Pacific Rim: Povstání (2018)

U prvniho dilu v monumentalnich okamzicich mrazilo, dvojka uz jen bavi.Herecky to bylo prvne taky zazivnejsi, byt Boyeg a Eastwood neurazi. Cisty popcorn a nic vic.Coz nemusi byt nutne na skodu.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Tovarna na filmy vygenerovala dalsi smesici predvidatelne neprovokativniho, nikoho neurazejiciho humoru, hopsani a divne CGI. Nic co by urazelo, ale snad i to by bylo lepsi, nezli cira prumernost. Rutina.

Blok 99 (2017)

Neco jako Gran Torino, jen si tu Vaughn pro odplatu doopravdy dojde a misto republikanskych zivotnich pravd lame ruce a rozslapava mozky. Meditativni revenge movie? Gore Prison Break? Indie bojove becko? Perfektni. Mad Max vezenskych filmu.

Nejtemnější hodina (2017)

Bozi [doplnte jmeno] v naprosto standardnim zivotopisnem snimku [doplnte jmeno]. Tak to proste u CV oskarovek chodi, a je jedno jestli se jedna o Winstona, Thatcher, homosexualni aktivisty ci starnouci hrace scrable. Oldman byl samozrejme skvely, nuda to nebyla, jinak ale dle ocekavani.

Velká hra (2017)

Svizne natocene, energicke, svezi, jinak ale vlastne nicim az tak zasadne specialni drama. Ma to ale dva velke hacky. Zaprve - Molly Bloom neni vykreslena jako patologicka cool manipulatorka, nybrz jako patologicky cilevedoma, otcem cepovana zena, ktera by pravdepodobne uspela v cemkoliv, do ceho by se rozhodla svuj cas investovat. Zadruhe - Jessica Chastain je naprosto uhranciva zrala sexy zenska, ktera umi skvele hrat. A je sakra zabavne na ni tech 140 minut koukat. Od obycejneho prumeru na mile daleko.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Nepovazuji Star Wars za neco nedotknutelneho a puvodni serii bych na rezijni/scenaristicky piedestal take nestavel, byt je mam pomerne nekriticky v lasce. Takze ano - uvodni "haha" scenka do sveta Star Wars nepatri, ale mnohem vic, nezli podobne "modernizace klasiky", mi vadila absence esteticky uspokojivejsiho souboje svetelnych mecu a ikonictejsiho zaporaka v pozadi. Se zbytekem dokazi v pohode zit a bavil jsem se kazdou ze 150 minut v IMAXu. Narozdil od epizody 1-3, mi SW v rukou Disney pripada znovu tou vyjmecnou udalosti na sklonku roku. Zvraceny vztah LOTR/Hobbit se tu znovu rozhodne nekona. Obrovska podivana.

Na vlásku (2010)

Kez by se druha polovina nezvrtla v prilisny rozmach. Dokud se totiz pribeh drzel osobnejsiho vypraveni 2-3 postavicek, bylo Tangled naprosto kouzelne, vtipne, originalni, svezi a zaroven naprosto presne stylizovane dobrodruzo. Zbytek byl uz takova az prilis oslniva a srdcervouci klasika. Kouzlo starych disneyovek ale bylo pritomno. Idealni podivana pro celou rodinu.

Ledové království (2013)

Ledove kralovstvi je kouzelne, postavicky vladnou vtipem, detem udela radost spousta roztomilych priserek/zviratek/mluvicich snehulaku, ale chybi tomu bytelnejsi vypraveni a lehkost pohadkove zkratky.

Liga spravedlnosti (2017)

Hrozne blby, genericky film a nerdske orgie v jednom. Klisovita pribehova linie - temny Superman. Hlucha mista ve scenari - hopsajici Wonder Woman. Zamenitelny zaporak - hopsajici Wonder Woman. Digitalni bordel - hopsajici.. Ehm. A pak je tu jeste Khal Drogo, Flash, prijemny Affleck a dalo by se pokracovat az do geek heaven. Na seriozni vady tady zkratka funguje neseriozni kontrast vlhkeho snu tlustych decek. Uznavam, pribeh snad musel vypadnout z Univerzalniho tvorice vypraveni, ja ale tuhle komiksovou divocinu a geek pecko hodnotit vylozene zaporne. p.s. Superman a Batman na jednom platne! Zase! Uaaa!

Thor: Ragnarok (2017)

Priznany digitalni ulet. Krizenec Avangers, Strazcu Galaxie, neonů a trochy LSD. A kupodivu - ve sve hrde ujetosti - funguje mozna lepe, nezli zmineni predchudci. Hemsworth a Hiddleston navic sehravaji svuj dosud nejvtipnejsi part, kdy jasně signalizují, že seveřanům s obřím bleskovým kladivem sedí odlehčenější pojetí jak rohatá helma na kančí řiť.