Sedm psychopatů (2012)

Psychopat sem, psychopat tam. Psychouš kam se podíváš. Musím říct, že to byla docela sada. Nečekal jsem tak vrstevnatý příběh takže jsem byl mile překvapen. Bylo to dost cáklé, ale ne hloupě cáklé. Hudba byla dobře vybraná stejně jako celé osazenstvo. Pohodových 80%.

Terapie láskou (2012)

Šíleně krásné. Tohle mi prostě neskutečně sedlo. Bezvadná romanťárna, kde na konci nemusíte utírat potoky slz, ale stačí se jen usmívat a utřít ty na krajíčku. Jako chtělo tohle by oskara snad za všechno. Hlavně teda pro Coopera, ten byl fakt pure awesome. Romantika roku a asi moje nová srdcovka.

Inspektor Regan (2012)

Čekal jsem Taken, ale jaksi jsem jej nedostal. Tak zaprvé, dost mě nasralo když jsem si přečetl asi první větu popisu filmu a zjistil, že ta věc se nestane na začátku, ale dost v průběhu filmu. Zadruhé se mi moc nelíbilo to Winstonovo drsňáctví, vůbec jsem mu to nevěřil. Vlastně všichni se tvářili, jako by byli ultimativní baddasové, což nebyli. No a ta přestřelka byla taky docela tristní. Jediné co se jim povedlo byly pěstní souboje. Nuda za 50%.

Argo (2012)

Nervák až do samého konce. Líbilo a to dost. Desplat je opravdový borec, prakticky se nemůže stát, aby film pro který složí hudbu byl špatný.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Brutalnější animák už asi nenajdete. Jako čekal jsem hodně, ale tohle je masakr. Komiks je opravdu skvělý a trochu sem se právě bál o tu brutalitu ale jako fakt je zachována. Epická bitva na konci je prostě boží. Tady je prostě všechno dokonalé. P.S. Batman alá Ironman je taky pěkně nadupaný.

30 minut po půlnoci (2012)

Zapálená ženská, které nikdo nevěří? Tohle už jsem přece jen někde viděl. Ale nevadí, docela se to sem hodilo. Jinak smekám před paní Bigelow. Už podruhé natočila film z vyloženě chlapského prostředí a i podruhé se je na co dívat. S pomocí skvělé hudby a prostě zajímavého námětu vznikla uvěřitelná špionáž. Délka mi moc nevadila, přece jen se jedná o dost informací. Takže v rámci žánru dobrý biják.

Hitchcock (2012)

Tomuto filmu přitěžuje, že je prezentován jako oskarovka a přitom to je skvělý leč televizně vypadající životopis. Docela psina sledovat natáčení Psycha, když jsem ten film vlastně ještě neviděl. Alespoň mě to donutí se na něj podívat. Fakt se mi líbila ta hravá Elfmanova hudba. Hopkins jednoznačně exceluje. Takže ve výsledku opravdu slušný biják.

Nespoutaný Django (2012)

Cool guys DO look at explosion. Jak já se na novou tarantinovku těšil. A přesně jsem dostal to, co jsem čekal. Poctu westernům s příměsí mistrových lahůdek. Herecká sešlost je fakt boží. Dicaprio je správně slizký, Waltz zase dokonale přirozený(snad jasný oskar). Tady je škoda plýtvat slovy, tohle se musí vidět. P.S. Pro mě nejzábavnější scéna byla ta s týpkama s KKK. P.P.S. Díky ČSFD za předpremiéru v Ostravě.

96 hodin: Odplata (2012)

Kdo může za to, že je děj a průběh takový tupý a předvidatelný? Tady dávám vinu ne scénáristovy, nýbrž samotnému Megatonovy. Zpackal co mohl, znepřehlednil co mohl. Tohle mě dokáže pěkně nasrat, když někdo udělá z mé milované jedničky plytké béčko. Dobrá, jednička asi pro někoho taky nebyla nejchytřejší, ale mělo to šťávu a neskutečný drive. Tady se Neeson plúží, jako by se mu ani běhat nechtělo. Škoda jak byk, tohle mělo zůstat u Morela. P.S. To prostě za ten volant nemohl sednout sám Liam? Opravdu? Achjo.

Dredd (2012)

Upřímně jsem do poslední minuty čekal na něco, kvůli čemu bych dodal tu 4. hvězdu. Bohužel nic nepřišlo takže Dredda můžu zařadit do těch lepších, leč průměrných béček. Stěžovat si na to, že se Urban tváří moc drsně je pěkná kokotina. Jako to má mít úsměv od ucha k uchu? Fíha. Jinak jedno zhlédnutí nemůže ublížit.