Zoolander (2001)

Konečně jsou si muži i ženy rovni. Vedle filmů o blondýnách tu máme film o Zoolanderovi a já se při něm skvěle bavil.

Wasabi (2001)

Asi se nedočkáme filmu, kde by Jean Reno hrál myslivce, nebo třeba obchodního zástupce. Každopádně tohle mě docela zaujalo a další variace na téma soužití nesourodých lidí se celkem povedla. Nic světoborného, ale fajn.

Vesničko má středisková (1985)

Dlouho jsem tuto klasiku neměl rád. Zdálo se mi to jako laciné zesměšňování mentálně zaostalých lidí. Později, poté co jsem (asi :-) dospěl, se na mě vyhrnulo spousta krásných postaviček střediskové obce. Obyčejné příběhy prostých jezeďáků jsou tu, s přidáním bezvadného humoru, povýšeny až na Olymp Československé komedie.

Taxi (1998)

Jediný koukatelný film ze trojice filmů o taxikáři s tryskovým taxíkem. Dokonce se mi tahle oddychovka docela líbila.

Svět podle Prota (2001)

Obvykle se ve Sci-fi nevyžívám. Na filmu mě hlavně zaujalo obsazení, protože se v něm sešli mí oblíbení herci. Po shlédnutí jsem byl okouzlen. Herci nezklamali a jakousi nelogičnost až nesmyslnost scénáře odsouvají do pozadí. Kevinovi jsem věřil každé slovo a mám proto z filmu velice příjemný pocit. Sledování tohoto filmu mi totiž připadá jako poslouchání krásné uklidňující hudby.

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Až teď, kdy se nám filmy v televizi drolí pod tíhou reklamy a jsou plné nesmyslných přestřelek, fontán krve, neohrožených hrdinů a mafiánských tlup (jako jsou třeba ty ze San Boniga, nebo Michega), dokážeme ocenit tuto geniální parodii ve všech aspektech. Od tvůrců to muselo být dosti obtížné, tuhle komedii v období tuhé normalizace natočit, se všemi těmi amerikanyzmy, ale o to větší si zaslouží hold!

Střihoruký Edward (1990)

Nemám tyhle filmy moc rád, ale musím uznat, že tento je udělaný pěkně. Podivný, až byzarní nápad je zpracován přesvědčivě, jakoby takových maníků (vzniklých skřížením pankáče a kadeřnictví) běhaly po světě stovky. Dal bych i pět, ale nemám tyhle přesmutné filmy prostě rád.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Další potvrzení toho, že v seriálu jsou lepší možnosti kreativity než ve filmu (alias M*A*S*H...). Skvělá hudba nezachrání vše, celkově mírný nadprůměr, ale stále je to moc dobrá zábava. BTW: Doufám, že se nikdy nedočkáme The Simpsons: Movie.

Ultimate Guide to Anal Sex for Women (1999)

Není to klasické porno, tak si to možná zaslouží krátkou glosu. Na začátku je totiž vcelku zajímavá instruktáž ohledně této praktiky. Pokračovalo-li by vše v podobném duchu, dal by se takový film zařadit do "vzdělávacích" pořadů. Nicméně další scénky už jsou jen praktické cvičení a všechno spěje k závěrečnému grupáči. S "normálními" filmy nesrovnatelné, ale ve své třídě zajímavé.