187 - Kód pro vraždu (1997)

Přesně mezi 3 a 4 hvězdičkami. O mnoho drsnější verze Nebezpečných myšlenek.

Incident (2002)

Zajímavý film, ale na mne působil příběh až příliš nepravděpodobně a nevěrohodně - 70%

Demolition Man (1993)

Komedie bych dal v popisu žánru u tohoto snímku na první místo. Demolition Man je opravdu hodně zábavný (toaletní papír) - 70%

Vysoko v horách (1941)

Stejně jako např. Maltézský sokol, je tento film pro mne zklamáním. Vysoko v horách mohl být daleko lepším filmem, pokud by se Walsch soustředil pouze na zlodějskou zápletku. Zbytečné odbočky v příběhu (např. operace Verny) nebo rádoby vtipné scénky (hl. ten debilní pes) film strašně kazily. Snímek mne navíc nedokázal pořádně vtáhnout do děje a vyvolat ve mně nějaké sympatie (nebo antipatie) vůči hl. postavám. Přiznám se, že na konci mne ani nezajímalo, jak to s Bogartem dopadne. Svůj podíl na těchto pocitech mají bezesporu i herecké výkony hlavních postav. Lupino byla dost špatná a Bogarta jsem také viděl hrát o dost lépe v jiných snímcích (např. Poklad na Sierra Madre, Bouřlivá dvacátá léta nebo Tím hůř, když padnou) Celkově to vidím na slabší 3 hvězdičky

Škola zlomených srdcí (1994) (seriál)

Bavilo mě to sledovat. Pamatuju si, že jsem přišel ze školy a v TV to běželo. Mým oblíbencem byl ten typ s žlutýma bodlinama na hlavě:-)

Tajemná řeka (2003)

Začátek dobrý (ponurá komorní atmosféra, strašlivé zážitky z dětství, zvláštní vztahy mezi bývalými kamarády, vražda dcery jednoho z nich...), ale postupem času film začne nudit kvůli rozvleklosti i nepovedené kombinaci prvků psychothrilleru a detektivky. Film totiž ve finále není ani psychologický (telefonáty Bacenovi ženy a nevyrovnanost Robbinse na mne moc nefungovaly - byly spíš trapné) ani klasické krimi. Závěr se snažil působit maximálně vypjatě, syrově a drsně, ale mně přišel dost nevěrohodný a zbytečně "na efekt". Herecké výkony jsou věrohodné, ale nikterak mě nenadchly. Osobně bych ani jednomu z herců Oscara nedal. Celkově hodnotím na 70% (řekl bych že podobné pocity jsem měl z Insomnie. Začátek hodně slibný, ale výsledek nic moc.)

Hokejový zázrak (2004)

No není to špatné, ale že bych viděl doslova filmový zázrak? To ne:-) Americký patriotismus byl až na pár světlých momentů všudypřítomný (výkřiky typu: "Hraju za Spojený státy americký!!!":-)) a to mně dost vadilo (samozřejmě jsem ale čekal, že to tak bude). Za velký klad filmu považuji výkon Russella, který hrál trenéra Herba Brookse.

Šakalí léta (1993)

Škoda, že Šakalí léta natočil Hřebejk formou muzikálu. Mohl to být velice dobrý klasický film. Některé hlášky jsou výborné: "nedělej, že jíš":-) Nebo slavná scénka s "pivem":-)

Únos (1997)

Začátek je fakt výborný. Beznaděj Russelovy postavy na vás přímo dýchá. Lidi, které prosí o pomoc v pátrání po své ženě, vypadají, že vědí víc než říkají. Člověka tedy do děje vtáhne i představa nějakého spiknutí. Po asi půl hodině ale začne být Únos průměrný, obyčejný thriller, což trvá až do jeho úplného (samozřejmě superakčního) konce. Škoda.