Hadí oči (1998)

Film jsem viděl spíše náhodou, nic jsem nečekal a byl jsem velmi mile překvapen. Dobrá atmosféra, povedená zápletka a dostatek napětí. Tempo je také velice slušné, i když ke konci už film není tak svižný. 85%

Hairspray (2007)

Hairspray je příjemný, spontánní a pozitivně naladěný snímek. Do kina jsem na něj zašel s přáteli víceméně nahodně a krásně jsem se pobavil. Během sledování jsem zapomněl na všechny strasti všedního života i na to, že mě celý den příšerně bolelo ucho (i když za to asi spíš vděčím jednomu nejmenovanému prášku proti bolesti:) ) a nechal jsem se unášet jeho bezstarostností. You can´t stop the beat :) 85%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Taková bomba jako Pán Prstenů to není (ale kdo to čekal? já teda ne). A jasně, nedostatky Hobit určitě má. Taky jsem si jich vědom. Nicméně předhánění v jejich vyjmenovávání a rozebírání ponechám místním kritikům. Já osobně jsem byl rád, že jsem se mohl vydat na další dobrodružství do Středozemě a prostě jsem si ho užil. Příběh se hezky propojuje s příběhem Pána prstenů, ať už hudebními motivy, lokacemi, předměty či postavami a Jackson všechno rozumně kočíruje. Objektivní hodnocení by bylo asi spíše na čtyři hvězdy, ale odkdy je hodnocení objektivní, že? :) 90%

Hulk (2003)

Nuda, nuda, nuda. Pro mě osobně nekonečné utrpení. Akce je naprosto nezaživná a rádoby psychologické pasáže jsou směšné a trapné. Vážně se divím tak vysokému hodnocení. Nebýt mé oblíbené Jennifer Connelly, tak bych se asi nedostal ani na tu jednu hvězdu. Nesmírné zklamaní! 10%

Chirurgové (2005) (seriál)

Moje (ne)pravidelná dávka emocí :) 100%

Intimita (2001)

Po tom, co jsem viděl Poraněného člověka a Všichni kdo mě mají rádi pojedou vlakem, už jsem nedoufal, že by mě mohl Patrice Chéreau nějakým svým filmem zaujmout. To jsem se ovšem mýlil. Intimitě se to povedlo. Dostala se mi pod kůži a donutila mě k zamyšlení. Dám tedy Patricovi ještě šanci :) 70%

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Hodnoceno po první serii. Rozhodně se nebráním zvýšení hodnocení po dalších dílech :) 70 % Po druhé serii zvedám hodnocení o jednu hvězdu na slabší 4. Samantha je rozkošná! :) Druhá serie: 75 % Třetí serie je ještě o něco lepší než serie druhá. Ve výsledku jsou z toho tedy zasloužené 4 hvězdy. Třetí serie: 80%

Jattáman (2009)

Tohle byla skutečně ujetá magořina! Hrozně rád bych svým hodnocením ocenil originalitu a fakt, že jsem se u sledování Yattermana dobře bavil, ale víc než tři hvězdy dát nemůžu. Myslím, že by filmu prospělo, kdyby byl o něco kratší. Přeci jen se v druhé půlce filmu ona zábavnost vytrácí. 70%

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Já jsem byl po skončení projekce v zásadě spokojen s tím, co jsem viděl, ale k nadšení jsem měl poměrně dost daleko. Jak už tu někteří napsali, tak to určitě chtělo charismatičtějsího hlavního hrdinu. Na mě osobně působil neslaně nemastně a tak nějak jsem mu prostě nedokázal úplně fandit. Neslaná nemastná a bez nějaké zásadnější invence je vlastně i většina filmu. Prvních sto minut tak nějak prošumělo, aniž by mě příběh výrazněji oslovil. Poslední půl hodinka mě ale celkem vtáhla do děje a nápadně tak vylepšila i moje výsledné dojmy z filmu. Co se týká hlavní hrdinky, tak ta je sice poměrně sexy, ale myslím, že nemohlo být těžké vybrat kvalitnější herečku. Na druhou stranu je fakt, že měla smůlu na hodně kýčovité repliky. Úplně jsem taky nejuchal z hudby. Jednak by podle mě filmu slušela nějaká úderná ústřední melodie a jednak mi přijde, že hudba místy umocňovala klišovitost filmu. 3D mi v případě tohoto filmu připadalo úplně zbytečné, protože vůbec nebylo využito možností, které 3D nabízí. Spíše tak bylo 3D na obtíž a opět jsem se utvrdil v tom, že se ze mě fanoušek 3D jen tak nestane. 65%

Johnny English se vrací (2011)

Činím tak nerad, ale víc než na dvě hvězdy to prostě nevytáhnu. Pro Rowana Atkinsona mám z let bohužel již dávno minulých slabost, a tak jsem byl rád, že ho vidím zase v akci, ale tohle mě prostě nebavilo. Přiznávám, u jedné scény jsem jsem se od srdce zasmál a párkrát se spíš jen tak uchechtnul, ale jinak musím říct, že mě místy Johnny English spíš otravoval než bavil. Humor hodně balancuje na hranici trapnosti a ta je několikrát značně překročena. Neříkám, že jsem u toho vyloženě trpěl, ale rozhodně jsem čekal něco víc, a to i přesto, že jsem očekávál, že to bude slušná kravina... 50%