Jsem sexuální maniak (2005)

Správa z psychologického vyšetrenia Caveha Zavediho: -Na základe dôkladného psychologického pozorovania usudzujeme, že ide o čistú psychoterapeutickú techniku autoterapie ponúknutú zvlášť ľudsky, úprimne a pre laickú verejnosť... rekapitulácie zo života skúmanej osoby, jednotlivé scénky a výpovede z minulosti, ktoré ovplyvňujú celú jeho osobnosť sú asociáciami a práve tie pomáhajú sa cez celý problém jeho sexuálnej deviácie preniesť. Snáď mu spätná väzba od divákov priniesla akú takú emocionálnu pohodu a regres k sociálnej normalite a vypudila z mysle uväznené sexuálne obsesie. Keď už nie to, aspoň si týmto snímkom uspokojil potrebu exhibicionizmu. Málokto sa totiž dokáže až v takejto forme otvoriť o tak intímnej záležitosti. Stav hodnotíme ako kompenzovaný dôsledkom psychickej retransformácie. Celkový záver vyšetrenia - ***. Mgr. Nunka:) Odporúčanie: vzhľadom na psychickú reguláciu osobnosti užívatela jojinecka a značnú oslabenú kritičnosť k jeho liblingovi Allenovi odporúčame všetkým užívateľom čsfd zbytočne neiritovať poznámkami a porovnávaniami Caveha Zahediho s Woody Allenom, sú možné agresívne ataky verbálneho charakteru na vašu osobu:)))))

Oktoberfest (2006)

Tento film mal jednoveľké šťastie. Pozerala som ho v úžasnej náladičke so šampáňom v ruke ignorujúc humor latky IQ mentálna subnorma a len za týchto podmienok som sa aj zasmiala....Inak je to zbytočne dlhý prechlastaný shit:)

Velká iluze (1937)

Veľmi slušná a svieža dráma, neveriacky čumím na rok vzniku. Tento film svojou geniálnosťou prekonal aj moje ilúzie.

Amazonia vertical (2004)

S úžasom a obdivom hodnotím ďalšiu akčnú Barabášovú expedíciu do sveta neprebádaného.... Už prežil v divokých tropických pralesoch, prelúskal náročnú rieku OMO na nafukovacom rafťáku, vydáva sa do podmienok na hranici prežitelnosti, skúša všetko, čo prevyšuje 5 stupeň obtiažnosti terénu a ešte aj filmuje. WAAAW!!! Točí všetko to, čo je krásne a zaváňa extrémizmom a unikátnosťou. A tešila som sa, čo tentokrát ponúkne.Aj Amazonia Vertikal spĺňa všetky spomínané atribúty. Cez brutálne akčnú výpravu ponúka nádherný pohľad na nezabudnuteľné okamihy, ktoré nemajú konkurenciu. Pekný päťbodový extrémistický audiovizuál.

Nostalgie (1983)

Nebudem sa tváriť, že som tomu rozumela, pretože niektoré pasáže sa veľmi ťažko vstrebávali. Vidno, že Tarkovskij zmenil flek a tým aj Nostalgia je iná - charakterom, atmosférou, celkovým stvárnením a je masívne nostalgická. V tvorbe A.T. osudová Nostalgia čímsi zaostáva za ostatnými veľdielami.

Dokažte mi vinu (2006)

Najväčšou slabinou je, že aj keď bol film točený na podklade skutočných udalostí, nedokázal sa popasovať s hromadou klišé. Vin Diesel je rozhodne pohľadnejší ako feši v tieločku a nie zasačkovaný starec. Inak... film mal dobré tempo, vtip aj ráz. V podstate mu toho veľa nechýbalo, avšak klišé je len klišé, v tomto prípade zdevalvovalo, čo mohlo - preto len štandard.

Záhady SK (2007) (seriál)

Seriál je ešte len v rozpuku, nie všetky časti som videla, ale s veľkou opatrnosťou sa už vyjadrím. Kvalita ani zďaleka nesiaha predchodcom "Kriminálne prípady SK". Jasné, že v tomto prípade treba vstrebať absenciu logických argumentov a to pravé zimomriavkové je založené na spektre otázok medzi nebom a zemou - či veriť alebo neveriť. Spomínaný úbytok kvality výrazne spôsobil aj fakt, že rolu odborníkov, ktorí sa pútavo vyjadrovali k jednotlivým analýzam vystriedali nastrčení kvázi odborníci (numerologovia, veštice a povolaní z iných erudovaných profesií), ktoré vyzerajú asi tak dôveryhodne ako keby sa k prípadom vyjadrovali náhodní okoloidúci. Prípady SK nemajú ani tak veľa nedostatkov, ako stoja a padajú na neodborných informáciách, ktoré komentujú kvázi odborníci v problematike. Ak ma "Záhady SK" v ďalsích častiach presvedčia o opaku, vďačne zmením komentár:)

Hollywoodland (2006)

Na moje obrovské prekvapenie som v tomto filme zistila, že Ben Aflleck vie aj zahrať, keď chce!!! Ako superman mi pekne potrápil bránicu:) Dlho mi trvalo, kým som si privykla, že rolu drsného detektíva stvárňuje práve Adrien Brody. Žuvačky mu dopomohli a nevinný kukuč tiež vymenil za šibalský a uverila som. Zápletka bola v podstate veľmi jednoduchá, prevedená však poctivo a pútavo. V rámci svojho žánru trošku netradičné spracovanie hodné pochvaly.

Prime (2005)

Takto nejak si predstavujem inteligentnú romantickú komédiu - splní čo má splniť a pri tom sa vyhne 100 krát obohratým klišoidným žvástom. Nadpriemerná romanca, ktorá pobaví, má myšlienku, klvalitné herecké výkony a celkový šmrnc.

Insomnie (2002)

Nespavosť je fest problém, no napriek tomu Al Pacino i napriek 5 dňovej absencii spánku dokáže naháňať vraha, preliezať prekážky, zbesilo šoférovať. Ide o fakt klasický thriler s klasickou zápletkou, prevedenou trochu inak, ako sme zvyknutí, plus Nolanove flashbacky, ktoré si neodpustí v ani jednom filme. Na to, aby som dala vyššie hodnotenie treba ešte viac originálnosti a menej paušálnosti...3,5*/5