12 nezdolných sirotků (2021)

Úžasné. Kéž by tu herci jako Martin Sheen a Robert Duvall mohli být napořád. Nejspíš se potkali naposled a to v krásném sportovním příběhu.

Anelka: Nepochopený střelec (2020)

Doteď jsem nevěděl, jakej byl Anelka idiot. Dokument by se měl jmenovat "Chudáček Anelka". Znám takovýhle lidi a bytostně se mi hnusí. Svině co má problém s každým druhým, ale nedokáže se podívat pravdě do očí a říct si, že asi nemá asi úplně dobré sociální schopnosti a namísto toho vymejšlí fantasmagorie, jak to všichni okolo nepochopili a všichni ostatní za to můžou a to bez sebemenší známky pochybnosti o svém chování.

Tiché místo: Část II (2020)

U mně spokojenost. Lepší dříve než jednička, hodně akce a příjemnej rozkvět charakterů. Už se těším na trojku, třeba se i dozvíme co se stalo otci.

Bajkeři (2017)

Pohodová vypínačka. Nebýt tý stupidní korektnosti, klidně bych to i doporučil. Všude tam na vás vyskakuje sexualita, jsou tam zastoupeny lesbičky, gayové, různý perverzáci a fetišisti, černobílej pár, stará/mladej prostě vše. Celý to zakončili tak naprosto trapně korektním jokem, že by snad opravdu bylo lepší, kdyby si před titulkama všichni klekli. Škoda no.

Late Night (2019)

Skvělého feel-good film ve kterým nehrajou superhvězdy, nevybuchujou auta ve slo-mo ani se příběhopisci křečovitě nesnaží stopáž přervat gegy a humor nechávají plynout. Je to střet generací. Stará a mrzutá komička vs. mladá emancipovaná rebelka. Ani jednu z těchto žen by jste nenašli na obálkách časopisů, přesto naprosto s přehledem táhnou velice příjemnou komedii k příjemným morálním poselstvím. Takže hodnotím velmi kladně kroutíc hlavou nad kecama o šablonách a 100x nastavováných kaších, protože tudle komedii si budu s přehledem pamatovat.

Jack staví dům (2018)

Velice nepříjemný film. Opravdu sick a Matt Dillon byl vždy záporák, ale toto bylo opravdu extra ohavný. Každopádně neskutečnej snímek.

Dračák (2015) (amatérský film)

Nevím, kde jste sehnali Wagnera Mouru, ale klobouček.

Jižní vítr (2018)

Dobrá gangsterka po vzoru Ritchieho klasik. Dobrá storka, drsnej padouch, trocha toho brutálního násilí. Ten zvrat byl trošku podivnej.

Wu-Tang: Americká sága (2019) (seriál)

Jako fanoušek Wu jsem poslouchal kazety a jezdil na koncíky a popravdě jsem se trochu obával série o tlupě ze Staten Islandu. Ze začátku to bylo krapet zmatečný a uloudaný, nakonec série chytila celkem solidní tempo. Cast se vydařil na výbornou, kdy první co, tak mě zarazila nepodbnost Methodmana aka Shotguna. To se srovnalo když postava začala rapovat, bylo to přesný. Old9ýbího hraje dokonce jeho syn. Genius je opravdu největší profík a Reakwon si pořád šmudlá ruce jako v reálu. Jo cast se povedl, ale nejlíp z toho vyšel RZA pod jehož taktovkou to celý vzniklo, není divu, že jeho Bobby je fakt sympoš. Fakt maximální, až se mi to nechce věřit. Skvělá série, doporučuji.

25 let neviny (2020)

Kurde dnes jsem na tom byl v Klodzku, bylo to hodně drsný. Je to nedávný, polákům dobře známí příběh reality jednoho mladíka. Trochu vám to přiblížím. Tomasz je prosťáček, hodnej kluk co má 23let, bydlí s bratry a rodiči v nevelkém bytě. Jednoho dne k nim naběhne kriminálka a Tomasze zavřou. Později je odsouzen k 15 letům za vraždu a střetává se s krutou realitou vězení. Film obsahuje násilné scény i velice dojemné momenty. Hádám, že se jedná o jeden z nejlepších filmů roku worldwide. Neváhejte.