• Krátkometrážní

Nevím, co všichni maj na tom konci!? Lehčí podprůměr. 45%

Yin zhong (1984)

Pecka všech pecek. Vše už napsal panjosef a Flipnic. 100%

Breakdance! (2007)

Fenomén známý také jako breaking nebo b-boying, je bezkontaktní, akrobatický druh pouličního tance. Tanečník se nazývá b-boy, tanečnice b-girl. Breakdance je jedna ze čtyř základních částí kultury hip hopu (další jsou rap, DJing a graffiti). Vyvinul se mezi afro-americkou mládeží v Jižním Bronxu v New Yorku a v Los Angeles počátkem sedmdesátých let. V breakdance se pořádají soutěže (souboje, "battly"), od lokální úrovně po tzv. Battle of the Year (Souboj roku). Soutěží buď jednotlivci nebo skupiny (crew) o více členech. Battle se dělí na většinou tři až čtyři kola (rounds), po které má každý b-boy svůj vstup. Každé kolo trvá maximálně několik desítek vteřin (není striktně omezeno), po které se tanečník snaží zaujmout svým stylem a předvést ty nejlepší a nejoriginálnější prvky z každé skupiny, pokud možno spojené do uceleného celku. Breakdance doprovází hip-hopová rytmika, která je často vhodně mixovaná tak, aby během "bitvy" vystřídala několik motivů, na které mohou tanečníci reagovat a přizpůsobit podle nich taneční styl. Soutěžící se navzájem nedostávají do přímého kontaktu (po skončení performance jednoho následuje kreace dalšího a tanečník, který není na řadě, zůstává na kraji taneční plochy), avšak samotný taneční styl každého z nich občas vykazuje provokující gesta směrem k oponentovi. Text z ČT2.

Tokyo Scanner (2003)

Takový budoucí GoogleEarth. :) Jedná se o letecký pohled na několik částí Tokya. V různých časech je obraz překrytý obrázky, které naznačují zaměření přístroje a tomu popis objektu nebo místa. Film doprovází příjemná hudba.

Noční vlak (2007)

Perfektní industriální záběry (Ostravsko hadra). Příběh taky slušný. Nebýt toho konce, tak klidně dám 5. Mě ten konec prostě nesednul. Viz. DaViD´82. 80%

Tsuburo no gara (2004)

Toto je skutečný klenot v kyberpunku, který zustává ve stínu japonské kinematografie a lze ho klidně srovnávat na úroveň kvality Tsukamota. Film je nízkorozpočtový , nebyl nikdy oficiálně vydán (jenom jako "festivalové DVD") . Příběh se odehrává po nepředstavitelné katastrofě, kdy žena a můž obnoví svoje vědomí v havarovaném nemocničním pokoji.... Film natočil japonský režisér Masafumi Yamada.

Šaman ze Sibiře (1996)

Aka ŠAMAN. Příběh Yakutského šamana a moskevského houslisty Dimitri, kteří utečou na dvou divokých koních ze sibiřského pracovního tábora. Dimitri krátce po útěku zustává sám v drsné zimní tajze a snaží se dostat zpět do Mosky s pomocí amuletu od šamana. Film zobrazuje krásnou , ale také drsnou sibiřskou přírodu, kterou doprovází výborná meditační hudba.

Stag Night (2008) odpad!

Takovou sračku jsem dlouho neviděl. Horror pro 13-ti leté barbíny, s ubohou kamerou, tragické herecké výkony, kulisy NY metra s šupackými graffiti, které vypadají jak kreslení od děcek ze základky. Ztracených 80 minut v životě.

f8 (2001)

Toto mi teda moc neřeklo. Počítačová grafika byla asi pěkná, ale já ji vůbec nemusím. Přislo mi to jako nějaké 13 minutové intro z nějaké PC hry. Příběh taky slabší. 40%

Moebius (1996)

Studentský film z Argentiny roku 1996 a taková pecka?! Příběh o ztraceném vlaku v metru sice nepůsobí nijak orginálně, ale je za to skvěle natočen i zahrán!! Kamerá má po celý film zajímavou kompozici, příjemný barevný nádech a neustálé hrátky s hloubkou ostrosti nenechají oči v klidu. Něco podobného nenatočí Češi ani za 100 let. 70%