Serenina "materinska laska" je opat v takych vysinach, ze som uz minulu cast predviadal, ze to neodstane len pri luceni. Nemylil som sa. Trpiet, treba trpiet, to co divaci chcu. :) Linia slape v zauzivanom. Som zvedavy aj na mladu cernosku, ktora doteraz akceptovala pravidla. Zrejme meni nazor a este dej posunie.

Příběh služebnice - Bůh žehnej tomu děcku (2019) (epizoda)

Uz viac-menej tuto "emocne-pretlakovanu sci-fi absurditu"  (v dobrom zmysle slova) sledujem ako taky experiment. Cista Orvelovka.  Hm...avsak kolkych ludi, tichy "vlhky" sen? A to by malo znepokojovat. Vidiac, co sa deje v Polsku, Madarsku a i v nasom parlamente je par jedincov sucich do ustavu. Scena, ked "tete Lydii prskli nervy" bola zvhladom na paralyzu a tiche pozorovanie zucastnenymi, dost drsna a vypovedna. Vydarena cast, ale uz ma rovnake pozy moc neoslovuju. Napriek ich spominanej emocnej sile. 65%

Loki - Varianta (2021) (epizoda)

Tvari sa to lstivo az "inteligentne", ale skutocnost je len prekombinovana nuda. Snad zabavnost stupne.

Příběh služebnice - Marie a Marta (2019) (epizoda)

Trocha toho napatia, "podvratnej cinnosti", velavravnych pohladov, odhodlania, odovzdanosti osudu...pretty much the essence serialu. Mierny nadpriemer, na ktory sme vsak uz zvyknuti.

Loki - Velké poslání (2021) (epizoda)

Jeden z tych zaujimavejsich komixovych charakterov. Premisa minute-manov a casovych osi a i prostredia, kde i infinity sutre su len tazitka, ma vsak nechava chladnym. Uvidime, ci sa "lov" rozbehne v druhej epizode. Toto je len ukecane pozlatko s tazkopadnymi "obrnencami".

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Velmi vydareny, drsny krimi-pribeh s vybornymi hereckymi vykonmi a s par prekvapivymi zvratmi. Obcas som sice mal par vyhrad, ale nic prevratne. Silne stvorhviezdie. Odporucam. Nielen Kate, tu hviezdi. 80% Zatial "pribehovka" roka.

Mare z Easttownu - Svátost (2021) (epizoda)

Prekvapil ma este posledny zvrat vo vysetrovani. To sa tvorcom podarilo. A hoci prijemne zahrialo po tych depkach a drsnych epizodach pri srdiecku to celokomunitne katarzicke zmierenie, neposobilo na mna uplne uveritelne. Napriek tomu dostojny pribehovy zaver. Odporucam.

Tiché místo: Část II (2020)

Zazitok v kine vcelku paradny. Velke platno i ozvucenie stali za to. Co vsak trochu pokrivkava, bol, podla mna, scenar. Uvod, ktorym Krasinski chcel zrejme priblizit vztah z minulosti, celkom usiel. Hoci uznavam, ze by som bol rad videl o tomto stretnuti s bytostami omnoho viac. Nasledny survival bol dost podobny s prvym filmom a obcas az prilis "trufaly". Chapem, ze priserky zrejme neboli za kazdym rohom, aby reagovali ihned na najmensi hlasnejsi krok, avsak predostierali nam tu obcas az prilis pritiahnuty vyvoj deja. Obcas naopak atmosfera slapala vyborne, zranenie, dusenie vykrikov... Zaver, opat celkom fajn, hoci jeho natahovanie bolo zbytocne, kedze sme kazdy tusil, ako to "musi" dopadnut. Tatino proste zanechal heroicke deti, no. :) A zaskocil ma i nahly koniec. Cakal som aspon naznak dalsieho smerovania. Krasinski to nechava v tomto smere uplne na divakovej predstavivosti. A mozno, skor isto, zvazuje treti film. ;) Za mna, kvoli vysokym ocakavaniam, mierne sklamanie. Napriek vyhradam vsak odporucam, hoci moc prekvapeni sa nekona. 65%