• Fantasy

Hněv Titánů (2012)

Wrath of the Titans je film určite lepší ako jeho prvý diel je hlavne oveľa akčnejší čo je to najdôležitejšie v rámci daného žánru. Ono natočiť by to šlo lepšie ale netreba nadávať. Jonathan Liebesman viacmenej nesklamal pretože očakávania neboli zrejme príliš vysoké. Pár vecí ktoré by som vytkol sú, že by si Zeus, Hádes zaslúžili viac priestoru a finálny fight mohol byť viac prepracovaný takto pôsobil, že bol spravený na rýchlo a odfláknutý. Ale mohlo to dopadnúť horšie. "Brother. I forgive you" [DVD]

Nedotknutelní (2011)

Ako by som nemohol dať tak krásnemu filmu päť hviezd pri ktorom miestami až plačete od smiechu a šťastia? No tu nejde ani o hviezdy ale už dlho som nevidel tak krásny film. Fakt nie.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Tak, dopredu upozorňujem, že hodnotenie je ovplyvnené samozrejme vysokou dávkou krásnej nostalgie. Veľmi sa mi to páčilo, bolo to neskutočne uletené, bláznivé, neskutočná dávka príjemného a pritom bláznivého vastne šialeného humoru, proste scéna so "sraním" do cestovnej chladničky stála zato. A to je natom to krásne, že v podaní legendárnej partie - Jim, Kevin, Oz, Finch, Stifler, Pán Levenstein to bolo aj vždy bude podané príjeme takže aj človeku, ktorý nemá rád typ tohto humoru tak mu to moc vadiť nebude. Ja som sa bavil každú sekundu! Každá sekunda mi dala pocit radosti a veľmi veľkú dávku nostalgie, pretože Prcičky su premňa osobitá záležitosť, proste boli a vždy budú len jedny! Hocikto môže natočiť možno lepšiu komédiu tohto žánra ALE PRCIČKY SÚ LEN 1! Ako isté je že prvý diel je prvý diel ale považujem tento diel za najlepší, proste po 13. rokoch sa zišla stará parta a chcú to roztočiť ako za starých časov! A ono sa to aj podarilo. Roztočili pařbu, ktorú už nikto iný neroztočí v takomto podaní ako táto parta! Nemožné. Niektoré scený ma dojali, potešilo ma to vyvrcholenie vzťahu Oza s Heather, páčilo sa mi to proste tak ako to dopadlo, Vicky samozrejme potešila, vlastne každý ma potešil. Duo Stiflerová máma a Jimov otec sadol ako detská ritka na šerbel. a všeovecne toľko humoru a pritom nevadil, ako som spomínal, smial som sa skoro stále už dlho som sa tak nezasmial, Jim sa nezmenil, stále sa dostane do trápnych situácií a vlastne nikto sa nezmenil a duchom už vôbec nie, Stifler je stále to prasa, ktorý miluje "high school schicks" , Jimov otec samozrejme profík v konverzácii o tom, čo robiť keď je problém s erekciou, hh.Vveľmi som potešený a tento film Nám aj niečo dáva ... niečo čo si treba uchovávať ... a tou vecou je kamarátstvo! Ako to robili Jim, Kevin, Oz, Finch a áno! aj Stifler alias Stifmaister. Ak by bol natočený ďalší diel( v duchu si to prajem ) nebál by som sa toho, nie nie. A nakoniec len pár slov: "Stifler, si čurák!" .. "Ale srandovný čurák" .. "Ale si náš čurák!"

13 (2010)

Upozorňujem, že som nevidel povodnú verziu ale až tento remake. K filmu, Géla nám tu servíruje príbeh o chlapcovi, ktorý chce zarobiť veľa peňazí. Avšak živil sa ako elektrikár(ešte nevyučený) a to moc nevynášalo. Zhodou okolností museli založiť dom. no a poznáte to, chlapec dostal príležitosť zarobiť veľa prachov tak sa pustil do hry o ktorej predtým absolútne nemal šajnu očo v tej hre ide, keď to zistil, modlil sa, aby to už skončilo. Hru vyhral, peniaze poslal domov ale ten záver, sakra som to nečakal! Dal by som 4 hviezdy ale za ten premňa nečakaný záber 5. PS: Nápad a atmosféra na jedničku.

Milionář z chatrče (2008)

Videl som skvelý, silný film. Osobne som predpokladal predtým, ako sa odhodlal si ho pustiť. Veľmi pekne poukázaná bieda v indii, tu človek, ktorý má srdce si bude v duchu hovoriť, že sakra, ešte že som tam neni a bude rád že je ako je, má domov, rodinu a netrpí a nemusí sa predierať životom, ako nám Boyle chcel poukázať týmto silným filmom! Ten príbeh ako dvaja chlapci spolu vyrastali, zarábali so všetkými možnými spôsobmi nato, aby mali čo jesť bol pekne natočené. Naozaj sa mi to páčilo, vytknúť tomu neni čo. Pekné, pekné a ešte ráz pekné. PS: Freida žiari viac ako kedykoľkovek predtým alebo potom :-))

Válka Bohů (2011)

Príjemné prekvapenie, zaujimáve pojatie titánov a bohov na Olympe, Singh si celkom dovoliť pojať laťku podľa seba a musím povedať, že dosť efektne, Henrymu ta rola sadla ako decká prdelka na šerbel, plus krásna Freida Pinto, Rourkovi alias Hyperiónovi rola tiež sadla. Bavil som sa a absolútne nenudil. 90%

Tři mušketýři (2011)

Tak kto od tohto filmu čakal kvalitu filmu Gladiátor tak je bud blby alebo nevidel trailer. Ja som neuvazoval nad logikou ani nad tym ci je normalne v 17. storoci postavit vzducholoď z 15timi automatizovanými kanónmi, druhá loď 4x väčšia ako prvá so smrtkou na nose držiaca kríž a bibliu, nesymatický Richelieu a kráľ, ktorý vyzeral ako 12 ročný synek s umelým fúzmi. Nie to som nečakal, chcel som sa odreagovať a tento film splnil svoj účel, bavilo ma to, oldschool súbore, obzvlášť "úvodný fight" bol skvelý. a hlavne mi stačilo keď som videl sexy Millu, sympaťákov MacFadyena a Luke Evansa, Orlando potešíl, Mads ako obyčajne bez oka, heather Raya Stevenson a Lerman, ktorého nechali vyšantiť sa čo sa týka fightov a pridali ktomu trocha tej akrobacie. Keby režisér mal po ruke "logickejší" tzv. kvalitnejší scénar, vypustil odtiaľ tie v tej dobe scifi prvky a držal sa viac knihy tak by to tento film mal iné ohodnotenia. Ale ako vravím, mne sa to páčilo. Film hodnotím tak 70% a plný počeť samozrejme zato môže Milla a Gabriella.

Green Lantern (2011)

Predčil moje očakávania, páčílo sa mi to naozaj dosť, hlavne Blake Lively :-)

Božská relikvie (1986)

Skvelé akčné scény vlastne brutálne namakané! proste akcie ktoré predávadza Jackie sú AKCIE s veľkými písmenami. A navyše milujem HK a milujem Jackieho Chena!

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

"Jsem teplej po tvou kundu" :-D a opäť ďalší diel nesklamal, smial som sa ako nikdy :-D :-D scéna ked sejmuli santu a potom mu hlavu zašivali z nej som nemohol :-D a vôbec, videli ste Dannyho Treja vo svetríku so stromčekom? Ak nie, tak dotoho! :-D