Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (297)

plakát

Láska je Láska (2004) (seriál) 

První tři série jsou super, čtvrtá je kolísavá a pátá zvratová v chování postav (některé "hlavní" hrdinky se stávají spíše epizodními, některé otočí o 180°). Zpočátku mě seriál nadchl, v pozdější fázi mě víc a víc nudil. Nevím jestli zvládnu poslední sérii.

plakát

Mezinárodní terorismus (2008) (seriál) 

Dobrý dokumentární série, která má samozřejmě své mouchy. Ale pokud nejste na daná témata opravdoví "odborníci", tak vás množství předložených informací uvede základním způsobem do obrazu. Samozřejmě je nutné brát vše s jistou rezervou, aneb - dějiny píší vítězové. A BBC je západní stanice. Tudíž nelze očekávat jakákoli myšlenková shovívavost se separatistickými hnutími. Občas mi trhá uši nadužívání nejrůznější přídavných jmen, které do dokumentů nepatří. Divák si musí uvědomit jedno - vinu na nejrůznějších konfliktech mají povětšinou všechny zúčastněné strany a pokud se jednou neudělá tlustá čára za minulostí, nebude nastolen mír nikdy (viz Izrael a Palestina). Tedy pokud se všichni navzájem nezničí. :-) Bohužel tu máme ještě skupinky fanatiků a mocichtivců, kterým klid a mír zrovna nevyhovuje.

plakát

Experiment kolonie (2009) (pořad) 

Když jsem tuto "reality"show viděl poprvé v Tv, řekl jsem si, že je to velmi dobrý nápad. Což také je - skupinka v "opuštěném" post- apo prostoru, takový menší Den trifidů. Bohužel člověk po pár záběrech pochopí, že něco není v pořádku. Složení skupiny pominu - "odborníci", modelky a modelové, herci a herečky. Ale nejsou tu jasně stanovená pravidla (viz Survivor, kde víte na čem jste - štáb vás sice nenechá úplně chcípnout hlady, ale nepříjemné hladovce a možným menším úrazům se nebrání), i vůči divákům. Kdyby rovnou řekli, že se budeme dívat na jakousi mírumilovnou simulaci přežití (cílenou jako populární dokument pro mládež) v post-apo světě pomocí nápaditých vynálezů, tak řeknu super a dám 3-4 hvězdičky. Když ale se tvůrci snaží namluvit divákům jakous takous realističnost, tak mi není zrovna valno. Korunou jsou pak střety s dalšími lidmi a "náhodná" objevení potřebných součástek, letadel atp. "Huš huš, to je naše jídlo - sebrali nám všechno jídlo - už se tu neukazujte nebo něco uvidíte". Tak za takovýto přístup bych vraždil. Tvůrci buď měli okolní herce zcela vyškrtnou ze scénáře, a nebo říct jasné pravidlo, že se tu budou objevovat komparzisté (škodiči), a hlavní protagonisté se s tím budou muset nenásilnou formou vypořádat. Třebas by to šlo udělat tak, že by škodič mohl provádět cokoli, pokud není objeven, pokud by byl objeven, tak by se musel stáhnout. Když se chceme vyhnout násilí, které by ve skutečném post-apo světě přímo bujelo (stejně jako v při současných domorodých konfliktech, kde ukradení jídla znamená smrt členů komunity). Pak je tu délka projektu. Aby začal takový svět fungovat, bylo by třeba 1 roku, a pro zjištění stále potravy 2-5 let. Takže délku by protáhl na cca 3/4 roku. Pak jsou tu kamery. Autentičnost s přímým přenosem klesá k nule. Ideální pro tento projekt by byly skryté kamery ve všech místnostech a v exteriéru. Dále je tu otázka nástrojů a vybavení. Tvůrci by si měli rozmyslet, do jakého prostředí "děj" implementují, protože v každém druhu objektů by měla zůstat kompletní vybavenost a ne jen něco odsud a něco odtamtud. Prostě v rodinné zástavbě - kompletní vybavení rodinného domu; ve funkční dílně vybavení funkční dílny; v opuštěné továrně takřka nic. Osobně bych rád vyděl takový experiment, který by začal jakýmsi ztroskotáním letadla, přičemž by přežilo cca 10-12 lidí, zůstalo by jim vybavení z letadla a z jejich báglů a nalezli by téměř prázdný průmyslový areál či překladiště s pár napůl zbořenými řídícími budovami. A teď začněte od píky. Žádné bloumání a poflakování, protože jinak tu 3/4 roku nepřežijete a hra pro vás končí.

plakát

Austrálie (2008) 

Jedná se o melodramatickou limonádu plnou zeleného plátna. Abych mohl přidat další hvězdičky, by tento snímek musel být méně chladný, sterilní a umělý. Ačkoli ztvárnili ústřední dvojici skvělí herci, bylo by asi lepší, kdyby je zastoupily méně známé tváře.

plakát

Boys Love (2006) 

Tento film má velmi zřetelnou komixovost a silné pózy. To vidím jako hlavní problém filmu. Na rozdíl od divadla a anime to prostě vypadá divně. A když se k tomu připojí nižší kvalita hereckých výkonů a celkový ráz (hrozně mi to připomnělo studentský film), padá mé hodnocení na úroveň slabších 2 hvězdiček.

plakát

Asterix a Olympijské hry (2008) 

Bohužel se až příliš snaží vnášet současnost do starověkého světa a to bez samostatně fungujícího humoru. Takže člověk se tak maximálně přiusměje. Naštěstí občas prosákne sláva předchozích dílů (pancíř, "zopakuj, co jsi říkal"). Lepší dvě hvězdičky.

plakát

Božské děti (1997) 

Tento film jsem hodně dlouho sháněl, ale nemohl jsem si vzpomenout, jak se jmenoval. Až dnse jsem na něho náhodou narazil. Parádně natočená a zahrané. Navíc - reálný Írán.

plakát

Prometheus (2012) 

Asi to nemá na 5 hvězdiček, ale já si nemohu pomoci. Po dlouhé době opravdové sci-fi. Nové technologie, průzkum neznámých planet a civilizací a několik zajímavých otazníků. Škoda těch pár klišé a ujetých charakterů.

plakát

Přežijí jen milenci (2013) 

Jim Jarmusch zpět v plné síle, dokonalé herecké výkony, podmanivá hudba = prostě paráda. Myslím, že by se celý film dal shrnout hudbou v závěrečných titulcích. Takový je v podstatě celý film. Takovou upířinu mám rád, ne žádné Upíří deníky nebo Stmívání. :-)