Příchozí (2016)

Hezké, ale již viděné. Nevidím moc velký rozdíl mezi Interstellarem.

Nespoutaný Django (2012)

Konečně si někdo vzpomněl na Ku-Klus-Klan. Byli to kluci všemi mastmi mazaní, všemi pytli schovaní.

Obecná škola (1991)

Jmenuji se - - - Svěrač. Igor Svěrač. Sbírka skečů, dobrých to ano, určitě lepších, než taková ta lidová ošklivý, nepěkná věc od Zdendy Trosky.

Terminator Genisys (2015)

Za zmínku stojí obsazení Emilie Clarke, které je jaksi "nepatřičné", ale i když jí role nesedí, lze spatřit její herecký talent. A naštěstí se dochoval ještě jeden exponát T-800, vybavený navíc strojovým humorem. Zbytek je lehký filmový podprůměr.

Železný Schwarzenegger (1977)

Několik let jsem pumpoval železo ve sklepní posilovně podle návodu v časopise Musle & Fittness, takže tento dokument je přesně moje krevní zkupyna. Vzpomínám rád na to, jak jsem si za naspořené kapesné koupil permanentku, čelenku a rukavice bez prstů. Třikrát týdně po schodech dolů do gymu, pot blykající zářivkou vytřít trenkama pot na lavičce pod benčem, pak vyrobit nějaké ty mikrotrhliny v kolenou na legpresu, udělat si trojky kozy na pekdeku a nakonec arnoldův bicák s obouručkou. Pak za odměnu zapít hrst bécéáček sacharidovým koktejlem. Na zdi byly plagáty Arního, Doriana Yatese, Leeho LaBrady a nějaký ukrutně svalnatý "ženský". Myslel jsem si, že vyhraju Mr. Olypia, ale nakonec to vyhrál někdo jinej. Co se týče filmu, tak bych vypíchnul skvělé herecké výkony, přesvědčivé kostými a taky výpravu.

Ex Machina (2014)

Začíná to jako děsnej kýč (viz popis obsahu filmu). Potom následuje další kýčovité spojení hi-tech baráku ze skla a oceli, zasazeného do neodpaněné přírody. Potom se to celé vleče v pomalém tempu, je to velmi komorní a pozvolné. Ale to vizuálno je tak podmanivé, děj zaměstnává nejen oko, ale i naši evolučně zastaralou mysl.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Pro mě zatím nejlepší X-Meni. Výběr toho povedeného z minulých dílů. Dobrej casting, dokonce i Cyclops už se dá vystát, famkózní Famke Janssen nahradila dokonalá Sophie Turner, která se konečně vymanila z okovů Game of Thrones. Ostatní moji oblíbenci zůstali (McAvoy, Assbender). Kromě ohromné dávky nevkusných a zbytečných digitálních efektů byl děj nabitý a napínavý. Hlavně "záporňák" se povedl. Tedy byl to vůbec záporňák? Mutant, který dodává ostatním sebedůvěru a volnost, který hned v první vlně zbaví svět jaderných zbraní? Oscar Isaac byl hypnoticky přesvědčivý i v gumové masce a za svůj herecký výkon si zasluhuje Isaaca. Co se povedlo nejvíc, jsou scény s Vulverinem, takhle přesně si ho představuju, žádné blbé kecy. Takže příště - víc Vulverina a mohl by přicupitat i Deadpoolek.

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 1 (2013) (série)

Co to je proboha za sračku? Herci z Beverly Hills s plastovými ksichty, do toho strašně vtipní dementi z Harvardu alias Mach a Šebestová a scénář hodný desetiletého blba, co ho rodiče nutí sledovat všechny díly Hobita. Marvele, stydký pysku, styď se! P.S.: v půce druhého dílu jsem to vzdal a dezinfikoval pevný pysk.

Mladí muži za pultem (1994)

Vyzrálý film o superhrdinech, hrdinech a nech, jak jen může být vyzrálý film v režii a scénáři 24-letého kluka. Minimalistická sonda do malých obchůdků a psychoanalýza mládeže v 90. letech. Kdo to zažil tak vidí, že nikdo si na nic nehraje. Prostě to tak nějako bylo. Jsou to takoví před-Flákači.