• Thriller

Povinnost a čest (2012)

Skromnější filmová verze Call of duty. Další z filmů, kde mi přijde zbytečný si stěžovat na příběh, protože o ten tu přece jenom nejde, snahou filmu bylo ukázat, jak to možná chodí u Navy Seals, takže bez zbytečnýho zdržování se kluci vrhnout do akce, lítaj všude možně po světě a dělaj, k čemu jsou vycvičený. Akce je slušná (na malej rozpočet výborná) a dobře natočená a asi nejvíc by se dalo stěžovat na herecký výkony hlavních představitelů, který jsou poněkud prkenný, ale co, zas tolik k hraní toho tam není a něčim filmaři zaujmout museli, tak proč ne obsazením skutečnejch vojáků.

Avengers (2012)

Whedon si zaslouží pochvalu, protože si myslim, že se jen těžko dali Avengers natočit líp, čekal jsem slátaninu, kde počet hrdinů bude zcela na úkor kvality, místo toho každej dostal svůj prostor, kterej perfektně využil, vzájemně se skvěle doplňovali, příběh nenudil, akce v druhý polovině filmu byla výborná, navíc spousta povedenejch vtípků. Prostě příjemná popcornová zábava a hezkej začátek letních blockbusterů. Uvídímě, co předvede konkurence v podobě Spidermana a Temnmýho rytíře.

Quantum of Solace (2008)

Na první zhlédnutí velké zklamání - příliš málo příběhu, humoru, atmosféry a téměř naprostá absence čehokoliv, co by připomínalo bondovku (hudební theme využitá jen těsně na začátku na pár vteřin, chybění gun barrelové sekvence na úvod filmu, typický představení... v Casinu to mělo svoje opodstatnění, tady už ne), jen samá akce a akce, která je často značně nepřehledná a záporák se kromě exoftalmu taky moc nepředvedl. Producentské duo opět selhalo s výběrem režiséra, Forster sice je kvalitní režisér, ale jeho hlavní doménou je vyprávění příběhu a s akcí před Quantum neměl žádnou zkušenost, takže jeho výběr pro jednu z nejakčnějších bondovek v celé sérii je pro mě velkou chybou. Pořád je ale kvalitativně Quantum někde úplně jinde než Die another day, akce sice ztrácí na přehlednosti, ale naštěstí je natočená z velké části poctivě v reálu s minimem speciálních efektů, takže je většinou zábavná a vzhledem k jejímu množství se pořád něco děje, podobně jako u Moonrakeru. Herecké obsazení je zdařilé, lokace dobře zapadají do atmosféry a syrovějšího pojetí celého filmu a Craigovo ztvárnění naštvaného Bonda zpětně skvěle zapadá do vývoje postavy během jeho působení v roli. Zkrátka na první zhlédnutí se jednalo o velké zklamání, ale s opakovanými projekcemi si mě film získal a dnes ho řadím do hezkého kvalitativního středu bondovské série. 7/10

The Art of Flight (2011)

Pro mě zatim nejlepší snb video, co jsem viděl. Nejde jen o triky, ale taky o úžasnou výpravu (v HD nádhera), pestrost prostředí, vynikající soundtrack, občas i zajímavý komentáře a o zpomalovačkách nemluvě. Pro snb fandy povinnost.

Limit (2010)

3,5*

Warrior (2011)

Film určitě povedenej, zpočátku trochu pomalý tempo, ale postupně jak poznáme jednotlivý postavy a jejich vzájemný vztahy, tak to začne být zajímavější, souboje jsou drsný, dobře natočený, jen mě ke konci začla štvát nezničitelnost Edgertonovy postavy, přece jenom se film tváří realističtěji než HK produkce, tak bych čekal souboje trošku vyrovnanější, síla vůle a odhodlání jsou jedna věc, ale to co ke konci hlavní hrdina vydžel, bylo přece jenom už trochu moc, krom toho byly všechny jeho zápasy značně stereotypni, nejdřív hrozná nakládačka a pak soupeře zaklestil a konec. Ale jinak po stránce příběhový, hereckýho obsazení a výkonů hlavních představitelů, tam už bez stížností. Nadpůrměrný film, ale rozhodně žádná filmová událost roku.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

3,5* Překvapivě zábavný, po nepříliš povedený dvojce sem se u tohohle "vánočního" dílu dobře bavil.

Vyměřený čas (2011)

Na Niccola překvapivě nemastný neslaný předvídatelný a bez špetky napětí. Gattaca nesrovnatelně lepší.

Černobílý svět (2011)

Černobílý svět a čistě černobílé charaktery, žádnej střed ve vztahu k černé rase tady neexistuje, jedni nenávidí a pohrdají, druzí jsou extrémně milí a hodní, žádnej názorovej střed není, stejně tak prakticky chybí jakákoliv mužská postava, která by měla aspoň malý vliv na příběh. Tenhle film u mě nějak nefungoval, přesto že se celou dobu snaží hrát na city víc než cokoliv, co jsem za poslední dobu viděl, tak ve mě téměř žádný emoce nevyvolal, na tom má asi hlavní zásluhu právě černobílý a lehce povrchní pohled na věc, jehož úkolem je spíš hrát na city než vyprávět příběh a absence postav, s kterejma by se člověk mohl aspoň trošku ztotožnit. Celkově film určitě příjemnej, ale nemyslim si, že si zaslouží takhle vysoký hodnocení.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Čtvrtý díl M:I se bere ještě s větší nadsázkou než předchozí díly, ubylo na vážnosti, přibylo humoru, nejrůznějších vynálezů, víc se cestuje po všech koutech světa, herecký obsazení je sympatický (jen postava J.Rennera je poněkud nevýrazná), akce je zábavná a originální. Místy film působí trochu hloupoučce a přemrštěně, ale vzhledem k už zmíněné umyslné výraznější nadsázce, odlehčenosti a poněkud komediálnějšímu ladění se dá všechno s úsměvem na rtech bez sebemenších problémů přejít. Celkově velmi příjemná popcornová zábava. Těšim se na pětku.