Chata v horách (2012)

Hodně úletový, spousta věcí co by člověk nečekal.

Monstrum (2008)

Ten začátek, kdy všichni řešej na kameru kdo s kým spal a nespal je až trapnej. To co přijde posléze je otočka o 360°. Dobrá atmosféra.

Carrie (2013)

No nic. Todle mi přijde o dost svižnější zábava než původní Carrie.

Moneyball (2011)

Miluju filmy se sportovní tématikou. Doteď snad jen jediný ode mně obdržel 5*. Po druhém zkouknutí musím opětkovat i Moneyball, protože todle je ten film, který výrazně vyčnívá nejenom kvůli brilantní ústřední dvojici.

Tiché místo (2018)

Paradox. Na jednu stranu opravdové wauu na druhou stranu cítím, že snímek nenaplnil moje očekávání. Vlastně kecám on je naplnil, možná i předčil, ale chyběl mi tam větší příběh, kterýho bych se mohl držet v tom paranoidním tichém světě. Asi se na to budu muset podívat znovu. Prozatím 3*.

Věc: Počátek (2011)

Jako jednohubka super. Jako něco co mělo předcházet původnímu filmu to bylo ubohý. Měly udělat po prostu remake a nebylo by tam tolik logických failů.

Všechno nejhorší (2017)

Hromnicových variací v posledních letech přibývá a povětšinou drží vysoký standart. Zde máme méně náročný příklad, který je táhnut sympatickou herečkou a příjemným guilty pleasure feelingem. Fain komedie, která scénáristicky trochu brakuje, ale účel plní. Nejlepším hromnicovým filmem pro mě zůstává zdrojový kód.

Dunkerk (2017)

Wow, nechal jsem ustát vody a na Dunkerk jsem se podíval až v únoru 2018. Bohužel nic pozitivního. Já radši kouknu na blbou army slátaninu ve který to pojede, než nějaký takovýto intelektuální cajdák. Zdá se mi, že Nolan style pohořel na válečným filmu, kde si jiní osobití filmaři poradili. Nebylo to nejhorší, ale pokud Copolla zabil s perfektní Apokalypsou, Krubrick se vytáhl s filmy jako olověná vesta nebo dokonce i Tarantinno si svůj styl obhájil v hanebných panchartech, Nolan mohl udělat něco co by mě tak nenudilo. Todle je pro mne typická akademická nudička.