Podstata strachu (2008) (seriál)

Pěkně provedeno, velmi dobře to uteklo a občas jsem dokonce netušil co bude následovat. Ovšem jedna podstatná věc tomu chyběla a to Fear Itself tedy samotný strach. Popravdě děsivé to nebylo ani vteřinu, ani jedna lekačka, nic. Trochu mě to zklamalo.

Bunkr smrti (2008)

Nebylo to špatné a líbilo se mi, že zde byl zmiňován projekt kalifornia, který byl mimochodem taky založen na teorii polí, což lze s trochou nadsázky přidat k dobru realističnosti. Ovšem zombie náglovskej Ubersoldier byl spíš vtipnej nápad, než děsivá postava. Pokud se zajímáte o WW2 a věříte že se vedla i jakási okultistická válka, pak se pro vás toto dílo může stát zajímavím. Pokud ne, možná se i dobře pobavíte, ale bát se tedy rozhodně nebudete víc, než když jdete v noci po tmě na záchod.

Absurdistán (2006)

Poměrně uvěřitelný pohled do budoucnosti lidstva, kdy planetu Zemi budou pokrývat jen samý idioti. Pokud se podíváte na dnešní mladou generaci a vzpomenete si jací jste byli vy, uvidíte, že to není až tak nereálné. U téhle komedie sem se dost dobře bavil a jsem rád, že se téhle budoucnosti nedožiju (doufám).

Ruiny (2008)

Po velkém množství pseudohororů, které se v poslední době natočili, je The Ruins opravdu příjemným překvapením. Logické nesmysli se téměř nevyskytli a ty co tam byli, nebyli nijak zvlášť do očí bijící. Herecké výkony byli dobré a vývoj postav uvěřitelný. Fugazi si sice může myslet že kvílející křoví v hororu je divné, ale vzhledem žánru je tento názor stejný, jako myslet si že vesmírný lodě ve Star Wars jsou blbost. Atmosféra byla perfektní a konečně se mi podařilo ukojit chuť na dobrý horor.

Zombies: Den-D přichází (2008)

Z počátku slibně vypadající zombie horor, u kterého jsem se chvilkami i bál. Až na Menu Suvari, která vypadala jak čivava navlečená do vojenského mundůrku jsem z filmu měl dobrý pocit. Asi tak v polovině se to ale zlomilo a já zažil noční děs nočního hlídače ve skladu na nočníky. Hlavní postavy začli být tak hrozně cool, že jsem si nebyl jistý, zda film není namixovaný s Rambem nebo něčím takovým. Zombie začali běhat po zdech jak ještěrky. Pak se objevil hlavní zombák, což byl asi nejúděsnější zážitek. Rozběhl se proti našim hrdinům a kulkám se vyhybal s takovou vervou, že jsem se chvíli bál, aby nerozjel breakdance. A samozřejmě nechyběl klišé konec, kdy jsou oficiálně všichni zombie mrtvý a jeden se objevý těsně před obrazovkou. Suma sumárum, první polovina horor, druhá polovina komedie jak natočená Zdeňkem Troškou.

Tvrďák Taylor (2008)

Film o třech šikanovaných chlapcích, co se rozhodnou něco s tím udělat, a tak si najmou bodygarda, co byl dřív voják. Netuší ale, že se v armádě moc dlouho neohřál, a že poměrně rychle dezertoval, nyní je bezdomovec a chce je vykrást. A protože je srab, tak je ani nechrání, ale jenom je učí jak se bránit, což je ale taky naprd, protože to sám neumí. Nakonec se v něm ale probudí bojovník a šikanistu seřeže. To by byl tak ve zkratce děj. No, úpřimně nijak odvázanej jsem z toho nebyl. Kromě toho že děj je poměrně debilní, místy je film opravdu hodně trapnej a celkový dojem z filmu je nula. Jediný proč dávám dvě hvezdy je Owen Wilson, kterej je sympaťák a že jsem se škodolibě bavil, jak ty tři kluci dostávali na frak a dělali si to všechno jenom horší

Tunel smrti (2005)

Dobrý nápad, avšak špatné provedení. Atmosféru kazili duchové, kteří byli jak z pohádky o strašidlu Barbuchovi. Škoda, pokud by to natočil někdo jiný, úplně jinak a hodně by se upravil scénář, bylo by to fakt dobrý. Ale kokat se na to dalo.

Kalhoty v pozoru (2000) odpad!

Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, jak někdo může vymyslet takovou blbost jako "Holky to taky chtěj", pak vám po zhlédnutí tohoto dílka bude jasné, že scénáristi pouze přepracovali tento snímek. Hlavním hrdinou je přitroublý německý puberťák a jeho mluvící penis. Pokud si nedokážete představit, co se bude dít, věřte že nic u čeho by jste museli být.

Baletní střevíčky (2007) (TV film)

Dlouho jsem čekal na titulky alespoň v angličtině abych se na tenhle film mohl podívat, a když jsem se konečně dočkal, rozhodně jsem nelitoval. Výborný snímek s dobrýmii hereckými výkony a příjemnou atmosférou. Jak HarveyDent poznamenal, konec byl opravdu kaz na tomto filmu ale jinak velmi dobré.

Zlatý kompas (2007)

Jedna z mála fantasy pohádek, která obsahuje únosnou dávku dětské trapnosti, a hlavní hrdinku, která nestraví většinu času fňukáním. Dokonce bych řekl, že může film zaujmout i dospělé publikum. Je zde zajímavým způsobem přetvořen lidský charakter do podoby zvířete, takže můžete přemýšlet nad postavami a co velmi oceňuji a co se shoduje s mými názory je velmi dobře uvěřitelný svět. Nejvíce jsem byl nadchnut Magistériem (církev), které se snaží ovládnout svět. Protináboženská krtika zabalená do pohádky se opravdu jen tak nevidí. Jediné co bych vytknul, byl velmi rychlí průběh filmu, kde se snažili nacpat co nejvíc děje do co nejkratší doby a tak člověk občas nestíhal sledovat co se děje.