Tajemný Mr. O'Hara (1936)

Tyhle doslovný překlady miluju a tady to bije přímo do očí :-)) No a jinak, tento snímek by snesl trochu více akce a trochu více napětí a trochu méně minut, ale jinak to bylo velice fajn :-)

Rozruch ve městě (1942)

Hezká komedie s pěkným příběhem, která sice nepůsobí tak bláznivě jako třeba Bringing up the Baby nebo Arsenic, ale rozhodně se člověk nudit nebude. Herci jsou vynikající. Cary Grant v poměrně netypické úloze. Jean Arthurová je neodolatelná. Kvůli ní bych se taky oholil :-))) ... sakra, já se vlastně holím normálně. Takže kvůli ní bych si nechal narůst plnovous a pak se oholil :-)

The Prince and the Pauper (1937)

Velice hezky natočená pohádka, odehrávající se v Anglii 16. století v době smrti Jindřicha VIII. Velice příjemný a zábavný příběh, který nenudí. Errol se objeví sice až zhruba po hodině, ale střihl si svojí klasiku - spravedlivého šermířského hrdinu.

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Pro milovníka DJC a milovníka historie je to dokonalá lahůdka ... Hanička s Lindičkou, Zikmund se sirkami, Havlíček zadarmo v Alpách, Maryša, která napsala bratry Mrštíkovy, ukecanej Palackej atd. ... možná, že to není nejlepší hra, ale díky bohu za ní, protože se stala důstojným rozloučením pro divadlo (to by se o Africe říct nedalo). __ Už jsem viděl obě verze, myslím si, že trošku líp obsazená je ta se Smoljakem (snad s výjimkou Husa, toho hraje líp Jaroslav Weigel)

Osudová cesta (1942)

Errol to tentokrát nandává náckům a jde mu to moc pěkně. Velmi povedený, svižný, napínavý, dobrodružný film odehrávající se v nacistickém Německu. Errol a budoucí americký prezident jsou sehraná dvojka, Alan Hale je takovej ten vtipnej děda, co se stará o komické odlehčení, další dva členové týmu jen nevýrazně přicmrndávají a Raymond Massey vypadá jako že se pro roli nacistického oficíra přímo narodil.

Dobrodružství v Panamě (1942)

Film, který mi totálně nesedl. Hlavní dvojice je sice docela zajímavá, ale bohužel se kolem ní odehrává děsně nezajímavý příběh a film po většinu času nudí. No takže mi to vychází na takové slabé tři hvězdičky. Rozhodně film, který už asi nikdy znova vidět nemusím.

Muž, který věděl příliš mnoho (1934)

Povedený thriller se třemi výjimečnými a hlavně originálními momenty (Sv. Mořic, židlová bitka v kostele, koncert) a velice příjemnou stopáží, která je přesně tak akorát na takovejhle druh filmu.

Porcupine Tree: Anesthetize (2010)

Porcupine Tree je synonymem ke slovu dokonalost. Spolu s Dream Theater je to asi nejlepší kapela současnosti. Deska Fear of a Blank Planet je mojí nejoblibenější, a proto koncertu, kde tohle album zazní, nejde dát nic jinýho než plný počet hvězdiček. Závěrečný song z této desky Let's Sleep Together je pro mě jednoznačným vrcholem celýho koncertu. Zbytek tvoří písničky ze starších alb. Všechno zde vyznává bezchybně - hudba, muzikantské výkony, zpěv, světla, projekce, prostě paráda. Kdykoliv si to rád pustím znova.

Baltazarova hostina aneb Noc se Stalinem (1989)

Pořád jsem se rozhodoval, zda dát čtyři nebo pět, nakonec dávám to vyšší hodnocení. Důvodů k tomu mám hned několik - skvělá hudba, při některých scénám mi přímo tuhla krev v žilách a nakonec ta vskutku geniální pointa mě přesvědčila dát vyšší hodnocení. No ale asi bych to potřeboval trochu delší, protože, když jsem se do toho filmu začal po těch zdlouhavých tancích dostávat a čím dál víc si vychutnávat tu skvělou atmosféru strachu, tak vlastně pomalu ale jistě začal končit, což mě trošku mrzelo. Se Stalinem bych nechtěl strávit ani minutu, natož pak celou noc.

One Body Too Many (1944)

3,5 Tak tu opět máme klasiku - Starý dům plný tajných chodeb (tentokrát ještě okořeněný hvězdárnou na vrcholku), v něm úřaduje komorník Bela Lugosi se svým tácem s kávou a několik dědiců, co jsou ochotní se kvůli svému podílu klidně i zabít a sem tam se stane nějaká ta vraždička. Není to nic světovýho, ale jedná se o příjemnou oddechovou komedii, která sice neměla bůhví jakej rozpočet, ale zase nijak zvlášť lacině nepůsobí. Bohužel se vše odehrává příliš ve tmě a to vzhledem k nízké kvalitě obrazu není příliš dobře. Občas nebylo vidět skoro nic.