Impulse (1954)

Tradiční noirové schéma o bezúhonném člověku, který je ochoten zahodit manželství a pohodlný život kvůli ženské, kterou zná jen chvíli a která je zapletena do krádeže diamantů. __ Většina filmu byla docela nuda a nezbývá než kroutit hlavou nad chováním hlavního hrdiny, který neustále zjišťuje, že mu jeho femme fatale lže a přesto jí pomáhá místo aby jí dal facku a vrátil se k manželce.

Assassin’s Creed (2016)

Bohužel ... nikdy bych nečekal, že dám tomuto filmu míň, jak čtyři, ale bohužel ... velké zklamání. Byl bych ochotný odpustit průměrný děj, nevýrazné postavy, změny oproti hrám i fakt, že se v minulosti odehrává jen minimum děje a je tam de facto zbytečná, kdyby to aspoň vypadalo hezky. Nemyslím tím, že to nutně musí hrát všema barvama, ale aspoň by tam mohlo být něco vidět. Všechno bylo příšerně tmavý anebo jako kdyby natočený proti slunci (z barev použili jen hnědou, černou, bílou a šedou a žlutou). Souboje vypadaly jako příšerný bordel, kde se tmavé stíny mydlí proti světlému pozadí a těch pár hezkých parkourových scén, které vypadaly jako kdyby přímo vypadly ze hry, mě spíš rozesmutnilo, protože jenom ukázaly, jak moc super ten film mohl bejt.

Chase a Crooked Shadow (1957)

Jeden z těch snímků, které má člověk dlouho v počítači, nepodívá se na ně a pak si nadává, že to tak odkládal. Toto byl opravdu vymazlený britský noir s perfektním překvapivým závěrem.

Missing Women (1951)

Hodinové béčko se zavádějícím názvem. Pohřešované nejsou žádné ženy, ale jen jedna žena a ta se ztratí dobrovolně, změní si vzhled a identitu a vydá se do podsvětí pátrat po dvou lupičích, kteří při přepadení zastřelili jejího manžela. __ Docela zajímavý nápad. Žánr sportovní rozhodně není na místě. Sice je tu pár záběrů z utkání baseballu, ale to se asi nedá klasifikovat jako sportovní film.

The Vicious Circle (1957)

Zamotaný krimi příběh o doktorovi, který u sebe doma najde mrtvolu herečky, kterou o několik hodin dříve vyzvednul na žádost přítele na letišti. ___ Vicious Circle je plný podvodníků, vyděračů, mrtvých žen, které se objevují v nesprávnou chvíli na nesprávném místě, ... vše je správně zamotané a snad každý lže. Na tento britský noir byla radost se dívat.

The Company She Keeps (1951)

Příběh o dívce propuštěné na podmínku, její kurátorce a novináři, kterého obě dvě milují. __ Nevýrazná romantická záležitost.

Les sebevrahů (2016)

Nebylo to špatné, ale docela dlouho se do lesa chodilo než začala nějaká pořádná hororová sranda. Uvítal bych víc divných momentů jako duchové školaček jen tak přecházejících přes silnici. A taky bych uvítal trochu lepší závěr, protože prostě zůstalo plno nevysvětlených věcí.

Zlo nikdy nespí (2016)

Motýli, mrtvé děti, hnusný bubák, povedené lekačky a docela originální příběh.

Kniha krve (2009)

Začalo to jako docela slušný duchařský horor, ale bohužel ten konec mě dost zklamal.

Stolen Face (1952)

Plastický chirurg se zamiluje do pianistky. Poté, co dostane košem (dáma se má vdávat), operuje ve vězení zlodějku se znetvořeným obličejem a rozhodne se, že jí obličej opraví tak, aby vypadala stejně jako jeho láska a potom se s ní ožení v naději, že se žena bude chovat přesně tak, jak očekává. __ Takto slabé hodnocení si tento film Terence Fishera rozhodně nezaslouží.