• Thriller

Velký zátah (1953)

Výbornej noir se všim všudy, postupně se rozplétající příběh, sympatickej hlavní hrdina na hraně zákona, záporáci, kteří se nazastaví před ničím a překvapivě pozitivní konec. 90%

Rambo: První krev (1982)

"I don't think you understand. I didn't come to rescue Rambo from you. I came here to rescue you from him. "

Na vlásku (2010)

Výbornej animák, kterej aspoň pro mě strčí všechny pixarovky a jejich kopie posledních let hravě do kapsy. Zábavnej příběh, kterej ani na chviličku nenudí, skvěle vypointovaný vtípky, nádherná animace a hlavně nesmírně sympatičtí hrdinové (ústřední pár, kůň, chameleon) dávaj vzpomenout na starší disneyovky, snad jen ty hudební čísla mohly bejt zábavnější. Doufám, že se dočkáme v následujících letech více podobných filmů.

Mechanik zabiják (2011)

Prní polovina velmi povedená, až jsem si říkal, že takhle nějak měla vypadat filmová podoba Hitmana, ale po vraždě reverenda najednou vymizí jakejkoliv příběh a jen skáče jedna akční scéna za druhou bez výraznější souvislosti.. Přišlo mi, jak kdyby se rozhodli, že film co nejvíc zkrátí, vystříhaj zbytečný povídání a vysvětlování a nechaj jen akční scény. Akce samotná je jinak zvládnutá skvěle, jen to chtělo o pár stránek scénáře navíc.

Světová invaze (2011)

Když zrovna nikdo nemluvil, tak se na to celkem hezky koukalo, po akční stránce povedený, výprava na jedničku, jakmile ale došlo na neakční pasáže, už to bylo o poznání horší.

Smrt v Šanghaji (2010)

Napínavá špionážně detektivní zápletka odehrávající se v exotický Shanghaii se skvělým hereckým obsazením a úžasnou výpravou a atmosférou, která dá vzpomenout na starý noirovky. A třešničkou na dortu je vidět Chow Yun-Fata v baloňáku s pistolí v ruce, jak vystřílí celou scénu (doufám, že J.Woo měl při sledování taky slzu v oku a hned začal psát scénář Hardboiled 2 :)

Jian yu (2010)

Překvapivě největší slabinou jsou akční scény, ani ne tak choreografie, jako jejich nepřehlednost, občas jsem se ztrácel a to se většinou v HK, resp.čínských filmech nestává, ale jinak příjemná zábava. M.Yeoh na to, že se blíží 50tce, pořád zvládá akci na jedničku. Jsem celkem zvědavej, jestli se od Johna Woo ještě někdy dočkáme akčnáku ve stylu heroic bloodshed. Myslel jsem, že je to jen otázka času, ale roky běží a pořád nic, už se začínám bát, že k tomu snad nikdy nedojde.