Mariňák (2005)

Nikdy se mi to u žádného válečného filmu nestalo, ale u Mariňáka jsem měl celou dobu tak trochu usměv na tváři. Ten film totiž měl takový nádeh vtipu, i když tam byla spousta šílených a nepřijemných situací. Navíc Gyllenhaal je fakt sympaťák.

Gambler (2008) odpad!

Jednoduše geniální počin, a v čem geniální? V tom, že snad všechny momenty z toho filmu už někde byly. Scénař možná nikdo ani nemusel psát, ono v podstatě stačilo vystříhat momenty z různých filmů a slepit je dohromady, jenže v tom jim došlo, že by to měli hrát pořád stejní herci a tak se rozhodli, že ty slepené záběry natočí znovu a napsali podle nich scénář a já rovnou říkám, že to měli zkusit natočit jako slepeninu jiných filmů třeba by to bylo aspoň něčím zajímavé.

Tmavomodrý svět (2001)

Česká, komornější, střídmější, smutnější a i lepší podívaná na letectví za druhé světové války než americký spektlák Pearl Harbor. Opravdu dobře natočený film, kterému chybí do top hodnocení jen málo, vlastně ani nevím co je to málo, ale přece jen něco. Svěráci opět ukázali, že točit filmy opravdu umí.

Krvavý příliv (1995)

V tomhle filmu není zlých a dobrých chlapů, jen chlapů, co mají svoji pravdu a každý svůj strach. Ale to nezmění nic na tom, že filmy z ponorek, mě nikdy nebavily. A to se nepovedlo ani Scottovi ani Washingtonovi s Hackmanem. Nedá se nic dělat, než čekat na nějaký jiný film z ponorky.

Odpor (2008)

Vůbec nic jsem od toho nečekal a byl jsem opravdu mile překvapen. Zajímavý příběh židů, co se vzepřeli smrti a vší silou přežili válku a to v lese. A radost mi udělal i Graig, nevěřil bych mu že je žid, ale jako velitel byl super.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Zrod legendy, kdo neviděl toto dílo jako by nežil. Klasika, která nezestárne a už těžko jí někdy něco překoná. Také kvůli tomuhle mám rád filmový průmysl.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Nejúžasnější bitva světelných mečů a zrození Dartha Vadera, co víc si přát. Konečně se nám kruh uzavírá. Forever Star Wars.

Vyletět z hnízda (2008)

Skvělé téma pro film, ale natočené to bylo tak špatně. Připadalo mi, že to trvá věčnost místo 89 minut a hlavně neustále jsem koukal za jak dlouho bude konec, prostě nuda.

Flákači (2001)

No tak v první chvíli jsem si říkal, že to bude nějaká drsná mafiánská pecka. Jenže pak se tam začali oběvovat herci, kteří hrají jiné role (komedie). No abych pravdu řekl, tak vlastně skoro žádná postava včetně Malkoviche nebo Hoppera nevypadá jako mafián a to mi asi vadilo ze všeho nejvíc. Scénář byl sice místama dost slaboduchý, ale přesto všechno jsem se královsky bavil a pustil bych si to znovu. A navíc je tam Vin Diesel v roli, která mu naprosto padne a to mě potěšilo.