Prázdniny (2006)

No čo...Komentovať vzťahové peripetie a ľudské osudy a vôbec scenár ako taký v romantických komédiách veľmi nemá zmysel. Paušálne nám ponúknu to, čoho sa chceme nabažiť - čo naplnili aj Meyersovej Prázdniny. Príjemne to odsýpalo a mierna americká naivita sa dala odfiltrovať. V podstate celkom dobrý priemer vo svojom žánri.

Barevný závoj (2006)

Číra romantika naservírovaná v krásnom exotickom závoji prírody. Bolo to zaláskované aj chladné, dojemné aj kruté, farebné a nevšedné....celé to u mňa vyvolalo veľmi pozitívne emócie.

Želvy Ninja (2007)

Želvy Ninja boli jednoducho kultom. Ako dieťa som hltala jeden seriál za druhým. No ani nove animácke technológie nedokázali vytvoriť slušnú atmosféru. Scenár totiž zdevalvoval všetko a akosi som nepochopila nezmyselné a silené konflikty medzi Ninjakmi. Celý čas som hľadala myšlienku či príbeh, ktorý sa ani ku koncu filmu nedostavil. Proste frustrácia hodná jednej *!!!!

Želvy Ninja (1987) (seriál)

Ja som bola Rafaelo:)

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Trojka míňa mílovým oblúkom atribúty kvalitnej dobrodružnej pirátskej výpravy.. a všetci dobre vieme, že posádke tvorcov šlo len o finančnú motiváciu. Dobrodružstvo a napätie sa úplne vytratilo a zostala len nudná vizuálna línia, ktorá sa snaží tváriť mytologicky a tým to všetko snažila vykompenzovať. 168 minút boli v kine utrpením. Scéna svadobného obradu prepojená s krviprelievaním je skutočnou nekritickou vychytávkou. Myslím, že je na čase trošku Vebinského sebareflexie celej pirátskej filmografie.

Rande měsíce (2006)

Ako tak čítam, nájdu sa tu aj takí, ktorí túto american shit comedy zhltli aj s navijákom. Scenár a celý film vyznieva i napriek obrovskej snahe až príliž stupidne, debilne a povrchne, čo sa dalo čakať od typickej americkej produkcie. Mne tento filmový štýl absolutne nesedí.

Amadeus (1984)

Tak ako je geniálna a nadčasová Mozartova hudba, tak geniálne a pútavo sa podarilo Formanovi preniesť Amadea na filmové plátno.

Danny Rose z Broadwaye (1984)

Z úcty aj k starším dobrým a kvalitným woodyovkám dávam ****. Príbeh má hrdinu, ktorého nezahrá nik iný tak dobre ako sám autor, scenár je napísaný s veľkou dávkou nadhľadu a humoru a všetko je to vlastne strašne sympatické a dobre to odsýpa.

Fontána (2006)

Nezačnem ospevnými ódami, ktoré si tento film stopercentne zaslúži... len konštatujem, že to bola skutočná pastva pre zmysly. Mozaika poetiky, duchovného zamyslenia a audiovizuálneho šialenstva natočená s citom.

Kráska v nesnázích (2006)

Dejová línia ako z červenej knižnice od D.Steelovej, no scenár zachránili ako geniálne herecké výkony ( ktoré sú hlavnou dominantou), tak pár myšlienok k zamysleniu. Jiří Schmitzer bol nadštandardne výborný a rolou hajzlíka odlahčil depresívnu melanchóliu príbehu.Kráska v nesnázích je o životných dilemách a konfliktoch. V kontexte českej kinematografie určite obohacujúce dielko, preto veľmi zaslúžené a lepšie***.