Gabriel - Anděl pomsty (2007)

Atmosférická a obrazově vypiplaná podívaná, která má jeden velký klad a to je Andy Whitfield. Mystický příběh o boji dobra proti zla také není k zahození, ale akční scény nejsou nikterak časté a film jako takový postrádá gradaci. Přesto ale příjemné překvapení.

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Nejdříve jsem měl dojem, že absence "umělého" smíchu bude příčinou toho, že se u seriálu příliš nepobavím, ale po pár dílech jsem byl naopak rád. Nejste násilně nuceni ke "gebení se", ale přesto jsem se mnohokráte za každý díl pořádně pobavil a to ve chvíli, kdy jsem chtěl já a ne, kdy chtěl pán, který ovládá světelnou tabuli s nápisem "Smích". Obsazení je prostě úžasné, některé postavy jsou sice stvořeny podle standardních měřítek pro sitcomy, ale ono to v podstatě nevadí. Tina Fey je dokonalá, stejně jako Alec Baldwin, Jane Krakowski a bez výjimky všichni ostatní. Scénář se nebojí rýpnou do ožehavých témat, ale vkusně a zábavně. Má nová seriálová závislost.

Smrt on-line (2008)

Příjemná podívaná se sympatickou Diane Lane, nikterak výjimečná zápletka zabalená do příjemně koukatelného kabátku.

Svědkem zločinu (2008)

Standardní premisa - uťáplá hrdinka dohnaná okolnostmi k přerodu v Ramba v sukních je okořeněna o velmi nesympatického antihrdiny (míněno jako lichotka) a poměrně syrovou brutalitu. Ani tak nejde o to, že by zde tekly hektolitry krve, ale o civilní a velmi naturalistické ztvárnění jednotlivých úmrtí. Kromě toho se dozvíme, na co ještě se dá použít různé nářadí a to, že neustále šikanovat manželky se nevyplácí.

Motel smrti (2007)

Vůbec to nebylo špatné, mělo to atmosféru, mělo to spád, sympatické hlavní hrdiny, jejichž vztah byl stejně děsivý, jako zvrácení vrahové v masce. Nic revolučního, ale času stráveného u filmu nelituji.

Cestománie (1999) (seriál)

Poučný, ale nikterat úzkoprse a stroze pojatý dokument, který vás unudí k smrti. Díky výtečnému komentáři, spoustě zajímavostí a dalších atributů jde o ten typ pořadu, po kterém už balíte kufry a objednáváte taxík na letiště.

Bruno (2009)

Sacha Baron Cohen není extra vtipný, on je extra odvážný a vtipné je, jak reagují lidé na jeho chování. Z toho čerpal Borat, z toho čerpá Brüno. A někteří Američané opět ukázali, že v Evropě se jim lidé nesmějí jen tak, občas nestačíte zírat, co z nich vypadne. Brüno je jen pro silné žaludky, odehrávají se s v něm souboje na ostří dilda, svádějí se politici, houpe se tu šulin přes půl obrazovky, ale nebudete jen šokování, budete se smát, až se vám bude houpat vlastní chlouba :)).

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Upřímně jsem čekal, že se pánové předvedou více. Souboje jsou fajn, ale mám dojem, že na parkouru ubylo a to je škoda, protože David Belle je jeden z nej v oboru. Navíc, prvních pár desítek minut to s akcí zrovna nepřehání. Elodie Yung je pěkná třešnika na dortu, ale ani tak nemůžu jen chválit. Hodně slušný film, ale jednička mě oslovila o něco více.

Inkoustové srdce (2008)

Nejsem ten typ, který prská, jen se mu do rukou dostane dětské fantasy, ale Inkoustové srdce bohužel opravdu patří k těm nudným sterilním filmům, které trpí absencí lepších triků, dynamičtějšího příběhu a jemného humoru. Alespoň obsazení jde, Helen Mirren je skvělá, Brandan Fraser naopak nevytahuje ani 50 % svého obvyklého šarmu.

Velcí bratři (2008)

To je tak ujeté, že to prostě musíte milovat. Já tedy ano :D