Hvězdná brána (1997) (seriál)

Seriál, na kterém jsem vyrostla a který ve mě zažehl lásku k sci-fi žánru. Totální klasika a jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. Výborný tým postav (myšleno gen. O'Neill, plk. Carterová, dr. Jackson, Teal'c, gen. Hammond, dr. Fraiser, žádná Vala, Michell, Jonas Quinn, dr. Lamová nebo gen. Landry, ti mi nikdy nesedli a na původní členy týmu nebudou mít nikdy), skvělé nezapomenutelné hlášky, legendární momenty a scény, akce, drama, napětí, láska, vesmír, mimozemšťani, krimi. To všechno v sobě spojuje tenhle fenomenální počin. Samantha Carterová se stala mou hrdinkou, po které jsem si převzala jméno/nick, a bez O'Neilla to není SG-1. Nejlepší řady - 4., 6., 7., od 8. a obzvláště 9. řady to šlo lehce do háje, za což mohla především změna obsazení. Nicméně stále je to pro mě nesmrtelný seriál, na který se budu vždy dívat jen s radostí a potěšením.

Kick-Ass (2010)

Upřímně by mě nikdy nenapadlo, že akční film plný dost expilicitního násilí se stane jedním z mých nej. Když jsem ho viděla prvně v kině, nic moc jsem od toho nečekala, ale odcházela jsem naprosto nadšená, úplně mě to vtáhlo. Člověk se prostě ani chvíli nenudí. Hlavní (super)hrdina Dave (Aaron Johnson) je prostě úžasný outsider, myslím, že mu to nikdo nemohl mít za zlý, že chtěl zkusit potírat zločin jako superhrdina, ale přitom byl roztomilý. Rozhodně nejlepší postava filmu je Mindy, Chloe Moretz byla prostě dokonalá. Mark Strong v typické roli záporáka byl jako vždy neodolatelný. A co dělá tenhle film tak skvělý? Je to akce, humor, komiksová atmosféra, super postavy, ale hlavně je to příběh o normálním klukovi, co se rozhodl změnit svět a ukázal všem, že i jeden člověk může dosáhnout velkých věcí. A taky je to nářez :D Matthew Vaughn for the win! :)

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Co o tomhle filmu říct. V podstatě jsem se na to podívala, jen abych už konečně věděla, z čeho jsou všechny moje kamarádky tak unešený. Ale tenhle typ filmů není zrovna můj šálek čaje. Takhle, technicky byl ten film zpracován a natočen výborně, o tom žádná, a též herecké obsazení je více než ucházející (tedy, HBC, ehm.. :D). Ale celkově se mi nelíbil děj a ani ty písničky nebyly nijak závratně úchvatné. Muzikálové horory zřejmě nejsou pro mě to pravé.

Báječný svět shopaholiků (2009)

"They said I was a valued customer. Now they send me hate mail." Jsou filmy, na které můžu prostě koukat pořád a zas a znova a nikdy se mi nezprotiví, jako je tenhle. Další romantická komedie, řeknete si. Ano, ale proč ne, když je to tak příjemný film? Výborná Isla Fisher, okouzlující Hugh Dancy, Kristin Scott Thomas se skvělým francouzským přízvukem, vtipy, které jsou povětšinou vtipné, romantika, která není přitažená za vlasy - já mám vše, co potřebuju, abych si tuhle romantickou komedii vychutnala. A navíc to člověka donutí zamyslet se nad tím, jestli vážně nekupuje příliš mnoho věcí, které vlastně nepotřebuje. A takhle nízké hodnocení si tenhle film opravdu nezaslouží.

Kouzelná romance (2007)

"I've been dreaming of a true love's kiss..." Krásná romantická hraná pohádka se skvělým obsazením a nádhernými písničkami a soundtrackem. Pokud se chcete podívat na film, kde od začátku víte, že všechno dobře dopadne, všichni najdou pravou lásku a budou žít "happily ever after", a zároveň si u takového filmu zarelaxovat, zasmát se a zavzdychat si, pak je Kouzelná romance ideální volba. Připočtěte k tomu roztomilou Amy Adams, skvostně narcistického Jamese Marsdena jako prince, Patricka Dempseyho v roli milovníka, Timothyho Spalla jako mistra převleků a přízvuků a Susan Sarandon jako zlou čarodějnici plus jednoho dokonalého (ne)mluvícho hlodavce, vyjde nám kouzelný lektvar na všechny starosti. Nemuselo by se to ovšem odehrávat v New Yorku, jako pomalu všechny americké filmy, ale tak co člověk už nadělá :)

Šifra mistra Leonarda (2006)

Po úžasném zážitku z knihy velké zklamání. Knihu jsem přečetla jedním dechem (a ano, vím, že je to podivný mix faktů a mýtů, ale je to strhující), kdežto film mě tolik nebavil. Možná kdybych předtím tu knihu nečetla, bavilo by mě to víc. Těžko říct. Možná mi nevyhovovali herečtví představitelé. Hankse a Tautou nemám ráda, dobře, ale Paul Bettany je super, jen mi nesedí na tuhle roli a v rolu Bezu Facheho jsem si teda Rena taky fakt nepředstavovala. Ian McKellen je výborný herec, ale Teabing je takovej prevít a to my víme, to on umí, ale tady mu to porstě nejde. Ne, tohle nebyla povedená knižná adaptace.

Příběh žraloka (2004)

"Takhle ta písnička není, vole!" Úžasný animák se spoustou hlášek, sice se na to nedá koukat pořád, ale čas od času ano, a je pořád tak vtipný jako předtím.

Marie Antoinetta (2006)

Největší filmová nuda. Dobře, možná ne největší, ale už jen asi u těch 20 minut, které jsem to vydržela, jsem se mohla uzívat. Mám Kirsten ráda, ale ani kvůli ní jsem nebyla schopná koukat dál. Nuda nuda nuda.

Správci osudu (2011)

Překvapivě zajímavý a napínavý film žánru romantcká sci-fi. Příběh je netradiční a hrozně dobře vymyšlený. Vyjdete z kina s tím, že podoboný film jste ještě neviděli. Mám moc ráda Emily Blunt, takže to bylo další plus. Chvílemi jsem si sice říkala, že občas to s těmi "náhodami" až moc přehánějí, že tomu snad nikdo nevěří, že tohle se děje normálně, naštěstí se později dovíme, že něco z toho vlastně až takové náhody nebyly. Prostředek filmu je docela ukecaný, ale konec to vynahradí, protože tam je konečně ta pravá akce, napětí a rozuzlení. A stejně se nedovíme vše. Každopádně jsem moc ráda, že jsem tenhle film viděla a že mě nezklamal, spíš naopak. Asi teď budu často přemýšlet, jestli se všechno v mém životě děje náhodou :D

Propadlí lásce (1997)

Podívala jsem se na to, protože nic lepšího zrovna nedávali a měla jsem zrovna čas, ale nakonec se mi to docela líbilo. Meg Ryan vážně bývala královna romantických filmů, i když tady má trošku netradiční roli a byla úžasně nalíčená, mnohem výrazněji než obvykle. Děj byl na romantický film docela netypický a rozuzlení celkem zajímavé. Akorát konec byl docela natažený a už bylo jasné, jak to dopadne a člověk jen čekal, jak to udělají. Nicméně 3*, byl to celkem pěkné.