Princ z Persie: Písky času (2010)

Ztímco za podobně očekávaný Souboj titánů by si tvůrci měli nafackovat, za Prince se nikdo stydět nemusí. Film svižně odsýpá a i když Gemmu Arterton nemám moc v lásce, tady mi nevadila a docela příjemně se na ni koukalo. Mám u ní pocit, že je vždycky, když hraje, tak nějak nad věcí... A to se cení. U Gyllenhaala si tím tak jistá nejsem, vlastně si ani nejsem jistá, jestli tady vůbec hrál. Ale to nevadí, protože se tam pořád něco děje, takže není na kritiku čas. Příběh není nijak světoborný, ale tady to nevadilo a dokonce se tu objeví pár vtipných momentů, o které se většinou stará Alfred Molina. Je to nenáročný zábavný film, u kterého jsem po dlouhé době zase zažila pocit, že mě docela mrzelo, když skončil.

Parchanti (2010)

Stokrát omílaný A-Team v ostatních komentářích je s Losery právem srovnáván. Chvílemi jsem měla pocit, že jsou si oba filmy podobné až moc. Chris Evans tu opravdu perlí, hlavně jeho "telekinetik vs. strážní" je scéna skoro geniální... Podobně jako motorka proti letadlu a... A to je asi tak vše. A-team možná takové scény nemá, ale zato mi coby teamový vtipálek mnohem více sedí Sharlto Copley, jako šéf Liam Neeson,... Ale dost srovnávání. The Losers nejsou zrovna originální, zato jsou docela zábavní. A přesto mi na celém filmu něco nesedělo, JDM mi do role šéfa moc neseděl, Idris Elba na mě působil trochu znuděně, Zoe je sice správně drsná i oku lahodící, ale její postava je stejná jako desítky dalších femme fatale v podobných filmech. Celkově to prostě nepřináší nic nového.

Záložní plán (2010)

Jennifer Lopez tu byla krásná, Alex O´Loughlin neodolatelný... A to je tak všechno, co si den po zhlédnutí z tohohle filmu pamatuji. Jasná linie příběhu od začátku do konce je u podobných romanťáren samozřejmostí, takže soustředit se na příběh ani není potřeba. Co mi vadilo, byl pohled na těhotné ženy - jako by se žena, která čeká dítě, změnila v monstrum, které se ani zdaleka nepodobá té, do které se její vyvolený zamiloval. Ale budiž, měla to být komedie... Co mi lezlo na nervy, byla postava Zoe, neboli ženy, která potká muže svých snů, který by pro ni udělal první poslední a ona ho od sebe odežene, protože byl prostě... dokonalý. Co naplat, aspoň mě to nenudilo ani neuráželo. Takže za tři.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Neuvěřitelná nuda. Film je zbytečně dlouhý, natahovaný, není v něm nic vtipného a když už, tak je to jen recyklace omletých vtípků z předchozích dílů. Na moralizování je už divák z animovaných filmů zvyklý, ale tady toho bylo už vážně moc. Záporák byl nevýrazný, tam, kde byl Oslík v prvním díle roztomile otravný, je teď už jenom otravný a o Kocourovi ani nemluvě, nemá tu takřka žádnou trochu zábavnou repliku kromě momentů, kdy se vozí po laně. A to je dost málo. A co jsem vůbec nepochopila, byla "postava" Rampelníčkovy husy. To byl úlet. Sečteno podtrženo, doufám, že na tenhle film brzo zapomenu.

Vlkodlak (2010)

The Wolfman je pro mě velkým zklamáním. Je to nemastné, neslané, nemá to zrovna moc děsivou atmosféru a ani příběh samotný není ničím výjimečný. Všechno je to nalinkované od začátku dokonce. Už v polovině filmu mi bylo úplně jedno, jak to celé dopadne. Chemie nebo jiskření mezi Emily Blunt a Del Torem veškeré žádné. A u Del Tora jsem měla chvílemi i pocit, že se u toho strašně nudí - světlé chvilky měl jen Anthony Hopkins, ačkoli taky působil trochu ztraceně, jeho postava ale byla svým způsobem aspoň trochu zajímavá. Hodně zachraňuje taky Weaving, který ale nedostal příliš prostoru, koukalo se na něj ale zdaleka nejlépe. No, atmosféru to sice občas má, ale jinak je to nabubřelá nuda.

Zombieland (2009)

Osobně vůbec nechápu zdejší vysoké hodnocení. A už vůbec mi nejde na rozum, proč se tenhle film v hodnocení procentuálně blíží k Úsvitu mrtvých, který je v rámci žánru nejmíň o dvě třídy výš. V Zombielandu mě zaujala jen Jesseho pravidla. Dalo se z toho vytříškat víc, prakticky to nemá příběh a postavy mi vůbec nepřirostly k srdci, takže mi bylo úplně jedno, jak to s nimi dopadne. Chybí tam napětí i nějaká pořádná akce. Podle mě je to sice stylové, ale strašně prázdné.

Pařba ve Vegas (2009)

Pane jo. Neměla jsem velká očekávání, ale tenhle film mě dostal. Možná v tom není humor, kvůli kterému se člověk válí smíchy po zemi, ale já měla z filmu příjemný pocit - sympatické postavy, zajímavé prostředí a pohodová atmosféra. Ani chvíli jsem se nenudila, příjemnou třešničkou na dortu je skvělý výběr hudby. Takhle neotřelou a svěřží komedii jsem už dlouho neviděla a těším se na pokračování. Nerozumím, proč se v některých komentářích objevují proroctví typu "abstinent to nepochopí" a "ženským se to líbit nemůže" a podobně... Jsem ženská, k tomu abstinentka a dávám za pět.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Osobně nechápu místní vysoké hodnocení, protože vedle G.I. Joea, se kterými bývá dvojka Transformers srovnávána, u mě jednoznačně vyhrávají hrdinové z G.I. Joe. Pomstě poražených chybí dobrý scénář, není to podle mě ani zábavné ani nijak zajímavé. Jak už to tak s dvojkami bývá, režisér se snažil vytřískat z tématu co nejvíc, což bylo na škodu. Nudila jsem se, chybí tomu nadhled a vtip (těch pár rádobyvtipných momentů si mohli ušetřit, udělali by líp), Shia mi připadal ztracený a Megan se u toho asi nudila jako já. A navíc se Transformers berou fakt strašně vážně, což vyznívá směšně...

G. I. Joe (2009)

Prostě ,musím dát plné hodnocení. Zaprvé, pije mi krev, že druhý díl Transformers má vyšší hodnocení než tenhle film. Zadruhé, hračky G.I.Joe jsem milovala a jsem ráda, že je někdo přivedl k životu. Mám ráda úplně jiný filmový žánr, ale tohle mě prostě dostalo, bavilo mě to a co u filmů tohohle ražení oceňuji nejvíc - nebere se moc vážně, má nadhled a vtip. Prostě mě to bavilo... A nejmíň jedna hvězdička z hodnocení je čistě pro Raye Parka.

Hon na myš (1997)

Asi půjdu proti proudu, ale co. Tohle je jednoznačně moje nejoblíbenější komedie a ani neumím vysvětlit proč. I když Hon na myš vidím po sté, připadá mi pořád stejně vtipný jako poprvé. Herci jsou neokoukaní a role jim sednou, myš, která uklízí nepohodlné lidi do kufru na půdě, je úžasná, vtipy jsou vtipné, film odsýpá a pro mě nemá hluché místo. Co na tom, že je to dětinské a naivní. Pro mě za pět.