Ve stínu upíra (2000)

Nepochopim proč se mimo kameru roku 1921 neustále snaží vylíčit Nosferatu jako králíka s obrnou. Dobový záběry byli roztomilý, ale přenášet tehdejší herecký výkony do současného filmu je víc než trapný, a pokud se tim snažili zamaskovat to, že je film bez děje, myšlenky, napětí, no prostě absolutně bez duše, tak to se taky moc nepovedlo, ale hádám, že nejmenovaný intelektuálové si najdou hlubokou dechberoucí ideu i v kupce hnoje.

Znamení (2002)

A kdo věří, má za tři. Amen. Planeta Země je opět pod útokem mimozemšťanů s inteligencí mrkvového džusu, kteří sice dokážou cestovat napříč vesmírem na jinou planetu, kterou by rádi vyplenili, ovšem klika u dveří je pro ně nepřekonatelná překážka. Shodou okolností je pro ně látka nejhojneji zastoupená na Zemi smrtelná, ale nevadí třeba nezačne pršet, až nás tu budou likvidovat. Atmosféra pěkně budovaná a prásk, absolutně bezprizorní flashback, který situaci uklidní, aby slintajicí stařečkové v domově důchodců nedostali mrtvici. Mel Gibson je snad jedinej herec, kterej dokáže tak procítit lobotomickej výraz v obličeji že jsem mu to fakt věřil, jen slina v koutku mu chyběla a Culkin se celej film tváří nepřítomně, jak kdyby myslel na svýho bratra, kterýho zase zapoměli na Vánoce doma. Jediné co snad Shyamalanovi pochválit je slušivej vizuál, a to že se mu dařilo vytvářet hutnou atmosféru než si pokaždý šlápnul na tkaničku od bot a padl na hubu. Konec vážně otřesnej. Abych to jenom nehanil, vskutku tam byli mrazivý okamžiky a ufouni byli dokonalí po vizuální stránce, ale to je asi tak všechno, co se tomu dá přidat k dobru. Edit: I přes všechno výše zmíněný mě to docela bavilo, prostě tomu jen nemůžu dát s čistym srdcem víc bodů, protože to byla děsná blbost :D

Nenávist (2002)

Lhal bych kdybych tvrdil, že to nebylo strašidelný, což je u horroru asi stěžejní a stává se mi to už dost zřídka, ale teda dostavalo mě, že příběh prakticky neexistoval a pojem času byl pro režiséra absolutní neznámou. A co víc i přes svojí absolutní neschopnost udržet jakousi časovou konzistenci během jednoduchých scén jako, děvče se vzbudí ráno a vyběhne z baráku pomoct kamarádce, dobíhá za ní ale už v noci, nebo při jednoduché procházce po domu se čtyřikrát změní noc a den, se režisér přesto pouští do jakéhosi epizodního vyprávění ala Tarantino, kdy vypráví historky jenotlivých postav zvlášť, a pravděpodobně to ve výsledku mělo vytvořit souhrný obraz toho, co se vlastně v tom baráku dělo. Na mě to tedy nějak nefungovalo, nemluvě o tom , že díky Takashiho neschopnosti postavy například zestárli o několik let prakticky pres noc a celkově to působilo jako děsnej bordel. Ale aspoň se člověk mohl sousředit na bubáky. Takže čtyři * v rámci žánru, souhrně to radši ani hodnotit nebudu.

Bubba Ho-tep (2002)

Drama o tom, jak tvrdý je denní chléb lidí na sklonku života. Dlouhosáhlé rozjímaní Elvise nad nesmrtelností chrousta, co mohl v životě udělat jinak, jak miluje svou dcerku která ani neví, že je naživu, jaká byla chyba přijít o svou lásku Priscilu kvůli kurvičkám, které se na něj lepili kamkoliv se hnul etc. Jo a obcas se tam mihne mentalní dědek s plastovejma pistolkama a černej Kennedy. Aby to byla jako že komedie tak se tam hodí dvě hlášky a nevim co to mělo společnýho s horrorem. Jinak humor z mateřský školky neustále se opakující, protože i těch pár slabejch vtipů byl pro scénáristy zřejmě nehoráznej záhul. Utahaná nuda, která si hraje na víc než vůbec může být. Hodně jsem se přemáhal abych to dokoukal. A kdo to vidí jinak, je milovník Twilightu ;)

Dravci (1999)

Nuda, šeď, slabej průměr. Soundtrack se mi docela libil akorat ty synthy v ustrednim songu mohli bejt vic na pozadi, obcas to fakt rvalo usi.

Smrt přichází v bílém (2003)

Horrová stránka tohohle filmu je poměrně slabá. Ke konci snímku jsem se krapet nudil, takže moje myšlenky nevířili okolo dění na obrazovce, ale začal jsem přemýšlet nad pointou, která není nikterak originální a už tu několikrát byla, takže závěr filmu jsem ze 70% věděl. Nicméně celou věc táhne nahoru skvělý černý humor, který výborně sedí k lehce horrorovému ladění a nijak vážně nenarušuje atmosféru. V dnešní době, kdy už se netočí horrory strašidelné jako spíš nechutné a odpudivé mi tenhle snímek přišel jako poměrně svěží závan. Slabší 4*

Repo: Genetická opera! (2008)

2* Tahle látka by určitě byla mnohem slušivější v rukou Tima Burtona. Především textově to bylo dost slabé.

Ledová smrt II (2008)

Bože muj. Nuda nuda nuda. Film mi beží jen jako zvuková kulisa, protože koukat na něj je za trest. Hlavní Brunhilda nám během vejšlapu od hotelu do nemocnice přibrala snad 20 kilo a zřejmě taky docela pěknej kus plavala protože má ramena za který bych se ani já nestyděl. Celkově jí sledovat byl horrorový zážitek samo o sobě. Edit: Tak nakonec zvedám na tři. Když pominu hlavní Brunhildu tak to hlavně ke konci teda bylo docela sledovatelný

Případ číslo 39 (2009)

Báli jste se při sledování patetický partičky dětí ve filmu Eden Lake? Tak si tohle nepouštějte, protože tahle malá holčička má něco, o čem si zmiňovaná banda usmrkanců může nechat zdát. Roztomilý úsměv malého sociopata a špetku toho satanskýho voodoo.

Pokoj 1408 (2007)

Je mi to až líto, ale dost mě to zklamalo. Začátek výborný, krásně uvedeno do tématu, absolutně mě to navnadilo ve chviíli kdy se film začal točit okolo pokoje 1408, a po 5 minutách kdy už se děj odehrával ve zmiňovaném pokoji jsem začal ztrácet zájem. Utrpení hlavního hrdiny vycházející z jeho minulosti mi bylo absolutně cizí a ať se Cusack snažil sebevíc, prostě jsem s nim nesoucítil. Ke konci stopáže už jsem zíval a těžce se nudil.