Nekonečný příběh (1984)

I přesto, že knížky ze zásady nečtu (hold jsem nevzdělanec, no), tak jsem dokonale chápal, co Bastien prožívá. Okouzlující atmosféra a prostředí mi nestačí, nevím proč, ale NeverEnding Story mě nedokázalo příliš zaujat ani kdyz jsem byl malý, natož ted. Možná je to proto, že jsem od toho čekal daleko víc.

Mistr neznámého boje (1993)

I po několikaletém opětovném zhlédnutí znovu zafungoval, možná ještě líp.

Tankový prapor (1991) odpad!

Na světě je krásné to, že každý máme jiný názor na kvalitu a zábavu.

Nástrahy velkoměsta (1984)

"Pak ten hnůj odvezu, pak ho zas rozházím- celý den neuvidím nic než hovna". Tuhle komedii nelze jinak než hltat plnými doušky. Přál bych si to znovu vidět poprvé, jako když jsem byl malý.

Nebe a dudy (1941)

Jednoduchý, ale velmi upřímný a milý příběh s výkyvy dobrých a špatně udělaných scének a hlavně v něm exceluje velikán českého filmového umění Jindřich Plachta, ale ten tam samozřejmě neni jediný, co skvěle hraje.

Oggy a škodíci (1998) (seriál)

Asi ten nejbláznivější seriál, který znám. Nic kvalitního se v tom hledat nedá ale je to docela slušná sranda.

50x a stále poprvé (2004)

Ne že by to bylo naprosto dokonalé, ale ukazuje to, jak by měla vypadat správná romantická komedie protože dneska už ji umí natočit málokdo.

Kačer Daffy: Fantastický ostrov (1983)

Výběr těch extrémně nejlepších grotesek od Looney Tunes spojené v úžasný snímek. Kazetu s tímto filmem si hlídám jak oko v hlavě :).

Osvícení (1980)

Tak jako je tráva zelená, slunce svítí, tak The Shining není film, který by šel ohodnotit jiným hodnocením, nežli plným počtem. Toto veledílo je oslava režisérského umu. Mělo by být ukazováno nejen jako šablona, podle které se mají točit filmy, ale hlavně jako nejdokonalejší film v dějinách lidstva nebo alespon já dokonalejší neznám. Pokaždé mě uchvátí víc a víc a hlavně: Ten film nemá naprosto jedinou chybu a oči se z něj odtrhnout nedájí. Natočí ještě někdy někdo dokonalejší dílo? Asi těžko.

Damien (1978)

V prvním klasickém díle jsem se jako malý dověděl, že číslo 666 je číslo zvířete - bestie - satana, že ne každý film končí dobře a že zlo vládne a vládlo světu :). Od prvního dílu je toto už značný propad. Možná tomu trochu uškodilo to, že toto pochází z dílny amerických tvůrců, ač mám americké horory určitě radši než britské. Jediný neměnný fakt je hudba, ta je stále stejně výborná