Hulk (2003)

Napodruhé se mi Hulk líbil víc. Už jsem si zvyknul na počáteční zmatenost comicsově laděných prolínaček. Imho je to výborný a originální nápad. Moc dobře vypadá a skvěle funguje. Zobrazení přeměny Erica Bany v zelené monstrum je herecky i technicky brilantní. Samotné CGI efekty jsou místy až nadčasové. Zvlášť v největší akční scéně v druhé polovině filmu. Bitvu s tanky jen tak nezapomenu. Síla Hulka je také v jeho příběhu, který nabízí spoustu psychologických momentů. Místy, a to je snad jediná výtka, je tempo filmu až příliš pomalé.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Nemůžu se zbavit dojmu, že je film rozdělen na 4 odlišné části, kde poslední část tvoří spíše doplňkovou epizodu, která ve filmu být vůbec nemusela, ale na druhou stranu nevadí. 2. část filmu odehrávající se před roboshow a posléze na ní mi přijde od Spielberga pouťově laciná. Jinak už k filmu nemám žádné výtky.

12 opic (1995)

Nejlepší sci-fi o cestování časem. Film je na první shlédnutí hůře stravitelný, možná je i místy komplikovaný, ale napodruhé je to bomba. Opravdu chytrý film s velice vymakanou režií, úžasně temnou atmosférou, originální hudbou a skvělými hereckými výkony.

Princové jsou na draka (1980) (TV film)

Mě vždycky vadila ta "televiznost". Na mě příliš moc papundeklové. A dělání je lék?

S Club 7 v Miami (1999) (seriál) odpad!

Není mi 12 a nejsem holka, takže sorry, ale tohle fakt nemusím.

Bohové a monstra (1998)

Ian McKellen podává opravdu úžasný herecký výkon a Brendan Fraser nikterak nezaostává. Ba naopak. Velmi mile překvapil. Dokazuje, že umí víc, než jen střílet mumie. Dále se mi velice líbily frankensteinovské sny a představy Jamese Whalea. K úplné dokonolasti mi chybělo pouze větší porozumění hlavním postavám a jejich činům. K těm 4 hvězdám patří alespoň další 2 cípy z páté ;-)

Skála (1996)

Určitě nejlepší akční film 90. let. Nezapomenutelná elektronická hudba Hanse Zimmera udává ráz a tempo ďábelskému střihu, který spolu s klipovou režií Michaela Baye divákům dávkuje jednu adrenalinovou dávku za druhou. V hlavních rolích se navíc objevují senzační charakteroví herci. Jedna z nejlepších nenáročných oddechovek, která ani při desátém shlédnutí nenudí.

Četník v New Yorku (1965)

Velké zklamání. Skvělý konverzační humor se někam vytratil a zbyli jen trapné gagy založené na třeštění očí a Cruchotově řevu na podřízené. Nápad s návštěvou New Yorku je dobrý. Bohužel je špatně využitý.

Milujte svého zabijáka (2002)

Zajímavá záležitost. George Clooney je asi opravdu šikovný chlapík. Před kamerou to obstojně válí a za ní je také suverén. Možná byl film místy příliš rozvleklý a chtěl maličko popostrčit, ale určitě mě přinejmenším dobře pobavil. Drew Barrymore se mi moc líbila a Sam Rockwell doslova válí. Dále jsem byl mile překvapen z účasti spousty známých tváří.