• Krátkometrážní

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Natočené podľa skutočnej udalosti. Barry Seal, komerčný pilot začína pracovať pre CIA. Neskôr sa dostáva k drogovému kartelu aj k vývozu zbraní. Hraje to na všetky strany, pretože ináč sa to už ani nedá. Tom Cruise je výborný a film má správny drive.

Magnolia (1999)

Mozaika viacerých osudov. "Minulosť je za nami, ale stále ju vlečieme za sebou." Možno zámer filmu bol úplne jednoduchý, ale ja som mu nejako neprišla na chuť. Príliš dlhá stopáž, veľa postáv, ťažké a negatívne dejové linky. Nezachránili to ani tie padajúce žaby.

Top Gun (1986)

Pete (Tom Cruise) sa spolu s kamarátom Goosom dostane na elitnú vojenskú akadémiu pre letcov. Tu sa stretáva so silnou konkurenciou (Val Kilmer). Muži v uniformách, akčné scény, románik s inštruktorkou a hit Take my breathe away. Za mňa veľmi dobré.

Narozen 4. července (1989)

Skutočný príbeh Rona Kovica (Tom Cruise), ktorý od mladosti túžil slúžiť svojej vlasti. Mladý a nadšený ideálmi odchádza do Vietnamu, kde zažíva hrôzy vojny. Po niekoľkých rokoch sa napokon z neho stáva protivojnový aktivista. Možno práve tým tento veterán poslúži svojej vlasti oveľa viac. Pravdivé a dojemné.

Jerry Maguire (1996)

Tom Cruise ako športový agent, ktorému sa rúca kariéra. Cuba Gooding Jr. ako neznesiteľne utáraný a otravný športovec, ktorý čaká na svoju príležitosť. Reneé Zellweger ako mladá matka, ktorá sa nevzdala sna na lásku. No a najlepší je Jonathan Lipnicki, ten rozkošný blonďatý chlapček, ktorý hraje synčeka Reneé. Zaujímavý námet a perfektný scenár.

Vanilkové nebe (2001)

Sebavedomý a bohatý David si užíva život. Ten mu však skomplikuje tragédia. Môže si za to sám? Alebo tá nehoda ani nebola nehodou? Náročný film na divákovu pozornosť. Najprv sledujeme romantickú zápletku, neskôr sa presúvame do krimi žánru a nakoniec skončíme v sci - fi rovine. V hlavných úlohách Tom Cruise, Penélope Cruz a Cameron Diaz.

Co jsme komu udělali? (2014)

Komédia plná príjemného a nevtieravého humoru. Štyri dcéry a ich manželia z rôznych etník. Presne tento typ humoru mi sadol. Originálne hlášky ma celý čas bavili: "No a keď sa budú navážať do Číňanov? Usmievaj sa. Ako Číňan." "Louis de Funés bol Žid...ale hej, rabín Jakob.""Ty si môj čokoládový šok. A ty si moja šľahačka." "Okrem tých vlasov je milý...budú mať krásnych mulatov." "Africká svadba - vieš kedy začne, nevieš, kedy skončí."

La princesa Paca (2017) (TV film)

Spisovateľ Ruben Dario sa pri svojom pobyte v Madride zaľúbi do jednoduchej, ale krásnej dievčiny Francescy, ktorú volajú Paca. Ich spoločný život je plný ťažkostí, ale láska medzi nimi nevyprchá. Dobová výprava, dialógy, herci - to všetko v tomto filme funguje veľmi dobre. Výborný životopisný film s emotívnou romantickou linkou.

Panství Downton: Nová éra (2022)

Seriál sa mi veľmi páčil, preto som chcela vidieť aj film. Vizuál bol výborný, prostredie, kostýmy to všetko sa mi páčilo. Zápletka však bola nezáživná a jednotlivé dejové linky ma nebavili tak, ako v samotnom seriáli. Za mňa priemer.

Popelka (2015)

Krásna a pracovitá Popoluška, múdry a pekný princ, nápomocné myšky a jašterice a perfektná love story. Nemám čo vytknúť. Bolo to nádherné.