Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Tak tenhle krteček byl snad první, na kterého jsem se díval. Taťka mi ho dovezl na videokazetě. Viděl jsem ho několikrát. Je to plně dojemný umělecký skvost hodný dětského světa a podivení nad opravdovostí, která dnes chybí mnoha filmům. Dokáže rozplakat i příjemně zajřát u srdce. Naproto plně vnímáte toho báječného vítečníka. Nechci to více popisovat, tohle se musí vidět. Měl by tady být seznam nejlepších pohádek. Tento by patřil do první dvacítky.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Měním své hodnocení po čtvrt roce na pět. Tklivá melodia jasně distingovaná od všeho ostatního. Tmavá atmosféra. Dokonalé výkony. Třeba při umírání pana Humberta v 12, posledním díle. Ředitel se skvělou pohybovou performací. Návrat z války. Chvilky, které vezmou za srdce jsou opravdové a uvěřitelné. Těžko vidět něco lepšího. Tento seriál si vytvořil nesmazatelné své místo v historii české kotliny.

Tele Tele (2000) (pořad)

Prdlý humor, který nemá konkurenci. Začátky byli plné, tedy plnohodnotné. Ale postupně jsem byl zklamanější a zklamanější až jsem se začal flákat a přestal se na to dívat. No respekt. Hvězda jen za vytvoření něčeho nového do české rádoby-kinematografie.

Hráči se smrtí (1990)

Tento film jsem toužil shlédnout od svých 11 let, kdy jsem ho viděl poprvé. Když jsem ho viděl po nějakých třech letech zážitek byl stejně podobně dojímavý a tajemný. Chtěl bych se přidat k těm experimentárorům, co si neváží života. Já ho mám rád, ale jsem divoký, nezbedný, neslušný a baví mě zkoušet nové věci stejně jako je.

Přátelé (1994) (seriál)

Musím přehodnotit své hodnocení o jednu hvězdičku. Seriál má své plusy, jako třeba své protagonisty, které se staly ve filmu, knihách a hlavně v psychologii téměř prototypy určitých osobností. Tento výtvor nenudí a nabízí příjemnou podívanou do života lidí v New Yorku a jejich sociální a společenské vlastnosti. Průzračí se zde jejich slabosti, úchylky a snažení se zaujmout své přátele. Pro mě ale stále nepochopitelný fenomén.

Copak je to za vojáka... (1987)

Tohle je prostě království filmu. Zeleň, umění člověka pomoci a vzrušení z české krajiny.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Jedna z nejlepších komedií doby po revoluci. Komediální umění Bolka je na tak vysoké úrovni, že se občas bojím, že spadne. Zde ale nespadl. V manéži už mu to ale bohužel tak moc neklapalo. Všichni tento film známe a já jsem u něj prožil mnoho sexuálních vzpomínek. Zejména díky drahému autu BMW a poté návštěvě nočního klubu. Bez čepice se u nás na základce stalo asi nejpoužívanější slovo za ty roky. A k tomu patří jen díky a hluboká obdiv s pěti hvězdami.

Blbec k večeři (1998)

Skládám poklonu před nejlepší komedií všech dob. Nikdy za celý život jsem se nezasmál jako u tohoto skvělého výtvoru, který podle mě změnil svět komedie. Viděl jsem ho jenom dvakrát, ale tak radostný večer jsem ještě neměl. Vždycky na něj vzpomínám. Rád bych ho měl na DVD. Největší sranda je ten největší blbec, který staví věci ze sirek. To je tak kreciozní, že to snad ani není možné. Dokonalost sama nás zavádí až ke konci, kdy oba dopadnou špatně díky blbosti. A blbost je v čechách aktuální.

Smrt krásných srnců (1986)

Poměrně hezký film, který se pro mě stal povinností poté, co jsem se dozvěděl o příběhu. A nejvíce mě zaujal tatínek Oty Pavla, který prodal vysavače i v obci, která nebyla elektrifikovatelné. Nebylo to kvůli tomu, že se vyspal se ženou. Jeho tatínek musel zažít neuvěřitelné dobrodružství, tím více bylo však bolestivé, když spolu se synem odcházeli do koncentračního tábora. Přál bych si, abychom na každém člověku poznali jaká je s ním zábava a trávili s takovými lidmi více času. Smrt krásných srnců je pro mě příběh, který je tak zatažený za uši, že uvidíte i bubeníka co bubnuje zprávy a chce za to pár krejcarů. To mě dostalo a kvůli tomu bych chtěl tento příběh vidět znova.

Dallas (1978) (seriál)

Pro mě první americký seriál. Je tak skutečný a zasvětil celý náš stát do bohatství ameriky. Podle mě lidé co jedou do Texasu, tak tam jedou kvůli tomuto seriálu. Je to opravdu zasvěcený film. Modlil jsem se, aby mě mamka pustila z postele a já se mohl dívat. Klidně jsem spal odpoledne, abych se mohl dívat na mého oblíbeného Bobbyho a Suelin. Postupně jak jsem dospíval jsem si však uvědomil, že ve světě je více vyjímečný a obdivovaný Jear. Ano, ten velký vůdce ropné společnosti, který po nějaké době přijede ve velké limuzíně a převezme kontrolu nad společností. Nikdo neví kde byl, jenom on sám. Nikomu to nevysvětluje pořádně, on je pro mě vzor muže. Nasadil sám sebe na lajnu svého otce, který byl velmi tvrdý a mrzelo mě, že musel zemřít. Společně dělali s Jearem skvělou dvojku, když ho usměrnoval. Líbili se mi jeho boje s konkurencí, jeho jízlivá kritika, která druhé naprosto umlčovala a dostávala na kolena k zemi. Jear navěky !!