Sbohem buď, lásko má (1975)

První snímek s Mitchumem v roli Marlowa ctí předlohu a to nejen příběhově, ale taky v čase a místě, kde se příběh odehrává, tedy můžeme si užít LA 40. let. (Narozdíl od Hlubokého spánku) Co se příběhu týče, tak změny, vynechávky a něco navíc tu samozřejmě je, ale nic tak drastického jako třeba v adaptaci Loučení s Lennoxem se nekoná. Mitchum je dobrý Marlowe a jeho hlas se suprově hodí do voiceoveru.

Mama (2013)

Mrazivý, atmosférický a nápaditý horor, který mi kazilo jedině to, že jsem předtím viděl necelé Scary Movie 5 a to mi určité příběhové věci prozradilo dopředu. Co se mi hodně líbilo, tak byl fakt, že hlavní hrdinka není žádná rodinu milující domácí puťka skládající dementní písničky na klavír, ale že hraju na basu (to je to se čtyřma strunama) v punkový kapele a ty děti vůbec nechce.

Kráska a zvíře (2014)

Klasický příběh, který je vizuálně moc hezky udělaný. Nenudí a příjemně se na to kouká. Nic víc, nic míň. I když by mě docela zajímalo, jak by se to celé vyvíjelo, kdyby za tím netvorem jel místo Belle skutečně její otec, jestli by se taky vyvinula taková láska.

Práskač (1962)

Luxusní noirová podívaná se skvělým mladým Belmondem.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Film, který mě ponechal naprosto chladným. Snad jenom jsem se rozčílil pokaždý, když se na scéně objevila Royova rodina anebo ten debilní Barry, zkrátka děti v tomhle filmu jsou důvodem, proč by se děti ve filmech měly zakázat.

Black Hand (1950)

Black Hand se odehrává v italské komunitě v New Yorku na počátku století v letech 1900 a 1908 a částečně také v Neapoli. Johnny Colombo, kterému na začátku filmu oddělala mafiánská organizace Černá ruka tátu, který jim nechtěl platit, se vrací do států, aby si vyřídil účty. Když zjistí, že to nepůjde jen tak jednoduše vyřídit nožem, spojí se s policejním detektivem a jdou na to legálně. Už hodně dlouho mě žádný noir tolik nevtáhnul do děje a neužil jsem si ho od začátku až do konce. Jedinou slabinou je to, že Gene Kelly jakožto hlavní hrdina má podle mě má docela málo prostoru.

Willow (1988)

Hezká pohádka, ale byl jsem příliš utahanej než abych se na ní pořádně soustředil, což samozřejmě není chyba filmu, a proto nedávám nižší hodnocení.

Obřad (2011)

Hororů s exorcismem a lidmi posedlými démony jsem viděl už docela dost a tento je spíš průměrný, takže nemůže moc překvapit. Nejvíc mě potěšil Cirián Hinds (Gaius Julius Caesar ze seriálu Řím).

Scene of the Crime (1949)

Před tajnou hernou je zastřelenej polda a u něj v kapse se najde tisícovka, která je pravděpodobně úplatek. Rozjíždí se velmi pomalé a nudné pátrání po muži s chromou levou rukou, detektivové se spoléhají především na práskače. Hlavní hrdina má manželku, která se děsí každého telefonátu, protože to znamená, že bude muset do služby (pro detektivky klasické klišé). Celkově vzato až na úvod a závěrečnou přestřelku děsná nuda.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Zezačátku jsem na to čuměl a nevěděl, co si myslet, ale pak jsem si na humor týhle šílený komedie zvykl a zbytek si náramně užil. Zohan je prostě borec a tahle svérázná komedie, která se vyrovnává s multikulturalismem po svém, se skutečně povedla.