Následníci mstitelů - hrdinové zítřka (2008)

Docela fajn pokračování. Je to teda určený spíš pro děti, ale je to docela sranda. Rozhodně to není o moc horší než The Ultimate Avengers I a II.

Ultimate Avengers 2: Konečná pomsta II (2006)

3,5 Platí o tom většina toho, jako u Avengerů I, ale tento je o něco lepší než předchozí film. Lepší a trochu temnější příběh, více akce, hezčí animace (i když to se mi mohlo jenom zdát, protože oba snímky pocházejí ze stejného roku). Nová postava Black Panther, je docela fajn a ten nácek byl taky super :-)

Ultimate Avengers: Konečná pomsta (2006)

Mám mnohem radši Justice League a vůbec celý ten DC universe než tenhle Marvel. Ultimate Avengers nejsou ničím výjimečným. Nejvíc mě bavil úvod odehrávající se v době WWII, pak ta scéna, s Thorem a lovci velryb a nakonec závěrečná bitka. Zbytek nebylo nic moc. Nick Fury, Wasp a Giant Man jsou pro mě strašně nezajímavé postavy. Taky se tu ukázalo, jak moc dal Iron Manovi Downey v hraném filmu. Nevím nevím, jak by to dopadlo bez něj, protože tato animovaná verze mě moc nepřesvědčila. Hulka moc nemusím, ale tady jeho postava patřila k těm zajímavějším. Black Widow je pekelně sexy, Thor je děsnej sympaťák a Kapitán Amerika je taky fajn, i když mnohem víc se mi hodí do tý doby druhý světový. Obecně si myslím, že hlavní problém, alespoň pro mě, spočívá u celého týmu Avengers ve veliké nesourodosti a nevyváženosti jednotlivých postav. Ty sice můžou každá dobře fungovat ve svém světě, ale prostě nějak mi k sobě nejde dohromady severský bůh a chlápek v robotickým kostýmu. Příběh nebyl nic moc a animace taky nijak zvlášť neuchvátila.

Guadalcanal: ostrov smrti (1943)

Vynikající bitevní scény, ale jinak mě tento snímek příliš nepřesvědčil. Nějak jsem se nesžil s postavami a dost se mi pletly. Až pak nakonec se vykrystalizovalo několik typů jako Anthony Quinn, ale i tak jsem si ani u jednoho z nich nezapamatoval jméno. Příběh je vyprávěný poměrně rušivým voiceoverem a sám o sobě není moc zajímavý. Nenudil jsem se jenom díky skvělým bojovým scénám. Propagandy je tam taky hodně, ale to se zkrátka u těhle filmů musí zkousnout.

X-27 (1931)

Marlene Dietrich je dokonalá - vizuálně i herecky. Třeba ta scéna, jak tam mňouká, to jsem fakt nemohl. Podle mě jedna z nejkrásnějších a nejcharismatičtějších hereček starého Hollywoodu.

Young Justice (2010) (seriál)

Takže tu máme nový superhrdinský seriál z dílny DC Comics. 26. listopadu byl odvysílán pilotní dvojdíl a na zbytek se můžeme těšit v lednu. Young Justice pojednává, jak už asi název napoví, o mladých pomocnících slavných superhrdinů (ale neříkejte jim sidekickové, to nemají rádi:-)). To znamená, že rozhodně není pro ty komiksové "fandy", kteří razí názor, že "Robin je gay." :-) Pro ty ostatní, kterým je sexuální orientace komiksových postav ukradená, však nabízí docela slušnou podívanou (zatím tedy soudím pouze podle toho pilotu, je dost možný, že později názor změním). ___ Příběh se odehrává ve vlastním universu a nemá žádnou návaznost na jiné animované filmy nebo seriály a ani příliš na komiksové knihy. Prostě známé postavy si budou žít vlastním seriálovým životem. Hlavními postavami jsou Robin, Aqualad, Kid Flash, Superboy a neteř Martian Manhuntera, později asi přibudou ještě další. Pilot pojednává o jejich prvním společném dobrodružství na základě, kterého se jejich slavnější mentoři rozhodnou sestavit z nich jednotku Young Justice, speciálně je trénovat a vysílat do akcí. Příběhově to tedy nebude asi nic světoborného, prostě další animák o boji dobra proti zlu, ale docela se těším, jak se to vyvine. Animace se hodně povedla, atmosféra pěkná, místy odlehčená nějakou vtipnou hláškou superteenagerů, zkrátka určitě to nebude žádný animák pro děcka (jako průserový film Teen Titans - Troubles in Tokyo). ___ Takže zatím bych to viděl za 4 hvězdičky, uvidíme, jak se nám to vyvine po Novém roce. ___ Edit: 30. ledna - Robin má dneska svátek, takže mu přeju všechno nejlepší :-)) No a jinak, seriál si i po čtvrtém díle drží skvělou úroveň. Uvidíme, jak to bude dál, možná dokonce hodnocení zvýším.

Jian yu (2010)

3,5 Skvěle zvládnutý bojový scény (na létajících Číňanech prostě ujíždím:-)), taky perfektně ozvučený - ty meče, jak krásně zněly o sobe, to byla fakt paráda. Některý scény zaujaly svojí temnou atmosférou, ale celkově ten příběh mě moc neoslovil, místy jsem moc netušil o co tam kráčí a taky bych si odpustil ty fantasy prvky. Natočený to bylo pěkně, ale čekal jsem od toho trochu víc.

Stalo se jedné noci (1934)

Pěkná komedie, které by určitě prospělo, kdyby byla trochu kratší. Jinak ale jsem se docela dobře bavil. Oba hlavní představitelé byli vynikající. Pobavily také pěvecké kreace Alana Halea, který zde měl malou roličku. Poslední dobou mám pocit, že na něj narážím v každém druhém filmu.

Konvoj do Murmanska (1943)

4,5 Nepřekonatelné a dramatické námořní bitevní scény, skvělý Humprhrey Bogart a Raymond Massey (mám pocit, že to je jeho první kladná role, ve které jsem ho viděl), jednoduchý příběh a sem tam nějaká ta propaganda, která je ale vzhledem k době a okolnostem vzniku pochopitelná.

He Walked by Night (1948)

Průměrná detektivka s výjimkou závěrečné skvělé honičky v kanálu. Jinak ale nezajímavý příběh, nezajímavý záporák a stejně tak nezajímaví poldové (k tomu ještě navíc otravný odměřený voiceover). Prostě těžkej šedivej průměr a film, kterej podruhý už znova vidět nemusím.