Zack a Miri točí porno (2008)

Ne, že by tu nebylo dost sentimentu, ale je tu dávkován v občasných intenzivních dávkách, které jsou prokládány bizardně sympatickým cudným humorem a praštěnými dialogy. Samozřejmostí jsou vedlejší podivné postavy. To vše dohromady funguje jako vynikající mozaika, která dává dohromady obraz vynikající romantické komedie.

Hrůza v Connecticutu (2009)

Originalitu byste tu nevyšťourali ani bagrem, na začátku Vás možná vystraší nápis "Podle skutečné události", ale nenechte se zaskočit, protože pokud dáte filmu šanci, odmění se Vám velmi napjatou a hutnou atmosférou a příjemnými hereckými výkony. Ve srovnání s ostatními hororovými "lahůdkami" poslední doby je to opravdu skvost. 7/10

Poslední dům nalevo (2009)

Poměrně zdlouhavé (prvních pár desítek minut), příjemně civilní a přijatelné brutální (až na jednu scénku s kuchyňským vybavením). Prostinký příběh okořeněný o sympatické herectví a řemeslně dobře zvládnuté zpracování.

Rok jedna (2009)

Harolda Ramise mám rád, ale tentokráte má u mě vroubek. Kdyby se chopil námětu jinak, kdyby postavy každý vtip pět minut neokecávaly, a kdyby fungujících vtípků bylo více, neměl bych větších výtek, ale na můj vkus se tu až moc překračuje hranice trapnosti.

Halloweenská noc (2007)

Zajímavě koncipovaná hororová úsměvná záležitost, která má hutnou atmosféru a párkrát slušně vyleká.

Turnaj zabijáků (2009)

Stejně jako mnozí tady jsem nedočkavě vyhlížel tenhle nezávislý filmík, hned potom, co jsem uviděl skvělé promo video. A osobně si myslím, že se čeká vyplatilo. Pokud vezmu v úhavu to, jaké problémy byly se vznikem, jak omezený byl rozpočet, a že Scott Mann není zkušený režisér, tak to dopadlo na výbornou. Do rukou už se mi dostaly mnohem horší filmy, které byly od větších profíků a s mnohem vyšším rozpočtem. A navíc, Kelly Hu a Scott Adkins proti sobě? Tomu se nedá odolat :D

Glee (2009) (seriál)

Vítězství na dvou frontách, dokonale fungující satira zesměšňující archetypální středoškolské limonády, kterých jsou plné televize a současně okouzlující tanečně-hudební série, za které si musíte zamilovat snad každé vystoupení podivínů z Glee sboru. Pro mě jednoznačná jednička mezi novými seriály. Trošku mě sice překvapilo, že někteří lidé nepochopili, že seriál se rozhodně nebere vážně, což podle mě musí dojít každému, kdo má alespoň trošku smyslu pro humor, ale ti, co ví o co tvůrcům Glee kráčí, musejí tenhle energií napěchovaný seriál zbožňovat. A netvrďte mi, že vás zdejší hudební vystoupení a humor nesráží do kolen, lhát se nemá :D.

Velké podmořské dobrodružství 3D (2009)

Konečně chytlavý dokument, který docela slušně využívá potenciálu 3D a nabízí kromě oslňujícího vizuálu i hodně povedenou hudbu. A komentář Zlaty Adamovské byl jen příjemnou třešinkou na dortu.

Hairspray (2007)

Hutný pohár čirého neředěného optimismu s pořádnou vrstvou strhujících hitovek. Takhle se dělají filmové muzikály, dámy a pánové :D.

Fanoušci (2009)

Neobjektivní hodnocení člověka, který sice není vysloveně SW geek, ale má tuhle galaktickou operu moc rád a také si za mlada užil máchání světelným před domem s ostatními kamarády. Humor je drsný, ale vtipný, odkazů jsou tuny a camea jsou sympatická, stejně jako celkové obsazení. A kde jinde uvidíte Kristen Bell jako princeznu Leiu :D.