Válka Bohů (2011)

Tady někdo budoval tu vizuální stránku tak pečlivě, že zapomněl, že film by měl mít nějaký příběh a děj. Takže je sice hezké, že vizuálem jsem byl očarován, ale půlku filmu jsem si nudou okusoval prsty. Co dodat? Je to těžce průměrný film, z jehož jednotlivých filmových snímků by se dělaly hezké wallpapery.

Amazing Spider-Man (2012)

Není to naprosté fiasko, i když jsem si to osobně strašně přál. Důvod mého přání je jednoduchý: zbytečný remake po pár letech. Ale prachy jsou prachy, a tak tu pavučináře máme zase. Plusové body musím dát jednoznačně za návrh Spidermanova kostýmu, ten je jednoduše bezva a musím říct, že i po castingové stránce se mi to líbilo, hlavně Emma Stone (prostě jí žeru). Co mi vadilo je, že máme ze Spidermana takový komiks pro divačky Stmívání. Tu a tam mi prostě něco přebývalo, nečeho se nedostávalo, něco bylo lepší než u verze Raimiho a něco ne. Jo a hudba mě absolutně neoslovila. To je asi všechno = ***

Rio (2011)

Není to animák na který by se dala pjet chvála, ale k tomu aby člověk zabil hodinku a půl to poslouží uspokojivě. Scénář je sice malinko prvoplánový, ale to u animáku pro děti nikdo nemůže čekat jinak, ale co se mi teda fakt nelíbilo, to bylo zpracování Blua. Byl takový strhaný a to žil v zajetí, no nevím no. Nicméně jsou ptačí jihoameričtí obyvatelé docela sympatičtí.

Brouk (2006)

Brouk je fakt divnej film. Vůbec se mi to nelíbilo a to to není úplně špatně natočený nebo zahraný, ale jako celek mi ten snímek přišel protivnej a divnej. Nevzbudilo to ve mě vůbec žádné kladné emoce. A navíc mi vůbec nebylo vysvětleno, jak se ta šílená paranoia šíříla, prostě film na který mile rád zapomenu.

Hombre (1967)

Fenomenální Paul Newman, člověk ho nemůže nemilovat. Bohužel film v mých očích měl strašně pomalý rozjezd a to tak, že při něm přišel o jednu hvězdu. Avšak konec je z říše snů filmového diváka. Další western, na který se nazapomíná. Nebo jinak!! Já na něj hned tak nezapomenu.

Druhý život (2011) (seriál) odpad!

Ve chvíli kdy jsem zjistil, že to není z Argentiny, Venezuely či Kolumbie, ale ze Slovenska, tak se mi chtělo naráz brečet a zvracet. Ten pocit se nedá hodnotit ničím jiným než odpadem. Při dalším sledování bych mohl přijít k újmě na zdraví.

Speciální jednotka (2011)

Ti Frantící to vůbec neudělali zle, super kamera, naprosto skvěle natočné přestřelky, za výkony herců se taky nikdo zlobit nemůže, hudba byla též super. Jeden problém i přesto existuje. Totiž napsat scénář muselo trvat, tak tři, čtyři hodinky, protože i když je možné, že je to podle skutečnosti, tak to vypadá jako jiná varianta na pořád to samé. Skoro to vypadá, jako že všechny skutečné příběhy převedené do filmu, jsou o dlouhém putování přes půl světa. Hm, řekl bych, že je čas hledat něco méně okoukané.

Píseční žraloci (2011) (TV film) odpad!

Nemám slov, tohle je vrchol demence. Těžko najít větší blábol. Takže pokud na to narazíte, tak přeji pévné nervy a kupu odvahy, bude to potřeba.

Drive (2011)

Nenacházím jiná slova než extáze. Drive byl pro mě filmová extáze. Těžko popsat to soustředění se, kterým jsem ten film hltal. Ryan Gosling i přesto, že toho ve filmu moc nenamluvil hrál naprosto úchvatně a pokud mu do teď moc nabídek nechodilo, nyní se s ním nastopro budeme setkávat mnohem častěji. Za kameru bych kameramana nejradši radostí snědl a stejně tak pana režiséra a autora hudby. Myslím, že na závěr stačí napsat THE BEST FILM 2011. Jasně neviděl jsem všechno, ale přes tuhle laťku bude skákání fakt oříšek.

Avengers (2012)

Je to jen blockbuster, který je plný prvoplánových vtipů a nadutých hrdinů. Tak za tuhle větu si dám facku a můžu pokračovat. Všechno je to pravda, ale všechno se ztrácí v Hulkově pěstech, protože tohle je sen všech, co mají svět superhrdinů rádi. A především je to jeden z nejlepších blockbusterů, který jsem kdy viděl. To, co režisér Whedon a samosebou Mark Ruffalo udělali s Hulkem, je přímo geniální. Toho tu prostě musíte mít rádi, ať je to jak chce. Dokonce i ten poslední, jehož samostatný film byl nejslabší a to Kapitán Amerika zde dostal důstojné místo a vůbec mi nepřekážel. Thor a Ironman byli přesně takový jaký být měli a Loki je opravdu sakra dobrej padouch. Snad jen Black Widow a Hawkeye jsou na tom trochu hůř, ale to je způsobeno i tím, že to jsou vlastně jen nejlepší agenti a né tak úplně nadpřirození superhrdinové. Nemůžu též zapomenout na spoustu super hlášek. Víte hrozně nerad vidím, když se nový film usadí v čele žebříčku na prvních místech, protože v historii je to skvělých filmů, které nedostanou šanci, třeba jen proto, že se nedají sehnat a nebo jsou prostě staré a pro mladé publikum nejsou dost cool, ale nyní jsem naprosto spokojen s tím kde vydím Avengers. Čekal jsem hodně a přesně toho jsem se dočkal.