Cobra Kai - Série 5 (2022) (série)

Vždy jsem se nechal jen tak unášet, nevšímal si drobných nedostatků této milé série. V páté řadě se to zlomilo. Celá rodina LaRusso mi leze na nervy, manželka Amanda by se měla přejmenovat na Karen. Miguel se chová jak ubulená pinda a Robbie jako starej fotr. Jejich konfrontace nese kladný body, ale dojem uvadajícího listu to ve mně nemění. Johnny naštěstí zůstává jakž takž v mezích, takže alespoň něco při starém. Opět potěší navrátilci z původních filmů, z tohoto hlediska je seriál unikátem. No snad šestá série bude lepší.

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

Celej film jsem se musel debilně uculovat a občas jsem i vybouchl. Myslel jsem, že v sobě tydle věci už dávno nemám. Nějaký prcičky nebo pařby ve vegas vypadají proti tomuto počinu jako návštěva kostela.

Outlast (2023) (pořad)

Je to kvalitní, ale ještě se to musí doladit, co se pravidel týče. Prostředí je brutální. V porovnání se Survivorem, kdy se většinou vylodí na tropickém ostrově, kde třeba může pršet, nebo foukat vítr, ale rozhodně to nebude Aljaška, kde pres den prší, v noci mrzne a kolem chodí medvědi. Tady bez nějakých soutěží týmy nafasují potřebné vybavení, protože kdyby se tak nestalo, tak bude do rána konec a nikdo nepřežije. Když má někdo dost, vystřelí se světlice. Když má někdo dost a jde o život, ale nemá dostatek pudu sebezáchovy k výstřelení světlice, tak zasáhne štáb. Krásně tam vyjde na povrch charakter člověka a často to není pěkný pohled. Spoiler Alert! Co se mých osobních preferencí týče, nejradši jsem měl Angie. Naopak těm dvou arogantním pindám jsem přál ať je sežere medvěd. Vítězové byli zasloužení. Když si vzpomenu na prvního Survivora, kdy nahatej Rich lovil ryby a tím se stal nepostradatelným a všichni hráli racionálně, nedokážu si představit, kam se Outlast může dostat za dvacet let. Třeba se nedostane nikam a v následující sezóně tam budou zase nějaký namistrovaný pindy co půjdou okrást sousedící tým a v tom týmu bude týpek, kterého nechcete nasrat. A ten týpek nebude jako Javier v této řadě, ale bude to týpek, kterej začne střílet šípy. A bude.

První kráva (2019)

Tak jestli jsem u toho 3x usnul a posledních 15 minut už ani nezapínal....

Bílý šum (2022)

Bože můj. Ok. Chápu. Divně mluví a vše to je takový geniální. Ale zabilo to všechny očekávání, ať už se na to někdo těšil kvůli vtipu, dramatu nebo survivoru, prostě to s náma sprostě vyjebalo a okradli o čas. Nejvtipnější na tom je, že rok na to se v Americe vysekal vlak s chemikáliema, kterej udělal toxickej mrak. Hehe.

BANGER. (2022)

Ze začátku to trochu skřípalo, určitě to není dokonalost, ale pak se show rozjela a bylo to na český poměry velice osvěžující. To co předvedl Marcell Bendig ve svém filmovém debutu mě pobavilo. Když tenkrát dánové udělali prvniho dealera, Mads Mikkelsen získával první fanoušky. Třeba jednou Bendig bude hrát hlavní role v hollywoodských filmech, kdo ví :) Odložím si tu 5 hvězd z toho šoku.

Dovolená za trest (2014)

Teda, musím říct, že Sandlerovky jsem měl vždycky rád. Tady jsem se celkem i těšil, protože 67% u komedie už vypadá fakt nadějně. Jenomže to bylo fakt trapný, ale ne Sandlerovsky trapný, byl to fakt opruz. Drew Barrymore už nikdy nechci ve filmu vidět. Nepamatuju, že by mě někdy Sandlerovka takhle iritovala a to jsem viděl i ta kousky z posledních let, které téměř nedosáhli 50%.

Někdo klepe na dveře (2023)

Od visitu jsme nebyl takhle nadšenej ze Shyalamanova filmu. Obsazení to bylo netradiční a svěží. Jsem nadšenej.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Někdo zaznamenal podobnost se Sopranos, což nechápu. Spíš bych to přirovnal ke hře Mafia. Je to novodobá klasika s velkým důrazem na dobové detaily. Obsazení bylo neskutečné. Užíval jsem si každou scénu s Majklem Pittem i Majklem Shannonem, s nebožtíkem Williamsem, Grahamem, Sheou Whighamem, Bobim Cannavalem a samozřejmě v čele s Buscemim. Něčemu takovému nedat 5 hvězd je zločin.