Noční hra (2018)

Par vybornych scen (operace, pes, skleneny stul) a Rachel McAdams. Vkusna vec, lec pri zaverecnych formalne nutnych twistech/variacich na Hru s Douglasem, jsem uz opravdu mirne pospaval. Jinak ale fajn letni kino.

Jsem božská (2018)

Mozna za to mohla atmosfera vysmateho retro kina, a nebo to byla opravdu prdel. Samozrejme, pokud clovek priprve obe oci, zahodi hrdost, moralku a varlata. Jinak je to ale vizualne barevne tim spravnym feel-good zpusobem, hlavni hrdinove jsou typove netradicni a komedialni klise jsou pritomny vetsinou v pojeti ne tak slizkem a divacky atraktivnim. Behem jedne sceny jsem temer plakal smichy, coz je u letni komedie zrejme zasadni. Proboha, co se mi to stalo!

Avengers: Infinity War (2018)

Barevny kolos level nekonecno. Nastesti se ale nebere smrtelne vazne, prez vesmirne mnoztvi CGI si drzi i behem absolutne over-the-top sekvenci prehlednost, ma skveleho zaporaka Thanose, kupu foru ala "stary znamy" a na Blockbuster s velkym B, az prekvapive temny konec. Ten styl ala Thor Ragnarok universu sedi urcite vic, nezli nejake pokusy o dramata a kupodivu Avangerum v zaverecne sekvenci na emocich nijak neubral. Sakra draha guilty pleasure.

Black Panther (2018)

Banalni scenar, kombinaci tribal Afriky, technologie a tradicne hnusneho oranzovo-hnedeho CGI. Po Jumanji a Ready Player One zacinam mit na tu hnedo-sedo-plastickou CGI blitku alergii.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Nejepictejsi "je mi to u prdele" movie. 101 dalmatinu level 1000. A nejhorsi Spielberg. Dalsi stovka letajicich tyranosauru na postavickach z Overwatch by tu nudu nezachranila. Deje se toho spousta ale v zaplave nekonecneho vesmiru absence pravidel mi bylo vse desne u zadku a vubec mi to cele prislo jako nafouknute support video na propagaci nejake nove konzolovky. Atmofera toho, co mam rad na videohrach byla pritomna jen ve velmi povrchnim, ukricenem, efektnim baleni - chut zahrat si jakokoukoliv hru ve me snimek spise potlacil, nezli zazehl. A to mam videoherni minulost sakra bohatou. Posledni pul hodinu jsem v kine sledoval strop a hodiny. Treti hvezdicka patri jen vizualu a skvele Shining pasazi.

Pacific Rim: Povstání (2018)

U prvniho dilu v monumentalnich okamzicich mrazilo, dvojka uz jen bavi.Herecky to bylo prvne taky zazivnejsi, byt Boyeg a Eastwood neurazi. Cisty popcorn a nic vic.Coz nemusi byt nutne na skodu.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Tovarna na filmy vygenerovala dalsi smesici predvidatelne neprovokativniho, nikoho neurazejiciho humoru, hopsani a divne CGI. Nic co by urazelo, ale snad i to by bylo lepsi, nezli cira prumernost. Rutina.

Blok 99 (2017)

Neco jako Gran Torino, jen si tu Vaughn pro odplatu doopravdy dojde a misto republikanskych zivotnich pravd lame ruce a rozslapava mozky. Meditativni revenge movie? Gore Prison Break? Indie bojove becko? Perfektni. Mad Max vezenskych filmu.

Nejtemnější hodina (2017)

Bozi [doplnte jmeno] v naprosto standardnim zivotopisnem snimku [doplnte jmeno]. Tak to proste u CV oskarovek chodi, a je jedno jestli se jedna o Winstona, Thatcher, homosexualni aktivisty ci starnouci hrace scrable. Oldman byl samozrejme skvely, nuda to nebyla, jinak ale dle ocekavani.

Velká hra (2017)

Svizne natocene, energicke, svezi, jinak ale vlastne nicim az tak zasadne specialni drama. Ma to ale dva velke hacky. Zaprve - Molly Bloom neni vykreslena jako patologicka cool manipulatorka, nybrz jako patologicky cilevedoma, otcem cepovana zena, ktera by pravdepodobne uspela v cemkoliv, do ceho by se rozhodla svuj cas investovat. Zadruhe - Jessica Chastain je naprosto uhranciva zrala sexy zenska, ktera umi skvele hrat. A je sakra zabavne na ni tech 140 minut koukat. Od obycejneho prumeru na mile daleko.