Týpci a zbraně (2016)

Celkem zajímavá a odlehčená verze Obchodníka se smrtí. Místy je to opravdu vtipné a režisér nezapře své starší filmy. Dramatická stránka je ale docela obyčejná a předvídatelná. A rozhodně tomu ještě víc napomáhají texty před každou kapitolou, takže jde jen o čekání na předem avizovaný zvrat. Co také nejde opomenout je tloušťka Jonaha Hilla. Prý kvůli filmu přibral. Jenže jeho předloha tak vyžraná nebyla :) Tedy se nedivím skutečnému odsouzenému šmelináři se zbraněmi, že se se svým představitelem nechtěl sejít. A Hill byl skutečně povedeně nechutný a nepříjemný.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Nechápu to. Podle výsledku jsem myslel, že na filmu pracovalo céčkové dno hollywoodu a ono prd. Většina předchozích filmů zúčastněných režisérů, scénáristů atd mi celkem sedla. Tady je to ale fakt příšerný. Akce šíleně natočená. Zápletka možná v některé knize od Childa byla, ta by k němu ještě seděla, ale nelogické chování většiny zúčastněných rozhodně ne. Jak se šnečím tempem blížil konec strašně dlouhýho filmu, nabízí film víc a víc trapných, lajdáckých a až bolestně předvídatelných scén. Každých pět minut jsem si v duchu ubral další hvězdičku. A to jsem se skřípěním zubů už od začátku zkoušel přetrpět prťouse v rol obrovskýho drsňáka a jednu z nejhorších hereček všech dob po jeho boku.

La La Land (2016)

Moc povedené dílo, které ale jako necílový divák stavím o něco níž než předchozí režisérův film Whiplash. Úvodní duo je zábavné, kouzelné a sakra skvěle secvičené. Po stránce choreografické a estetické nejde filmu nic vytknout. Po polovině jsme tedy sice na chviličku usnul, protože film přestal být tak hezky vymazlený a rozkvetlý, ale závěr jsem si opět užil. Pro babskou část populace bych toto viděl jako jasně povinný film.

O synkovi, který se učil bát (2014) (TV film)

Novodobé pohádky moc nemusím. Před Německou produkcí se musím oklepat většinou předem. Ale tohle bylo hodně zábavné vyprávění klasické pohádky. Vtipné a nápadité. Dokonce i závěrečná hádanka byla pěkně složitá a zajímalo by mě, kdo na ni vůbec dokázal přijít.

Ben Hur (2016)

Nového Ben Hura jsem dal spíš tak ze zajímavosti. Na legendu nedám dopustit (ač si ji už tolik nepamatuji a po shlédnutí nové verze si musím Charltona Hestona rozhodně dát znovu), ale tuto verzi jsem si užil. Sice je začátek pro diváka poměrně složitý. Ta jména, ne moc okoukané nebo úplně nové tváře a pár minut jsem docela tápal. Ale od chvíle galejí film jede parádním tempem. Snad jen samotný závěr mě lehce rozčaroval, protože takový happyend se snad v žádné z předchozích verzí nekonal.

Za každou cenu (2016)

Vyčítat westernu, že je místy moc pomalý se přece nedá. Navíc když k tomu hraje Nick Cave. Do toho parádní herecké obsazení a občas pěkně úderné. I samotný závěr je hodně fajnový a nutí k zamyšlení. Vysvětlovat více celou myšlenku zločinu by se hodilo do nějakých Dannyho a jiných parťáků. Tady to sice trochu zpočátku chybí, a když jsem začal podřimovat, tak mi to málem uniklo, ale je to prostě western a v něm jde o něco jiného. Takže velké plus za western v moderním prostředí. Musí to být občas na tom západě pořád slušně divoký.

Trpaslík (2017) (seriál)

Tak a je konec. Konec to byl pro mě docela napínavý. Hlavně z pohledu všech těch docela zajímavých postav a možností, kdo další si bude něco přát. Ač teda poslední sobecké přání na svůj potenciál nedopadlo nijak extra dobře z pohledu zábavy. Co nejde tvůrcům upřít je štěstí na hlášky. Snad v každém díle se vypálí minimálně jedna famózní replička a většinou jich bylo i víc. Taková kukla od můry a poslat do tepláků, to se jen tak nezapomene.

Příchozí (2016)

Scifi, které lákalo na nový střet s cizí civilizací. O navazování kontaktu. O srovnávání se s novou civilizací. Bohužel tohle všechno ve filmu hraje druhé housle a všechno podstatné se divák začne dozvídat až v úplném závěru. Ano, ta závěrečná myšlenka je parádní, ale všechno předchozí (resp. všechno kromě náznaků na samotný závěr) už jen tak vyšumí stejně jako emzácké lodě. Asi bych snad i radši, kdyby si film nechal ten prvek scifi a návštěvníky z jiných světů sem vůbec netahal. Šlo by to i bez toho. Akorát by byl film o dost kratší.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Není to vůbec špatný film a jde o slušné téma, ale tak nějak mě to nechytlo u srdíčka. Naposledy jsem si stěžoval u Sullyho, že se tam vlastně ani nic nestalo. Tady se stala asi největší tragédie na ropných plošinách, ale v průběhu filmu jsem z toho měl pořád pocit, že to není až tak ojedinělá událost. Navíc první ukecaná hodina nemá čím ohromit. Film měl být poskládán úplně jinak. Chvilka keců, akce a na závěr mělo být vyšetřování a nějaký ten soud. Třeba i ten chudák, co se obětuje a ostatní zachrání, ve filmu není nijak pochválen. Emocemi se střílí na nesprávné cíle.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

V první řadě si myslím, že nejde o takovou story, která by měla dostat hollywoodský velkofilm někam do výšin. Jako jo, super pilot, super rozhodnutí, zajímavá situace. Ze všeho dalšího už ale sálalo to amerikánství a jejich projevů patriotismu (které mi jinde ani nevadí a často bych ho rád i mezi našinci viděl více). Až v druhé polovině při vyšetřování jsem začal film hltat stylem, který si mistr Eastwood jistě představoval. Akorát že opět nejde o žádný zázrak, protože prostě předloha je taková, že ani vyšetřování nemohlo dopadnout jinak. Naštěstí se ale Clintovi a scénáristům i z tohoto povedlo udělat něco lehce napínavého.