Stalo se (2008)

Čekal jsem - hodně sebevražd, hodně hororové hudby, hodně strašidelných scén, hodně pochmurné atmosféry. Dočkal jsem se - trocha sebevražd, jedné či dvou hororových hudeb, jednu strašidelnou scénu a přiměřeně pochmurné atmosféry. Šestý smysl prostě pořád vede.

Beowulf (2007)

Čeho si asi všichni všimli jako první je realistická animace - díky té mě film hlavně bavil. Další věci, které dávají tomuto filmu poměrně vysoké hodnocení (ode mě) jsou hudba,příběh a kupodivu i povedený český dabing. A krásná Angelina Jolie se nedá opomenout. Pozn. Tenhle film bych chtěl vidět v IMAXu - závidím těm, co na něm v tomto kině byli.

Žena ve vodě (2006)

Je to taková "hororová" pohádka pro dospělé. Bavit mě to začalo až od poloviny, ale byl jsem asi hodně naivní, když jsem čekal něco jako Šestý smysl. Ale samotná pohádka se mi líbila. Na tento film prostě musíte mít náladu.

Putování tučňáků (2005)

Nejprve mi to připadalo jako nuda. Dokonce jsem to chtěl vypnout, a už nikdy to nedokoukat. Pak ale přišli "noční tance" tučňáků, a film (dokument) začal mít zajímavý spád. Královská byla také hudba.

Jumper (2008)

Na tento film jsem se těšil, pro jeho téma - teleportování. Proto jsem si ho taky půjčil. Teleportování se mi dostala mnoha, takže jsem byl rád. Rád jsem byl taky za zmínky o Praze ;).Plus je také poměrně dobrý herecký výkon Haydena Christensena. Dobrá ironie je ta, že na DVD je napsané akční film roku, ale akce byla podle mě právě ta největší slabina.

Mamma Mia! (2008)

Moc hezky udělaný film, s opravdu krásnými písničkami. 1 hvězdička je za humor, kterého je ve filmu opravdu hodně. 2 hvězdičky za skvělé herecké výkony - hlavně Meryl Streep, která mě čím dál tím více překvapuje! A ty poslední dvě hvězdičku pro již zmíněné písně, které si zpívám ještě tři dny po návštěvě kina. ABBA je prostě něco! Sečteno podtrženo → pro mě film léta (ne-li roku).

Iron Man (2007)

Zpruvu nuda a potom...o něco menší nuda. Chtěl jsem to brát jako předkrm pro hraného Iron mana, ale spletl jsem se. Jestli by tohle měl být předkrm tak hlavní chod by musela být blbost. A to hraný Iron man určitě není → Už se mi na něj zbíhají sliny!

Renesance (2006)

Když jsem upoutávku na tento film viděl minulý rok v Kinoboxu, řekl jsem si že to bude velmi dobrý film. Počkal jsem si ale na DVD, které se do naší půjčovny dostalo až teď. Samozřejmě co mě první zaujalo, jako určitě mnoho lidí, byla "černobílá" animace. Ta mi zprvu vyhovovala, ale v některých záběrech byla na škodu. Další zápor bylo nekonečné natahování. Někdo samozřejmě řekne, že jinak by to nešlo, ale myslím si, že aspoň třeba o deset minut, by se to dalo zkrátit. Ale abych pořád jen nekritizoval - velmi se mi líbila Paříž roku 2054. Zajímavé byli napříkld prosklené cesty a chodníky ;) Nakonec jsem se rozhodl pro 3 hvězdičky.

Úhel pohledu (2008)

Velmi dobře udělaný film, s velmi dobrou hudbou. Působivé zastřelení "prezidenta" je jenom další plus!