Zaklínač (2002) (seriál)

Seriál mi dal hloubku, kterou jsem v něm našel, aniž bych to čekal. Atmosféra je naprosto fantastická, umocněná hypnoticky se opakujícími hudebními motivy. Nízký rozpočet zde odvedl skvělou práci. Vynikající postavy - bard Maringold, rytíř Tři Kavky atd. Je zde všechno důležité - přátelství, láska, intriky, faktor ženy, mudrování, nejasný souboj dobra a zla. Málokterý seriál jsem shlédl vícekrát. Snad jen Twin Peaks, Game of Thrones a ... Zaklínače. Před shlédnutím doporučuji vypít nějaký ten povzbuzovací "lektvárek" a vžít se do Geralta z Rivie, sympatického odpadlíka, a jednoho z mála filmových hrdinů, který se stane hodným otčímem.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Námořní bitevní taktika mě v podstatě vůbec nezajímá, ale tento film má v sobě něco, co ve mě naposledy vyvolaly knihy Julka Verneovic v předpubertálním věku. No, vlastně je to víc o lidech, než o lodích.

36. komnata Shaolinu (1978)

Poetické dílo, které mě zaujalo svou jednoduchostí, přímočarostí a naivní estetikou. Amatérské provedení (zvuky) jsou v efektní kontradikci s precizní choreografií. Chybí už jen pár hongkongských písní. Škoda, mohl to být krásný, originální muzikál.

50/50 (2011)

Silně působivý film, kde se tvůrcům podařilo téměř zázračně vyhnout klíštěti, rýči a hlavně nasládlé lidské dobrotě a dojení slziček z empatických diváků. Nadhled a humor v takto vážném tématu, tedy, dámy a pánové, vlasy dolů!

Anonym (2011)

Těžko uvěřitelná pohádka o Vilíkovi Třesoštěpovi, velkolepě zpracovaná v evidentní snaze způsobit mnoho povyku.

Kolumbovo náměstí (2012)

Sofistikované, velmi sofistikované. Chvílemi též sofistikovaně nablblé.

Beneath the Darkness (2011) odpad!

Vlasy mi hrůzou vstávají na hlavě při představě, že bych se na tento strašlivě děsný ToiToi hororr musel dodívat. Vzdal jsem to, když mládežnická partička vnikla do toho divného domu, kde bydlel zlý pan Psychopat. Bu!

Princ a pruďas (2011)

Minotaurův ocas v tomto veledíle vnímám vskutku doslovně. Pozor! - pruďce vtipné.

Černá hodina (2011) odpad!

Docela slušný film do chvíle, kdy se z nebe snesou zářivé, zlé pampelišky, lidi se začnou štěpit na atomy a prchat v panice před neviditelnými, přesto trochu viditelnými, mimozemčany. Triky v hlavní roli. Smekám před tím genitálním nápadem, vypínám to a doufám, že příště budou mimozemčíňani opravdu neviditelní.