Počátek (2010)

Pro mě zcela výjmečný filmový zážitek, který jsem naposledy zažil při prvním promítání Matrixu. Velmi pěkně a precizně vystavěná realita bez zásadních logických nedostatků (alespoň mě teď žádné nenapadají), což je pro takovíto druh filmu v dnešní době již téměř nepředstavitelné.

Dům ďábla (2009)

Běs a hrůza, ale ve špatném slova smyslu. 2/3 stopáže hlavní postava předvádí ustrašenou studentku, která pobíhá zcela paranoidně po domě za každým skřípnutím prkna a závěrečných cca 15 minut kdy se film na oko rozjede je snad jestě větší utrpení nemluvě o finálním rozuzlení, jehož demenci bych mohl popsat snad jediě spoilerováním.

Bengálský tygr (2010)

Rozhodně 2 hvězdy. Ne sice z důvodu, že by film splňoval žánrové artikly hororu nebo thrileru, ale proto, že zábavnější ptakovinu kde tygr s kotěcíma očkama běhá po domě a kouká co by snědl jsem už dlouho neviděl. Tím bohužel ale celá zábavnost končí. Film se defakto skladá z úvodu následovaného hodinovým cyklem zavrení dveří hlavní hrdinkou nasledovaného vyražením dveří tygrem.

Legie (2010)

Filmový nápad s velkým potenciálem a provedenim tragickým. Když jsem film zapínal, těšil jsem se na nového Constantina, a o to větším překvapením pro mně bylo zjištění, že se jedná o typické Béčko s nudnýmí dialogy třídanými hloupými dialogy, střídanými super nudnou akcí to vše řádně zabaleno do do pravého nefalšovaného klišé. Pokud se člověk opravdu nudí a nevadí mu trocha té scénaristické demence, pak je tento film adekvatním zkrácením odpoledne.

Triangle (2009)

Tak se nám do toho časoprostoru zase jednou zamotali. Pominete-li fakt, že každá taková časová smyčka by měla mít svůj logický začátek, což zde ladně ignorovali, zarazí Vás brzy chování hlavní postavy. Ta prostě bere svůj osud za předem určený a nehodlá se odchýlit od kurzu, ačkoliv předem ví, kam její činy povedou (a není to tam kam by chtěla). Splodit film s takovou tématikou není žádná sranda, aby to mělo aspoň hlavu a patu, ale dávám slabší 3 hvězdy, protože jsem se u toho nijak zvlášť nenudil a do ocí bijící nelogičnost byla poměrně snesitelná.

Jezero smrti (2008)

Možná ne úplně objektivní, ale tenhle typ filmů nesnáším. Nelogičností se to tu jen hemží a dát jako ustřední zloduchy partičku rádoby drsnejch dětí, co se rozbrečí, když jim spadne kopeček zmrzliny na zem je opravdu nervi drásající záležitost. Jediné co se mi líbilo byl závěr a to kupodivu ne proto, že už jsem měl to utrpení za sebou. Badass caparti a obeti bez pudu sebezáchovi mi prostě jdou proti srsti.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

2 hvězdy. Proč tolik, když mnoho jiných dalo odpad. Je pravda, že film je dost únavný, scénář je dementní, clověk musí přežít nekolik nejúvnavnějších minut svého života sledováním rozjímání Belly nad svojí smrtelností za notné podpory Cullena, který zase pláče nad svojí nesmrtelností. V případě mužské části diváckého osazenstva bude trpět neustálým sledováním metrosexuálních emo upírů a tolika indiánských vlkodlaků pro než gheto workout je způsob života, že by z toho člověk měl pomalu mindrák. Pokud se vám ale podaří přežít všechny tyhle hrůzy, čeká vás podstatně věčí dávka akce než bylo v prvním dílu, člověk se pak ani tolik nenudí, nemluvě o legendárních okamžicích typu "Do you marry me?", kdy jsem málem spadl pod stůl. Jedná se tedy o geniální mix akce, hnusu, klišé a zábavy, kterou vám neposkytne snad žádný jiný film, s vyjímkou kynematografických dítek Uwe Bolla.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Disgusting. Vrcholné veledílo komerce je tu. A v čem je tajemství úspěchu takového šmíru? Ne, dobrý scénář či dokonce herecké výkony v tom nehledejte. Základním předpokladem je cílová skupina ženy všeho věku. S tímto předpokladem byl dále vytvořen algoritmus tvořený zejména příkazem random(), který náhodně vybýrá metody rozchod, hádka, podvod, laska a dalsi. Do těchto metod je nasledně vložena dvojce jmen a jediné co zbyde na uklizece smetaku, ktery pracuje v televizi Nova je pak připsat řadu nesmyslných dialogů které vybere zakrouzkovanim obvyklych možností abcd z dotazniku a dalsi dil je na světě. Konec konců co víc čekat. Jediné o čem v tomto seriálu jde, je donutit skupinku žen, aby nedočkavě vyhlíželi, kdo se s kým v příštím dílu rozejde a kdo koho podvede a zaníceně o tom diskutovali s ostaními souputnicemi.

Hra na schovávanou (2005)

Jeden z mých nejoblíbenějších thrillerů. Atmosféra je výborná, pouze ke konci se nešťastně zhroutí pod taktovkou zřejmě sjetého scénaristy. Rozuzlení samotné bylo nečekané a výborně korunovalo atmosféru. 4* za výbornou zábavu, nebýt toho atmosférického excesu na konci filmu dal bych 5.