• Pohádka

Zombieland (2009)

Výborná blbinka, která neurazí...

Sherlock Holmes (2009)

Nové neprotřelé podání Sherlocka Holmese se mi velice zamlouvalo. Neokoukaný výraz filmu, nové pojetí a především zajímavé obsazení. Charisma Downey Jr.a J. Lawa není potřeba rozebírat, jako parťáci Watson a Holmes vystupovali naprosto přirozeně. Za mě 80 %.

Schindlerův seznam (1993)

Bravurní režie, bravurní herecké výkony. Styl jakým je film natočen, zasáhne každého diváka. Spielberg se tímto snímkem zapsal mezi naprosté špičky světové kinematografie. 5*

Souboj Titánů (2010)

Původní Souboj titánů bude tímto pokusem o adaptaci asi těžko předčen. Velké a ještě jednou velké zklamání. Nečekal jsem nic extra, ale aspoň akci, boj, stvůry a prostě film u kterého na chvíli vypnete a necháte svojí mysl "vyblbnout" na akční slátanině. Bohužel tento film nesplňuje ani jedno z toho. Stvůry nevýrazné, nepropracované, málo děsivé a pokud se zaměříte na detaily, zjistíte, že podobné jste už viděli ve Vetřelcích, Transformers, Pánovi prstenů a nevím kde všude. Absolutně bez nápadu, novátorství a zkrátka dlouho očekávaný avšak nepovedený remake naprosto propadl. Jedinými světlými místy jsou postavy Hadea - skvělý R. Fiennes a Ió - krásná průvodkyně :) Původní verzi, na které jsem vyrůstal, nesahá však tento snímek ani po kotníky. Omlouvám se za přílišnou kritiku, ale 2* jsou až kam.

Zkažená mládež (2007)

Do absolutní dokonalosti jako v Ondskanu (Zlo) tomu chybí právě ta propracovanost a preciznost, jakou byl Ondskan natočen. Bohužel na druhou stranu je to aktuální téma a dlouho bude. Po zhlédnutí jsem se ještě dlouho nemohl ani usmát. Za mě 4*.

REC (2007)

Už delší dobu tvrdím, že Španělé umějí natočit opravdu excelentní horory. Sirotčinec a Rec jsou toho důkazem.

Věc (1982)

Jeden vůbec z nejoriginálnějších nápadů na horor. Navíc i po osmadvaceti letech výborný film.

Pád do ticha (2003)

Ačkoliv nemám rád filmy tohoto směru a ražení, byl jsem nadšený, jak bylo vše reálně a zároveň nenuceně naservírováno. 4*

Milk (2008)

Film je tažen především skvělými výkony herců, zejména Sean Penn pojal svou roli opravdu realisticky, než dějem jako takovým. Dobře zvládnuté dobové prostředí, jinak vcelku obyčejný životopisný příběh. Za mě 3,5 hvězdy.

Kmotr III (1990)

Znáte někdo lépe propracovanou, natolik důvěryhodnou a tak dokonale ztvárněnou trilogii podle knižní předlohy? Já tedy ne... Nejlepší mafiánská trilogie všech dob...kdo neuvidí, jako by nežil... 5* (škoda že jich nejde dát víc)