Glee (2009) (seriál)

Vítězství na dvou frontách, dokonale fungující satira zesměšňující archetypální středoškolské limonády, kterých jsou plné televize a současně okouzlující tanečně-hudební série, za které si musíte zamilovat snad každé vystoupení podivínů z Glee sboru. Pro mě jednoznačná jednička mezi novými seriály. Trošku mě sice překvapilo, že někteří lidé nepochopili, že seriál se rozhodně nebere vážně, což podle mě musí dojít každému, kdo má alespoň trošku smyslu pro humor, ale ti, co ví o co tvůrcům Glee kráčí, musejí tenhle energií napěchovaný seriál zbožňovat. A netvrďte mi, že vás zdejší hudební vystoupení a humor nesráží do kolen, lhát se nemá :D.

Velké podmořské dobrodružství 3D (2009)

Konečně chytlavý dokument, který docela slušně využívá potenciálu 3D a nabízí kromě oslňujícího vizuálu i hodně povedenou hudbu. A komentář Zlaty Adamovské byl jen příjemnou třešinkou na dortu.

Hairspray (2007)

Hutný pohár čirého neředěného optimismu s pořádnou vrstvou strhujících hitovek. Takhle se dělají filmové muzikály, dámy a pánové :D.

Fanoušci (2009)

Neobjektivní hodnocení člověka, který sice není vysloveně SW geek, ale má tuhle galaktickou operu moc rád a také si za mlada užil máchání světelným před domem s ostatními kamarády. Humor je drsný, ale vtipný, odkazů jsou tuny a camea jsou sympatická, stejně jako celkové obsazení. A kde jinde uvidíte Kristen Bell jako princeznu Leiu :D.

Policajt ze sámošky (2009)

Není to žádný gejzír promyšleného humoru, ale netlačí se na pilu, nejsou tu žádné nechutnosti (až na to lízátko :D) a obsazení je sympatické. Jako komediální jednohubka na jednou zhlnutní ideální :D

Město žen (2009) (seriál)

Velmi sympatická záležitost. Možná nejsem žena kolem čtyřicítky, ale stejně mě zdejší štiplavý humor baví. Obsazení považuji za dobře zvolené a gagy v drtivé většině sice ne na úrovni "upadnou ti varlata smíchy", ale určitě mě dobře pobaví. Není to naprostá špička žánru, ale určitě budu sledovat dál. Dodatek: Druhá série je o poznání lepší, od tématu "zralá ženština loví mladíčky" se přesouváme ke stylu, který připomíná Přátele po 20-ti letech. Zatímco jiné série s následujícími řadami kvalitativně pokulhávají, Cougar Town zraje jako víno. Edit: Kvalita se udržela (nebo ještě stoupala) i ve zbývajících řadách a závěrečná vtipně-melancholická epizoda byla fajn tečkou za skvěle uvolněným a zábavným sitcomem.

Královna ročníku (2007)

Je to samé klišé, ale narozdíl od konkurence to netlačí na pilu, obsazení je sympatické, jednotlivé situace nejsou extra vyhrocené a sledování nezpůsobuje žádné zdravotní újmy. Ti (ta) zlá dostane co proto, ti hodní se dočkají happyendu, ale to si stejně všichni přejeme (i když to někteří nepřiznají :D). Slušná podívaná na páteční večer.

G. I. Joe (2009)

Takhle vypadá zfilmovaný sen patnáctiletého kluka a víte co? Mně je dvakrát více a je to i můj splněný sen, je to šílenost, je to šílenost nevídaných rozměrů, která nemá obdoby, ale je to zábavné jako máloco. Pokud někdo čekal něco jiného, tak má asi smůlu, ale tohle je inspirováno sérií hraček, které měly a mají podporovat americký patriotismus, filmová podoba je pravděpodobně to nejlepší, co z mohlo (s ohledem na inspiraci) k divákovi dojít. Dítě ve mně je unešeno.

Dragonball: Evoluce (2009)

Bylo jasné, že bez ohledu na výsledné kvality filmu, dostane od kritiky pěkně za uši. Ale na to já co? Na to já kašlu, dle mě jde o velmi příjemné svižné a dobře obsazené akční fantasy. A vůbec to nepovažuji za guilty pleasure, protože se guilty vůbec necítím :D. Plus, jelikož jsem Dragonball sledoval, považuji, že jde o hodně sympatický přerod z kreslené do hrané formy. 7/10 a bez diskusí :D