Angry Birds ve filmu 2 (2019)

No a příště přidáme další ostrov a pak další, dokud na to budou lidi chodit... U dvojky to zatím funguje, ale jde zejména o spojenectví Ruďáka s Leonardem. Plné akce, dětinských vtípků a barviček. Pro děcka bez problémů.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Jsem rozhodně dalek tomu, abych rozuměl všem narážkám a odkazům, nezbývalo mi tedy, než si užívat vizuál a vnímat to, čemu rozumím. Znamenalo to také, že jsem se místy nudil a ty skoro tři hodiny se celkem táhly. Po závěrečné pasáži jsem už tak nespokojený nebyl, ale na plné hodnocení to u mě není.

Přes prsty (2019)

Je téměř neuvěřitelné, v kolika filmech už Jiří Langmajer zahrál prakticky stejnou roli a pořád je na co se dívat. Kupodivu tu ale není nic, co by učinilo tento film zapamatovatelný a to bohužel i přesto že tu Petra Hřebíčková hraje beach volejbal. Vztahová bramboračka se více než nedá neočekávat ovšem na konci zbývá jen pachuť z nenaplnění očekávaného a po pár dnech jen letmá vzpomínka na pár vtípků (to není můj traktor). Škoda, ale asi jsem se moc těšil.

Columbo - Spiklenci (1978) (epizoda)

Spousta Columbových protivníků je skoro až sympatická a jejich motivy jsou často pochopitelné, což vnáší jistý bonusový rozměr do Columbových případů. Toto prostě není komu "fandit", protože Columbovi fandit netřeba.

Jedna ruka netleská (2003)

Tenhle film zraje a dá se na něj dívat znovu a znovu. Také je to film přelomový, zdá se mi, že hlavně pro Davida Matáska a Marka Taclíka. I znovu po letech mě dokáže rozesmát. To se cení.

Willy a kouzelná planeta (2019)

Výborná zábava, zejména teda pro děti. Ale i dospělí se mohou pobavit smrští nápadů a pokud překousnou zjevné nelogičnosti a fyzikální perverze (např. hořící vesmírná loď padající kamsi "dolů") užít si pěkný animák.

Nekonečný příběh (1984)

Viděl jsem společně s aktuálně sedmiletou dcerou. Já asi po třiceti letech, ona poprvé. Prostě filmový zážitek roku... ;-)

Ať přiletí čáp, královno! (1988) (TV film)

O mnoho slabší než první díl. Pobaví pár vtípků, ale nejradši mám stejně scénu ze zámecké prádelny. Ani nevím proč... ;-)