jcall2bad

Artist of Amazement

1 bod

• 12.7.2008  14:29
    Ruiny (2008)

Velice milé překvapení. V této době, kdy se všechny ty nové horrory s nechutně podobným námětem jen valí a valí a ignorovat je jde ztuha, když jednou příjde něco originálního, co je navíc ještě hodně pěkně zpracované a relativně dobře napsané, já osobně skáču radostí. Když to herci ještě obstojně zahrají, má to celkově přesně takovou délku, jaká se na to hodí, nenudí to a audiovizuální stránka je uspokojující, No tak je to paráda!

• 12.7.2008  14:25
    Jumper (2008)

Tuctová popkornovka, která by v kině mohla zařídit docela dobrej, leč jen chvilkovej zážitek. Tak co teprve, když se na to díváte doma, po obědě a úplně sám? Christensen je šíleně nezáživnej a Jackson se na drsnýho lovce jumperů alias největšího parchanta ve filmu vůbec nehodí. Začátek byl ale slibný - říkal jsem si, že pokud se celý film ponese v duchu jednoho jumpera, který si užívá své síly, loupí banky, skáče se nasvačit do Egypta apod., možná by to byla lepší podívaná, než takhle. Protože v tom momentě, kdy se film začne tvářit vážně, vlastně se jen zesměšňuje. Dále musím vyzdvihnout nadměrně hloupé dialogy a všeobecně nelogické chování některých hlavních postav. Ale proč si nad tím lámat hlavu. Jděte na to ve večerní hodině do kina, ve kterým mají velký plátno a popkorn s kolou za příšerný ceny, vypněte mozek, a možná se budete bavit. Nedivte se však, že s návratem domů na film bez problémů zapomenete.

• 12.7.2008  14:16
    Sunshine (2007)

Nebýt toho, že se krátce za půlkou změní téma záchrany slunce na něco docela jiného, že příjde něco zcela nečekaného, něco, na co nás nikdo nepřipravil a co se do toho filmu prostě nehodí, mohl to dokonce být i plný počet. Film začíná a končí u slunce. Jenže na začátku je problém v záchraně slunce a jeden by očekával, že tak to bude i u konce. Jistě, nějaký zvrat je vždycky vítaný, ale právě tento zvrat je s příchodem nevýrazný a později tam prostě překáží. 6-7/10

• 12.7.2008  10:34
    Oko (2008)

Nic víc než zjednodušená verze už tak průměrného originálu nemůže dopadnout dobře. Stejně jako v případě remaku One Missed Call, i toto byla naprostá zbytečnost.

• 10.7.2008  12:16
    Zmeškaný hovor (2008)

Nic víc než zjednodušená verze už tak průměrného originálu nemůže dopadnout dobře. Jeden z nejzbytečnějších filmů za poslední desetiletí.

• 9.7.2008  22:29

Těžké zklamání. Asi nejsem ten typ člověka, který by právě tento styl a tuto osobitost příliš oceňoval. Jednoduše řečeno, když mě film s JB v hlavní roli, který má být komedie, nerozesměje ani jednou (snad až na pár dvouvteřinových vyjímek), tak se nedá nic dělat.

• 9.7.2008  22:25
    Disturbia (2007)

Hodně vydařený thriller, který mě snad ve všech směrech překvapil. Možná to bude tím, že jsem od něj nečekal takřka nic, ale dostalo se mi habaděj. Po celou dobu jsem si sice v hlavě docela jasně dával dohromady ten nevyhnutelný kýčovitý happyend, nicméně v tomto filmu mi až tak moc nevadil. Je to celé skrz na skrz strašně předvídatelné, ale proč se nad takovým faktem pozastavovat, když je to jinak svižné a skutečně zábavné? Nejlepší film s LaBeoufem v hlavní roli.

• 9.7.2008  22:21
    Cashback (2006)

Toto je jeden z nejkrásnějších filmů, který jsem v poslední době viděl. Vnikl do mé duše, aniž bych si toho stačil všimnout, manipuloval s mými smysly a přinutil mě tak cítit každičký záběr přesně tak, jak bych ho cítit měl. Britský humor zboňuji od malička a ani na komické stránce film nepostrádá, ačkoliv čistokrevná komedie to rozhodně není. Je to velice příjemný a hřejivý snímek, který vykouzlí úsměv na tváři a hromadu myšlenek v hlavě. Nádherně osobitý a originální zážitek, který má své čestné místo v mé sbírce a bez váhání skočil do mé TOP 20 filmů všech dob.

• 11.6.2008  19:26
    Já, legenda (2007)

Byla to skvělá, svižná a zábavná podívaná. Je toho málo, co bych vytknul, ale za to jsou to poměrně podstatné věci: přílišná digitálnost zombíků, klasická "nesmrtelnost" hlavního hrdiny a absence hlubšího děje. Je to vlastně stejná bejkárna, jako I Am Robot, nicméně u tohoto snímku jsem se bavil v jednom kuse, narozdíl od zmíněného robota.

• 8.6.2008  21:20
    Labyrint (1986)

Opravdu nádherné fantasy s nádhernou Connellyovou a celé je to podbarveno nádhernou hudbou. Výtečné masky, parádní nápady a skvělá atmosféra. Miluju tento film a řadím ho mezí svých TOP 5 fantasy.

• 6.6.2008  20:30

Já se skvěle bavil. Samozřejmě se tam nenajde jediný snažící se herec, ale o ně v tomto filmu doopravdy až tak moc nejde. Akce je zde opravdu habaděj a je tam mnoho scén, při kterých mi srdce bušelo o 106. Akčňák jako bejk, který mě baví i po několikátém shlédnutí.

• 6.6.2008  20:26

Nezapomenutelné dílo. Lewis zde předvádí naprosto dechberoucí výkon, je to až strašlivě dojemné a fascinující. Já prostě nemám dalších slov! Inu, kouknout jednou za čas na ČT2 rozhodně není na škodu.

• 6.6.2008  14:48
    Slimák (2006)

Velice pěkné béčko, které mě vlastně v žádným ohledu nezklamalo. Je to šílená, leč strašně zábavná kravina, která je plna hodně nechutných scén i digitálních efektů, několika vtípků a pár docela dobrých nápadů. A přesně to jsem čekal.

• 6.6.2008  14:45

Jakožto vstup Ajy do světa krvavých horrorů to je odpustitelné. Nicméně, ať se na mě nezlobí, prostě se mu to nepovedlo. Tento snímek je celý naprosto nesmyslný a nelogický, přeplněn vyumělkovanými gore scénami a uzavřen neuvěřitelně trapným koncem. Je to relativně nudná a podprůměrná podívaná, na kterou snadno a rád zapomenu.

• 5.6.2008  20:57

Mám z toho úplně stejný zážitek, jako z prvního dílu. Tento je navíc okořeněn trochou romantiky a lehce sci-fi techniky (ano, mluvím o tom kulometu. To je na dobu, do které je film zasazen dost sci-fi). Je to stejně zábavné a soustředěnost na postavy je stejně mizivá. Jak o tom tak přemýšlím, ty dva filmy jsou vlastně téměř identické. A to je rozhodně dobře.

• 5.6.2008  20:53

Wilsona nemám moc v lásce, naštěstí se ale na něj film příliš nesoustředí. Vlastně, tento film se dostatečně nesoustředí na žádnou z postav. Je to více méně klasická Chanovka zasazená do netypického prostředí a nabízí všechno, co můžete čekat. 4* za to, že jsem to viděl už tolikrát a stále se u toho skvěle bavím. 5* nemůžu dát vzhledem k tomu, co píšu v první větě.

• 5.6.2008  20:48
    Tuxedo (2002)

Má to všechno, co bych od filmu s Chanem v titulní roli čekal. Má to šmrnc, eleganci a především úžasnou choerografii bojů. Hewittové to zde náramně sluší, je to jako celek velice zábavné a skvěle se na to kouká. Nicméně, když jsem jej viděl podruhé, to kouzlo se vytratilo a už mě to tak nebavilo. Soudě podle toho je to film dobrý na jedno podívání, a jako takový si nezaslouží víc než tři hvězdičky.

• 4.6.2008  16:59

Páni, to byla ale hromada sraček. Z toho filmu vlastně vím docela hovno, jelikož děj byl absurdně zamotaný, scénář je napsaný šíleně, dialogy jsou příšerné, zápletka je patetická, herci jsou neuvěřitelně trapní a všechny postavy si jsou téměř identicky podobné, všichni se chovají strašně nelogicky...mohl bych pokračovat do nekonečna, snad to jen uzavřu tím, že konec filmu, nebo chcete-li finální rozuzlení je dětinské, chabé, vyloženě blbé. A ani ty gore scény nestály za moc. No a ty moudré výroky hlavní protagonistky (nevzpomenu si na jméno), které ze sebe na začátku a na konci filmu vyhrkne, jsou nadměrně stupidní. Dával jsem tomu naděje, já hlupák.

• 4.6.2008  15:01
    Kostka (1997)

Dobře vymyšlená kravina. Horror? Ale vůbec ne, atmosféru si to drží nešikovně a celkově málo a děsu se nedostaví nikdy. Thriller? Ale vůbec ne, napínavého nebylo takřka nic, jelikož u každé z postav mi bylo jedno, jak to s ní nebo ním skončí. Psychologie mezi postavami je mizerná, herecké výkony taktéž, ten velkej černej polda je neuvěřitelně trapně navržená postava a tak vůbec dohromady jsou všichni nesympatičtí a nebo vysoce neutrální. Stereotyp dějiště se dal předpokládat, já jsem alespoň rád za barevné odlišnosti. Pasti byly fajn, ale bylo jich strašně málo. A všechny ty matematické teorie, počty a podobné bláboly, které nám tvůrci vnucují po celou dobu sledování filmů jsou až frustrující. Já jsem divák a chci se bavit, proč každou druhou minutu musím přemýšlet o číslech? Na tomto snímku není nic výjmečného, ruce pryč.

• 3.6.2008  22:14
    Instantní smích (TV film) (1979)

Naprosto vynikající. Rowan začínal svou kariéru a našlápl bezchybně. Ukázal, že dokáže perfektně zahrát tři naprosto odlišné role bez menších problémů (to ale dokázal i živě v představení "With Friends Like These"). Neumím si ovšem představit, že bych to měl vidět nadabované Rychlým. To musí trhat uši!

• 3.6.2008  21:36

Tak to je úlet. Absolutně nulová atmosféra, debilní herci, směšné pasti, ještě směšnější romantika (měla-li ta zpomalená scéna v jedné z kostek být romantická), zbytečně zamotaný děj a absurdně napsaný scénář, no a těžko pochopitelný konec je jen třešnička na plesnivém dortu. Neostýchám se tvrdit, že je to jeden z nejhorších filmů, který byl nazvám sci-fi a horrorem.

• 3.6.2008  21:30
    Kostka 0 (2004)

Celkově ubohý film. Herecké výkony jsou na úrovni těch ze seriálu Stargate, jejich inteligence a důvtip jsou až k pláči směšné, masky i efekty jsou podprůměrné. Musím ale přiznat, že jsem se docela bavil a některé smrti byly navrženy pěkně. Celá tato trilogie je ale vlastně hodně podprůměrná podívaná, která nenabízí vůbec nic inovačního či originálního. Ruce pryč, ani jeden díl za to nestojí.

• 3.6.2008  16:27

Občas se stane záhadná věc, kdy režisér docela dobrého filmu natočí jeho pokračování a to skončí fiaskem. To, co první díl nabízel tento díl postrádá. Herci jsou vyloženě debilové. Jednička měla sexy zákeřnou protagonistku, dvojka ji nemá. Jednička měla jednoduchý děj a na nic zvláštního si nehrála, dvojka nám dává rádoby šokující odhalení nakonec a hraje si tak na něco víc, než čím kdy bude. Jako komedie to nakonec selhává úplně maximálně, protože humorného na tom taky nebylo nic. Když jsem to viděl poprvé, celkem se mi to zamlouvalo. Býval jsem to ale hlupák.

• 3.6.2008  16:22

Nebylo to tak špatné. Sarah je velmi sexy, Ryan se jako hajzl nejen chová, ale taky na to vypadá, Reese je zde šíleně nevýrazná, stejně tak Selma. Hudba byla dobrá, myšlenka filmu zajímavá a celkově to je docela dobře koukatelné. Znovu to ale vidět nepotřebuju.

• 2.6.2008  21:33
    Ghosts (1997)

Hodně nápadité zpracování hned několika dobře poslouchatelných písní. A ta choreografie je dost možná to nejlepší, co jsem od Jacksona viděl. No a záběry z maskérny během titulků jsou k nezaplacení.

• 2.6.2008  21:30
    Michael Jackson: Thriller (hudební videoklip) (1983)

Thriller jako píseň samotná mým uším moc nelahodí, ale na tenhle klip se kouká skvěle. Ještě černý Jackson je zde nepochybně ve své nejlepší formě a má to i, světě div se, hutnou atmosféru.

• 2.6.2008  21:28
    Michael Jackson: Black or White (hudební videoklip) (1991)

Ačkoliv nejsem zarytý fanda Micheala Jacksona či jeho tvorby, tahle píseň má sakra něco do sebe, je extrémně chytlavá a tento videoklip je úžasný a nezapomenutelný.

• 2.6.2008  18:01
    Ulice (TV seriál) (2005)

Představte si "Tak Jde Čas" s českými herci, jazykem a stylem natáčení seriálu. Tohle je výsledek.

• 2.6.2008  16:11

Tři hvězdy za originalitu a herecký výkon Goslinga. Všechno ostatní nestojí doopravdy za řeč - je to nuda, těžká nelogičnost (o tu ale nejde) a je to prostě takové hrozně nezajímavé. Škoda, čekal jsem víc.

• 31.5.2008  20:15
    Ken Park (2002)

Kam jinam zařadit film, který je jen a jen o falešným šoustání, live masturbaci a lízáním ženského pohlaví?