Bratři jak se patří (2003)

Povedená komedie s originálním nápadem o dvou bratrech k sobě srostlejch. Ztvárnili je Matt Damon jako Bob a Greg Kinnear jako Walt. V dalších rolích se tu vobjeví: Eva Mendes, Seymour Cassel, Cher, Meryl Streep a další. Snímek natočila americká dvojice bratrů - režisérů Peter Farrelly a Bobby Farrelly, kteří maj na svědomí i filmy jako: Blbý a blbější, Něco na té Mary je, Já, mé druhé já a Irena, Těžce zamilován, Agent Bílá krvinka, Fanaticky zamilován nebo Návrat blbýho a blbějšího.

(Ne)zadaní (2013)

Tento snímek sice nepřináší nic novýho, ale přesto se na něj příjemně kouká. Je vo třech kamarádech (Jason, Daniel a Mikey), kterejm je kolem sedmadvaceti, přičemž každej z nich pochází z jinýho zázemí. Jedno ale maj společný: zájem vo ženský a taky vo jejich vzájemný přátelství. Co nakonec vyhraje? A navíc se v týhle komedii dozvíte nový informace z praktickýho života, jako třeba jak se vyčůrat, když vám po požití viagry několik hodin stojí péro. Snímek natočil jako svůj debut a podle vlastního scénáře americkej režisér Tom Gormican. Třeba zaujme i vás.

Divoké historky (2014)

Tento snímek z argentinský produkce mě velice příjemně překvapil. Je složen ze šesti povídek, který na diváka působí jako pestrá mozaika životních náhod a osudů, kterejm se snad každej musí smát! Je to prostě epesní úlet! Není proto divu, že tento snímek byl nominován na sošku Oscar v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Natočil ho podle vlastního scénáře argentinskej režisér Damián Szifrón, kterej má dosud na svým kontě jen několik filmů a TV-seriálů. Koukněte se na „Divoké historky” a nebudete litovat!

Pád do tmy (2005)

Tento film by měli vynechat jedinci trpící klaustrofobií, protože jinak budou trpět ještě o stupeň víc. „Pád do tmy“ je velice povedenej hororovej film, při kterém se vopravdu budete moc bát! Je totiž děsně napínavej až do samotnýho závěru, kterýho se dočkáte po 96 minutách. Navíc dojde v průběhu samotnýho snímku k úplný změně žánru, tak jako to bylo znatelný třeba u filmu „Od soumraku do úsvitu“ (1996). To se budete divit... Horor natočil britskej režisér Neil Marshall, kterej má na svým triku filmy jako: Combat, Psí vojáci, Soudný den, Centurion nebo Tales of Halloween. Tak tedy pevný nervy při sledování tohoto vskutku napínavýho filmu!

Miluj souseda svého (2014)

Výborná komedie, v níž září americká herecká legenda jménem Bill Murray, kterej zde ztvárnil stárnoucího a nevrlýho dědka Vincenta. Celej snímek provází příjemně černej až absurdní humor, u kterýho se budete vopravdu smát. Film natočil americkej režisér Theodore Melfi, kterej toho zrovna moc na triku nemá – spáchal dosud jen TV-film „Winding Roads“ (1999) anebo celovečerák „Skrytá čísla“ (2016).

Dítě číslo 44 (2015)

Tohle je velmi napínavej kriminální thriller, odehrávající se v kulisách Sovětského svazu 50. let 20. století za vlády Stalina. Chvílemi se vám strachem a hrůzou budou ježit všechny chlupy na těle, pokud ňáký máte. Celej film je totiž dost temnej a ponurej. Byl to obraz budování socialismu v tý velký Ivanově zemi. Snímek vznikl podle románu „Child 44,” kterej v roce 2008 napsal anglickej spisovatel Tom Rob Smith (česky román vyšel pod názvem „Dítě číslo 44” v roce 2009). A knihu zfilmoval švédskej režisér Daniel Espinosa, kterej má na svým triku snímky jako: Babylonská nemoc, Láska navzdory, Snadný prachy nebo Nepřítel pod ochranou. Celej film se natáčel na území Čech, zejména pak v Praze a v Ostravě. Například i na stanici Anděl pražského metra, kde poprvé v jeho historii byl kvůli natáčení zastaven na několik hodin provoz. V tomhle filmu si jednu z epizodních rolí zahrál i můj pražskej kámoš Lukáš Rejchrt.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Poprvý jsem zkouknul velkofilm „Star Wars: Poslední z Jediů“ (Star Wars: The Last Jedi) ve verzi 3D s českým dabingem v multikině Cinema City v Plzni, kam jsme 30. prosince 2017 vyrazili s přáteli. Byla to ohromující vizuální podívaná, pastva pro voči, spousty záběrů s nezapomenutelnými efekty. Avšak po skončení promítání jsme se shodli na tom, že snímek byl příliš zdlouhavej a že moh bejt zkrácenej a trochu prostříhanej. Zejména nudný byly ony smutný a dojemný okamžiky filmu, kdy se divákovi měly do vočí nahrnout slzy, což nefungovalo. Ale kdyby tenhle film zkrátili ze 150 minut na 2 hodinky, pak by byl únosnej. Vím, že americkej režisér tohohle snímku Rian Johnson (předešlý filmy: Zmizení, Bratři Bloomovi nebo Looper) za to nemůže, že vo dýlce filmu rozhodují téměř vždy producenti. A ještě doplním, že tenhle velkofilm je díky firmě Magic Box dostupnej i na českým trhu na DVD i na Blu-ray vod 25. dubna 2018.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tak tohle je velmi povedená akční komedie, která si tak trochu utahuje ze všech možnejch špionážních filmů. Tenhle skvělej a napínavej snímek natočil britskej režisér Matthew Vaughn, kterej se může pochlubit filmy jako: Po krk v extázi, Hvězdný prach, Kick-Ass, X-Men: První třída a na rok 2017 chystá Kingsman 2. Film „Kingsman: Tajná služba” vznikl podle knihy „The Secret Service,“ kterou společně spáchali dva britští autoři, Mark Millar a Dave Gibbons a která vyšla v Anglii v roce 2012 (česky dosud nikdy nevyšla). Rozhodnete-li se koukat na tenhle film, pak se můžete těšit na herce jako: Colin Firth, Taron Egerton, Mark Strong, Samuel L. Jackson, Sofia Boutella, Sophie Cookson, Michael Caine, Mark Hamill, Jack Davenport, Edward Holcroft, Geoff Bell, Bjørn Floberg, Hanna Alström, Jack Cutmore-Scott, Corey Johnson a další. Přeju hezkou zábavu!

Ledová archa (2013)

Tenhle sci-fi snímek se celej natáčel na území Český republiky, Prahy, v Barrandov Studios a taky v rakouskejch Alpách. Vznikl v produkci těchto zemí: USA, Jižní Korea, Francie a Česká republika. A natočil jej korejskej režisér Joon-ho Bong, kterej se může pochlubit filmy jako: Pes, který štěká, nekouše, Pečeť vraha, Mutant, Tokio! nebo Matka. Premiéra filmu „Ledová archa” proběhla 29. 7. 2013 (Jižní Korea) a v Český republice se promítnul akorát jednou, a to 8. července 2014 na filmovým festivalu Karlovy Vary. Na DVD a Blu-ray vydal tenhle snímek v Čechách 27. 4. 2016 Bontonfilm. A vo čem je tenhle film? Globální oteplování dosáhlo již takovýho stupně, že lidstvo vyvíjí chemikálii CW – 7, aby Zemi ochladilo. Když je pak látka CW – 7 rozprášena nad celou naší planetou, Země zamrzne a vše živé zahyne. Jen hrstka lidí se zachrání ve vytápěném vlaku, kterej cestuje po železnicích po celý naší planetě. Ale uvnitř vlaku taky není všechno tak, jak by mělo bejt... Píše se rok 2031 a lidstvo hledí z oken tohodle vlaku ven na zamrzlou krajinu... Ještě dodám, že tenhle film vznikl podle románový předlohy „Le Transperceneige” (Prorážeč sněhu), kterou v roce 1982 napsali francouzskej ilustrátor komiksů Jacques Lob, francouzskej spisovatel Benjamin Legrand a francouzskej tvůrce komiksů a ilustrátor Jean-Marc Rochette. Film „Ledová archa” stál studio CJ Entertainment 40 miliónů americkejch dolarů a vydělal něco přes 86 miliónů dolarů. DODATEK: a jestlipak jste postřehli, že část záběrů onoho rychle jedoucího vlaku byla pořízena v blízkosti cementárky u železniční stanice Beroun??

Marťan (2015)

Ve středu 7. října 2015 večer jsme se vydali do kina, abychom shlédli tenhle dlouho očekávanej a taky napínavej sci-fi snímek s českejma titulkama. A nikdo z nás nelitoval. Já osobně jsem byl moc zvědavej, jestli anglickej režisér Ridley Scott natočil skvělej snímek, anebo by už měl jít radějc do filmovýho důchodu... Jeho předešlý dva filmy „Prometheus” a „Exodus: Bohové a králové” totiž za moc nestály. A musím konstatovat, že „Marťan” je luxusní epický filmový dílo, který určitě stojí za to vidět na velkým plátně!! Tenhle snímek vznikl podle románu „The Martian,“ kterej napsal americkej spisovatel Andy Weir a kterej v USA vyšel knižně v únoru 2014 (česky tahle kniha vyšla v roce 2015 pod názvem „Marťan“).