Ledové království (2013)

Na ferovku musím říct, že sem dlouho neviděl tak fajnou kreslenou pohádku. Z traileru sem cítil tupý animák, ale výsledek mě příjemně překvapil. No co, občas přece i Disney musí stvořit něco hodně koukatelného. 4 sněhové vločky.

Liga spravedlivých: Válka (2014)

Docela sranda, že jen co začnu číst sérii New 52 JL, tak se dostanu k tomuhle. Tým se tady dává dokupy, ale nečekejte žádné originy. Animace se mi až tak moc nelíbila, takový Návrat Batmana nebo Flashův Paradox byli lepší obsahově i graficky. Ale snahu o co největší věrnost komiksu nelze upřít. Fighty byly trochu delší a docela mě zklamala vyměna Shazama za Aquamana, který už dávno není jen trubka, která saje vodu. Komiks se mi prostě líbil víc. Lepší 3 hvězdy.

12 let v řetězech (2013)

Pro mě fakt nepříjemné sledovat. Hodně intenzivní, ale strašně útržkovité. Mít to 3 hodiny, více dovyprávěných detailů, méně statických záběrů, tak je to o dost větší pecka. Jinak Fassbender byl v roli nechutně brutálního plantážníka hodně přesvědčivý. Hezky klasická hudba od maestra Zimmera skvěle podkresluje tu depresivní atmosféru, která byla fakt těžká. Těžká na dýchání. Pokud vyjde režisérská verze, tak bych uvažoval o druhém shlédnutí. 8/10.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Příjemná hudba, fajn Stiller a vlastně strašně hezký film. Takový je Walter Mitty. Rychle to uběhlo, já se bavil a nevidím důvod, až mi nebude nejlíp si tohle pustit. Fakt se na to hezky dívalo. 8/10.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

To jsme se takhle jednou sešli, že si dáme maratón LOTRa v rozšířených edicích. Všechno klaplo a po 12 hodinovém zážitku jsem se rozhodl udělat koment u Návratu, jediném právoplatném Návratu. Není to ale tak, že by se mi poslední díl líbil nejvíc, je to jen tím, že to uzavírá celou trilogii. Ani po několikátém shlédnutí všech dílu si nejsem schopen vybrat jeden nejlepší, každý má něco. Bez Jacksona by nevzniklo nic, žehnej mu tedy bůh. Jinak nechci se opakovat, tohle je pure fantasy, kdo nevěří ať tam běží. Hodlám opakovat několikrát.

Vlk z Wall Street (2013)

Tož byla to neuvěřitelně šílená jazda po tej Wall Street. Od geniálního Matta, až po masturbujícího Jonaha. 3 hodiny jsem seděl a smál se a smál. Neskutečná pecka a určitě bombový film na pijácké večery s partou kamarádů. Upřímně něco tak odvázaného bych od staříka Martyho nějak nečekal. Každopádně nic nemá na psycho výkon Vlka Lea. Nad jeho motivačními projevy by tleskal nejeden diktátor. Tady odvedl fakt kurevskou porci práce a je škoda že za tohle toho plešouna nedostane, i když by si ho konečně zasloužil. Konec.

Rivalové (2013)

Chlapácky film, u kterého sem brečel jak doga. Fakt jsem asi neviděl a nezažil emotivnější film. Nevím možná to je Novým rokem, ale tohle mě odrovnalo. Spíš to bude géniusem Zimmerem. To on zase přišel s něčím nezapomenutelným. Lauda byl fakt dokonalý. Respekt Bruhlovi a snad teda Oskara. Čekal jsem pouhý formulový film, dostal sem něco co si dám do topky a rád si tuto jízdu kdykoliv zopakuji. Epic.

Luther (2010) (seriál)

Říkám si, fakt by něco takového nešlo natočit u nás? Ten recept není zas tak těžký. Výrazného hlavního hrdinu, nejlépe propletený příběh a hlavně zajímavé případy. Jenže pak si řeknu, takový mix neumí namíchat vlastně ani v USA, natož u nás. Už po dvou dílech musím uznat, že je to bomba. Luthera sem si oblíbil a žeru jeho případy. Přitom jsou to každodenní případy, žádné SCIFI. P.S. Elba si to dává a to solidně.

Superman se vrací (2006)

Vychytralý plán Lexe Luthora... nevyšel. Chudák měl to tak "promyšlené". Superman se vrací mi připadá jako Superman 20. století. Směšná elastická kombinéza, laciné triky, nudná hudba. Scénář je taky hovadina jako kráva. Neříkám že Ocelový muž byl kdovíjak chytrý film, ale oproti tomu tam šel vidět každičký dolar a skoro všechno bylo naprosto epické a tak nějak se mohlo opřít o komiksové předlohy. Tady Lex nějak okrade starou babku pak náhodou najde Supíkovu pevnost dostane krystaly plus nějaké ty 2 epické záběry, zbytek nuda. Nechápu jak tohle režisér skvělých X-Menů mohl tak zpackat. 4/10.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Trošku moc megalomanské. Občas ku prospěchu, občas na škodu. Takto já vnímám dvojku Hobbita. Co naplat, jsem schopný to překousnout, protože Jacksonovi věřím, že ví co dělá. Že to nakonec všechno bude dávat smysl. Třeba když to uvidím po druhé, už mě ty malinké nedostatky trápit nebudou. Třeba po rozšířené verzi zcela změním názor a zamiluju si to. Pevně v to doufám. Drak Šmak byl perfektní, ať už Benedictův projev, nebo jeho úchvatná vizáž. Hudba v předchozím díle se mi líbila více, ale tady byla taky dobrá. Možná si lidi budou myslet, že scény s Gandalfem si Peter vycucal z palce, ale to ne. Proto se mi ty scény fakt líbili. Zatím to tedy u mě není na plný počet. Pouze hodně povedený film. EDIT: Po druhém shlédnutí jsem se se vším tak nějak smířil a o to jsem si to víc užil. Za 5.