Stormbreaker (2006)

Místy vtipná blbost. Spousta skvělých herců, ale jejich využití je minimální. Bohužel. Prostor dostává nějaký mladík, který by klidně mohl být tak dokonalý, ale který nudí celým filmem. Většinu doby je to příšerně trapné a asi nejhorší momenty se odehrávají při souboji hospodyně se záporákovou pravou rukou (nebo kozou). Jen občas film zaperlí nějakým tím fórkem a naznačí, že by takovýto nádech filmu možná i slušel. Jenže by se tak musel brát celý film.

Malá mořská víla (1989)

Koukám a koukám a on je ten díl seriálu nějak dlouhý, ne? A né. Je to film. Klasika v podání disneyho , takže to nemůže být takový krvák jako originál. Svoje kouzlo to má a vznikl potom dobrý seriál, ale tady je to strašná slaďárna. Hlavně ten konec. Do té doby to bylo lepší.

Hook (1991)

Pro mě jedna z nejdokonalejších rodinných pohádek. Jako malý capart jsem byl úplně hotový z efektů, stylizace, ale i dojat poselstvím a vztahy mezi postavami. Většina postav je ták kouzelná. Probouzení Petera Pana v Petru Banningovi je zábavné a zajímavé. Humor potěší dospělé i děti. I po dvaceti letech mě z filmu mrazí po těle, i když u toho má velkou zásluhu i knížka vydaná přímo k tomuto filmu.

Evita (1996)

Bóže to zase bylo. Nebýt pár dobrých skladeb a Antonia Banderase, byl by to děs. Scénáristicky mi to vůbec nesedlo, teď tu koukám na nominaci za kameru, kterou jsem během filmu vůbec nechápal atd. Byl jsem dost natěšený, když pár věcí je známých a hodně dobrých. Jenže zbytek je jen takové štěkání podobně jako v muzikálu Bídníci. A zfilmování tomu moc nepomohlo.

Království potoků (2005) (TV film)

SIce jsem byl k pohádce víceméně donucen a moje reakce po pár vteřinách byla přepnout na jiný kanál, ale není tak špatná, jak se tu všude píše. Natočená je hodně slušně, zápletka je laciná jak u dvou pohádek ze tří, no a herci jsou takoví, jací jsou (aspoń díky za Javorskýho s Jirákem).

Princ a Večernice (1978)

Vždy si říkám, že tuhle pohádku moc nemusím, ale musím uznat, že není vůbec špatná. Má slušnou zápletku a hlavně ta ponaučení jsou fajn. Když si odmyslím pár postav (bohužel i tu hlavní), tak se dá říct, že je to i přehlídka slušných herců.

Shrek (2001)

Velice zábavná animovaná pohádka pro celou rodinu. Pro menší je to dost prdlé, pro větší jsou tu písničky a popkulturní odkazy. Oproti dvojce mi tu chybí jediné - nějaký hlubší moment, kde bych žasl a cítil s hrdiny. Ve dvojce byla závěrečná bitva, ale tady to tolik negradovalo. Jinak ale pořád super.

Nebojsa (1988)

Nebýt Vetchýho, nebylo by na téhle pohádce moc k zapamatování. I když uznávám že před Okresním přeborem mi v tomhle Vetchý tkvěl v paměti spíše jen jako ten otravný ukecaný trouba. Zbytek pohádky se mi už jen motá s odvážným kovářem, kde se tenhle dřevorubec také objevil.

Wolverine (2013)

Takhle dobré jsem to ani nečekal. A když potom je v titulkách takový skvost? No netěšte se na další díly této dynastie. Wolverin mě vždycky štval, ale japonské prostředí mu svědčí. Dokonce je zranitelný! Mytologie, postavy, ženský, ale také Hugh Jackman sám. Všechno je tu velmi slušně sladěno. Nic mě neurazilo a místy jsem byl mile překvapován.

Liberace! (2013) (TV film)

Je to děs, ale hodně dobrý děs. Ohmatávající a líbající Douglas ještě nebyl tak odporný a zároveň tak mile upřímný. Pro mě to film není (i když Liberace asi není špatná postava pro zfilmování), ale herecké výkony musí i tak ocenit každý. Od starého polomrtvého Douglase jsem tohle fakt nečekal.