Lemonade Mouth (2011) (TV film)

Ač neuvěřitelně naivní a totálně americký film, s nechutně předvídatelnou, neuvěřitelnou a naprosto nereálnou zápletkou, mně se to celkem líbilo. Hlavní herci byli povětšinou sympatičtí, celkově ta parta, a písničky dost chytlavé, jedna mi zněla v hlavě celé odpoledne. Takže takový lepší průměr. Na Disney Channel dobré.

Mansfieldské sídlo (1999)

Nejdříve musím říct, že MILUJU všechny knihy od Austenové a jejich adaptace, ale bohužel tohle není jedna z nich, hlavně proto, že to to není adaptace, ale spíš film tak lehce inspirován Janiným románem Mansfeild Park. Spousta scén je tam o dost jinak, více či méně, než v knize, což by ještě šlo, ale většina z nich je totálně mimo, jako třeba ten rádoby ohňostroj s holubicema nebo Fannyino "ano", to prostě Fanny v knize nikdy neudělala, nebo ten sex a nebo ta scéna s kresbami otroků a tak dále, a tyhle menší, ale častěji větší, detaily přispívají k totálnímu nabourání, nebo spíš totálnímu selhání vytvořit jakoukoli atmosféru podobnou té v knize. Henry Crawford tu vypadá skro jako správnej chlap a vlastně tu vůbec není vysvětlené, proč jím Fanny tak pohrdá. Dvě hvězdičky a to ještě přimhouřím oči, dávám je za výkony Frances O'Connor, Jonnyho Lee Millera a Hugh Bonnevilla jako úžasného pana Rushwortha, za nádherou hudbu a skvělou scénu s tancem na plese, která vystihuje to napětí z fyzické blízkosti. Toť vše. Edit: Ještě musím zkritizovat naprosto příšerně odfláknutou výpravu. Ty kulisy byly vážně děsné.

Zelený sršeň (2011)

Že to bude až taková blbost, jsem nečekala. Trailer byl nadupaný, tak jsem se těšila na akční zábavu, ale byla to nebetyčná nuda. Dvakrát jsem se to snažila dokoukat a dvakrát jsem neuspěla. Nevím, jak to dopadlo, a co je důležité, je mi to jedno. Nevyvolalo to ve mně nejmenší chuť to vědět. Hlavní "hrdina" Britt je nechutný, rozmazlený frajírek a rádoby playboy, který by zasloužil jednu do....mužských částí. Kato je docela vtipný, ale nechá po sobě šlapat, jak kdyby byl rohožka. V podstatě dělá Brittovi holku pro všechno. Cameron Diaz je už jen hořkokyselá shnilá třešeň na dortu. Ta ženská prostě neumí hrát.

Pokání (2007)

Tohle je tak emocionálně vyčerpávající film, že se člověk na něj nemůže podívat, kdykoli se mu zachce, ale musí být v té správné náladě. Proto jsem zjistila, že jsem ho teď zhlédla teprve podruhé, od té doby, co jsem na něm byla v kině. Joe Wright už v Pýše a předsudku ukázal neuvěřitelný cit pro detaily a preciznost, která je v tomhle příběhu velmi důležitá. Divák je celou dobu napnutý, co se tedy vlastně stalo, jak a proč, a konec je překvapivý a smutný. Briony ve věku třinácti let je malá, krutá osoba a je obdivuhodně zahraná talentovanou Saoirse Ronan. Keira Knightley a James McAvoy jsou tradičně skvělí. Scéna v knihovně je legendární. Filmový konec je úplně jiný než v knize, nejdřív mě to docela mrzelo, protože to, jak Briony jako stará paní jede do hotelu, do domu, kde jako malá bydlela, je velmi emotivní. Ale ve filmu by to tak být nemuselo. i když co se týče konce, je z pohledu knihy docela ošmelený. Ale za to je mnohem emocionáněji ukázaný příběh toho, jak to skutečně s Robbiem a Cee dopadlo. Za jednu věc jsem ráda, a to, že zkrátili tu část o ústupu k Dunkerque, ta byla v knize zdlouhavá. Jinak celkově je film prostě dokonalý. Dokonalé filmové zpracování tragédie dvou životů, zničené fantazií jedné malé holky.

Thor (2011)

Musím říct, že ač jsem původně, v samém začátku, neměla v úmyslu tenhle film vidět, jsem ráda, že jsem to udělala. Jsem comics geek, žeru je všechny, takže jsem si nakonec ani Thora nenechala ujít, i když je v hlavní roli Chris Hemsworth, kterého nijak extra nemusím, ale když už jsem teda četla, že je to nejlepší komiksové zpracování filmu, šla jsem do toho. Nakonec se z toho vyklubal úžasný zážitek, i přes ten otřesný dabing. A film přecpaný intertextualitou, ale to už odbočuju :D Myslím, že toho Thorova bratra, Lokiho, můžu vyhlásit za nejvíc sexy filmového padoucha tohohle roku. Byl úžasnej. Ale to nebyl v tomhle filmu sám, Chrise jsem nakonec vzala na milost (ty modré oči!) a Natalie Portman je jako herečka skvělá, o tom žádná. Co se týče filmu, moc se mi to líbila, mluvící scény nebyly ukecané, akční scény byly dechberoucí. Fascinovala mě ta technická dokonalost všech těch světů a přístrojů. Kovový padouch ála "megazord" byl cool. A stálo za to si počkat na sécnu po titulkách. S.H.I.E.L.D. rules. Btw. měla jsem šok, když jsem zjistila, kdo to natočil, sice jsem to zjistila předem, ale v životě bych Branagha na takovýhle film netipla.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Od začátku jsem věděla, že to nebude žádný zázrak, protože Will a Elizabeth pro mě byli důležitou součástí děje a nenávidím Penelope Cruz, přičemž ti první tam nejsou a ta druhá ano. Ale řekla jsem si, jo, je tam Johnny Depp, je tam Barbossa, bude to dobrý. No nakonec se z toho vyklubal takový pirátský průměr. Bylo to asi tak stejné jako dvojka, což je pro mě nejhorší film z té trilogie, ale koukat se na to dalo a často jsem se pobavila, i když někdy už to bylo přitažené za vlasy. Nejvíc mě asi dostaly upíří mořské panny (špičaté zuby a shoří na slunci? Come on...), i když scéna s bitkou ve vodě byla vynikající. Černovous jako padouch nestál za nic, ta strašná Angelica v podání Penelope se tam pořád ochomýtala, Jack měl blonďatý melír a Barbossa vypadal v té paruce jako idiot a stařec a ne jako jedna z mých nejoblíbenějších postav. Pro mě byl Barbossou na poslední dvě minuty, kdy si konečně nasadil svůj pirátský klobouk. V podstatě mě ten film bavil na části, jako celek ani tolik ne. Scéna u pramene mládí byla celkem působivá, všechna ta mlha a pak ten vodní vír a trhání masa, ve 3D to musel být zážitek, díky bohu za 2D. A nebyla tam Černá perla (aspoň ne v životní velikost)! Piráti bez Černé perly? WTF?! Co ale musím ocenit byla hudba, převážně starý dobrý ústřední téma; pirátský veterán Zimmer opět zabodoval.

Flubber (1997)

Jako malá jsem tenhle film milovala. Vím, že kvalitativně je to průměr, ale ty 4* si z nostalgie neodpustím :)

Návrat do Modré laguny (1991)

Brian Krause je tu neuvěřitelně roztomilý, ale to je asi tak všechno, na co se tu dá koukat, jinak je to v podstatě zidealizovaná ptákovina. Ale byl to celkem pěkný. Jednou, dvakrát, Znovu už ne.

Hlavně nezávazně (2011)

Hmm, jsem tak trochu rozpolcená, v podstatě se mi to docela i líbilo a byl to pěkný film, ale začátek byl divný a celkově se to celkem táhlo a i když se to tvářilo jako film s originální zápletkou, objevilo se tam spoustu klišé. Na druhou stranu to bylo docela milé, hlavně díky Ashtonovi a Natalii, kteří byli výborní, a vedlejší herci byli občas taky dobří, třeba jako střelená asistenka produkce nebo co a podobně. Občas jsem se hodně zasmála (kytice mrkve mě dostala, jsem čekala, s čím přijde, ale tohle by mě nenapadlo, nebo když začne Emma do Adama divoce bušit :D), občas to bylo divné. A ten jejich seriál vypadal úplně jakio kopie HSM :D Zatím nemám potřebu se na tenhle film podívat znova. ale třeba se to změní, protože slušných romantických komedií není nikdy dost.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Největší šok jsem měla na konci, ale k tomu se dostanu. Na to, že to bylo finále největší sci-fi ságy všech dob, to teda ze začátku nemá dost velký grády, ale zhruba tak od půlky filmu se to mění. Druhá půlka by byla výborná, kdyby mi Ewokové nepřipadali jako oživlí plyšáci. Říkala jsem už, že wokieové mi přijdou strašně otravní? Nechci se nikoho dotknout, ale Chewbacca/Žvejkal je pro mě jedna z nejotravnějších postav všech dob. Každopádně závěrečné setkání a souboj Anakina/Darth Vadera, Luka a císaře/imperátora (titulky mají jiný překlad, než jsem zvyklá z dabingu) byl fantastický, výborný. Bohužel jedině za to bych dala 5*, za celý film dávám 4*. A teď můj šok - věděla jsem, že se na konci objeví Anakin, z dětství jsem si to pamatovala, ale když se tam objevil Anakin v podání Haydena Christensena vzhledem z Epizody III, čelist mi spadla až někam do sklepa, protože jsem to vážně nečekala. Samozřejmě, že ta verze, co mám, musela být nějak upravená po dokončení ságy, ale nečekala jsem to. Nejsem si úplně jistá, jestli jsem tím spíš nadšená nebo znechucená. Edit: Hrozně mě štvou nesedící detaily, za které ale ovšem Epizoda VI nemůže. Obi-Wan tu vykládá, jak v Anakinovi hned viděl potenciál a vycvičil ho - k čemu tedy v Epizodě I Qui-Gon Jinn? A proč tam teda Obi-Wan protestoval proti Anakinovi? A Leia tu vypráví, jak si na matku matně vzpomíná. Proč tedy Padmé umřela při porodu? Vím, že to je chyba novějších epizod, ale stejně.