Mimoni (2015)

Je to pěkně udělané, ale... já jsem se nudil, dcera se nudila. Párkrát jsme se zasmáli, ale tohle teda nebude nic pro nás. Takže to tričko s mimoni od babičky rozhodně nemá proti Hello Kitty šanci.

Doktor Martin (2015) (seriál)

Rozhodně počítejte s hvězdičkami navíc, pokud to máte rádi ve Velkých Karlovicích a okolí...

Zejtra napořád (2014)

Velmi rozmáchlý film, který musí v zájmu velkoleposti a světovosti místy lehce vařit z vody. Nicméně tím vyzněním, o které se snaží překračuje hranice lokální produkce, takže rozhodně stojí za pozornost.

Pí a jeho život (2012)

Vizuální nářez se spoustou rozvláčného povídání na začátku a konci. Prozření v indické náboženské mlýnici bylo z určitého pohledu možná stejně zajímavé jako plavba a vystačilo by na samostatný film, ale na úplně jinak postavený film.

Dostihová horečka (1976)

Tenhle film je v mnoha směrech horor: v nich také postavy dělají věci, které by soudný člověk neudělal, přestože je naprosto zjevně co mají udělat!!! A pak z tohoto konání mají samozřejmě problémy... :-) V našich televizích na tento film narazit je celkem problém (přes výborný dabing - zejména Postránecký exceluje), takže jsem ho neznal. Tak či tak, není to úplně něco, z čeho bych se úplně vyvrátil, spíš mi to připomínalo pana účetního. A toho taky zrovna moc nemusím.

Pařba na třetí (2013)

Nečekaně dobrý dozvuk série. Goodman ho perfektně oživuje a většina akce se motá logicky kolem Alana a Chowa, protože ostatní na to absolutně nemají... Jen doufám, že to už je opravdu konec.

Jappeloup (2013)

Je pravdou, že k tomu filmu si hledají cestu především nadšenci od fochu. Ani ostaní ovšem nemusí být bez zážitku, když se spokojí s pěknou hudbou, zajímavými záběry ať už s koňmi, nebo bez nich a v neposlední řadě neobvyklým příběhem. Mám ale takový pocit, že o každém olympijském vítězi by se dal natočit minimálně stejně zajímavý film. :-)

Objížďka (1968)

Obrovská koncentrace výborných herců, skvělý potenciál, ideální doba vzniku a... Zklamání. Na satiru málo třeskuté, na lyriku zlatých šedesátých moc doslovné, jako by si režisér (nebo kdo měl to hlavní slovo) nemohl vybrat směr. Krom pár povedených scének zaujmou určitě i dobové reálie, koupání v rybníku a ukápne slza nad dobou, kdy ještě neexistoval ekoterorismus...

Souboj Titánů (2010)

Dokud jsem sledoval paralely s verzí 1981 bylo to na odpad. Pak jsem to ale opustil a užil si velkolepě pojatý plácanec bez větší várky děje a logiky. Dívat se na to dalo a ačkoliv si divák nemrava neužije prsa Andromedy o adrenalinové scény není nouze.

Šílený Max (1979)

Z dnešního pohledu naivní, ale přesto tomu nelze upřít snahu a docela slušnou atmosféru, kterou z velké části táhnou neherci. Všechno ale samozřejmě stojí na Gibsonovi, kterému to nedělá problémy.