Smrtící magie (2018) (pořad)

Ide o pomerne slabý seriál hlavne kvôli tomu ako je natočený. Obsahuje veľa strihov a takmer všetky "kúzla" pôsobia nedôveryhodne. Najhoršie je, že vo finále prvého dielu boli dokonca použité počítačové efekty a to je neodpustiteľné. Ostatné diely sú lepšie, ale naozaj mi vadilo, že aj jednoduché triky sú zostrihané veľmi neprehľadne a to kazí celkový dojem. 30 %

První člověk (2018)

Úvod bol z môjho pohľadu rozpačitý a miestami dosť nudný, ale od polovice je to takmer dokonalý filmový zážitok. Miestami je to príliš hollywoodske, ale vzlet Saturnu V a pristátie Eagle boli natočené perfektne. Škoda toho úvodu, mohol to byť film roka. 80 %

Ta chung ča (2018)

Videl som kratšiu 96 minútovú verziu, ale aj to bolo viac ako dosť. Akčné scény pripomínali výtvory od The Asylum s rozdielom, že tento film sa berie strašne vážne. Scény s lietadlami a nákladiakom sú dobré aspoň na zasmiatie, zvyšok je čistá nuda. V podstate si stačí pozrieť trailer. 10 %

Na ostří nože (1997)

Príjemný a pomerne napínavý film z divočiny s výbornou hudbou a ešte lepšími hercami. Bohužiaľ trpí viacerými logickými nedostatkami, ktoré už pekne zhrnul užívateľ "dobytek" vo svojom komentári. Určite by sa to dalo natočiť aj bez týchto chýb a film by sa stal ešte o úroveň lepším. 75 %

The Corner (2000) (seriál)

The Corner je dobrý seriál/dokument, ale nedosahuje kvalít The Wire. Chýbala mi tu nejaká postava s ktorou by som sa mohol naplno stotožniť. Dej plynie pomaly, najviac sa mi páčili posledné 2 diely, pretože v nich sa toho udialo viac. Najlepší bol záver posledného dielu, kde sa ukázali aj skutocní ľudia, podľa ktorých príbehov bol seriál natočený. Ak niekoho daná téma zaujíma, tak je to vhodný seriál na uvedenie do sveta v ktorom sa odohráva The Wire, ale nie je to povinnosť. 80 %

American Crime Story - Lid versus O. J. Simpson (2016) (série)

Bolo to pre mňa veľké prekvapenie. Čakal som lepšiu drámu zo súdneho prostredia, chcel som si to pozrieť hlavne kvôli získaniu vedomostí z priípadu o ktorom som síce niečo vedel, ale chcel som podrobnosti. Nakoniec som dostal výborný seriál, ktorý som pozrel za 2 dni. Je to výborne natočené, výsledok procesu som poznal a napriek tomu seriál udržal moju pozornosť celý čas s výnimkou 2. dielu, ktorý bol trochu slabší. 80 %

Deadpool 2 (2018)

Dvojka je ešte lepšia ako jednotka. Má viac vtipov, viac akcie, minimum hluchých miest a výbornú potitulkovú scénu. Pomohol hlavne scenár, ktorý už nemieša časové línie a dej si preto drží vysoké tempo. Dve hodiny ubehli ako voda, nečakal som, že sa budem až tak baviť. 95 %

Válka ve Vietnamu (2017) (seriál)

Výborný dokument, ktorý je miestami až príliš podrobný a stopáž presahuje bežné dokumenty. Je to vďaka tomu, že vojnu vo Vietname popisuje z každej strany. Sú tu príbehy z prezidentských kancelárií ale aj z prvej bojovej línie v džungli. Priestor na vyjadrenie dostali vojaci, politici aj civili z USA, južného ale aj severného Vietnamu a takisto vojaci Vietkongu. Vďaka tomu mám dojem, že sa to už lepšie zdokumentovať nedalo. Navyše nič neprikrášľuje. Citáty, ktoré mi ostali v pamäti: (1) Byli jsme nejspíš poslední generace, která skutečně věřila, že by jí její vláda nikdy nelhala. (2) “Nejspíš se nevrátím." A moje matka řekla, "Ne, ty se vrátíš. Každý den mluvím k Bohu a ty jsi výjimečný. Ty se vrátíš." A já jí řekl, "Mami, každá matka si o svém synovi myslí, že je výjimečný. Já tady strkám do pytlù kousky klukù, co byli výjimeční.

Woodstock (1970)

Videl som Director's cut, ktorý je podľa niektorých ohlasov horší. Mne vadila hlavne stopáž, pretože tá bola predĺžená hlavne vďaka hudobným vystúpeniam a mne táto hudba veľa nehovorí. Omnoho zaujímavejšie boli rozhovory s účastníkmi a miestnymi obyvateľmi. Bol to taký malý výlet späť v čase. Z dokumentárneho hľadiska mi chýbali hlavne informácie o vystúpeniach, pretože väčšinou som netušil o koho ide. 60 %